• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dwa dyplomy jednocześnie w Gdańskiej Wyższej Szkole Administracji

18 września 2010 (artykuł sprzed 13 lat) 

Jaki wybrać kierunek studiów, by nie dołączyć do grona bezrobotnych? To częste pytanie, które stawiają sobie przyszli studenci. Możliwości na pracę mogą być większe, gdy poza studiami licencjackimi jednocześnie podejmie się bezpłatne studia podyplomowe na GWSA.



Z danych agencji zatrudnienia Manpower wynika, że w ostatnim kwartale tego roku nowych pracowników chce przyjąć aż 30 proc. instytucji publicznych. Jeśli w 2000 roku w urzędach pracowało 136 tys. osób, to w 2009 roku już 183 tysiące. Tylko w ubiegłym roku zatrudnienie wzrosło o 16 proc.

Chcąc zapewnić lepszy start na rynku pracy, a także pogłębienie zdobytej już wiedzy na studiach licencjackich Gdańska Wyższa Szkoła Administracji przygotowała dla swoich studentów możliwość podjęcia równocześnie studiów podyplomowych na kierunku "Zarządzanie w administracji publicznej". Studia podyplomowe są bezpłatne, trwają dwa semestry, rozpoczynając się na piątym, a kończąc na szóstym semestrze studiów licencjackich.

Celem studiów licencjackich na kierunku administracja jest kształcenie absolwentów przygotowanych z zakresu podstawowych problemów funkcjonowania administracji publicznej i gospodarczej z uwzględnieniem odpowiedniej wiedzy prawnej, ekonomicznej oraz wiedzy o społeczeństwie, zwłaszcza związanej z funkcjonowaniem organizacji i zbiorowości ludzkich.

Efektem kształcenia ma być wypromowanie absolwentów znających i rozumiejących problemy współczesnej, nowoczesnej administracji i umiejących rozwiązywać problemy występujące na powierzanych im stanowiskach pracy.

W tym celu Gdańska Wyższa Szkoła Administracji na kierunku administracja realizuje autorskie programy nauczania i plany studiów, gwarantujące pełną realizację treści kształcenia określonych w standardach nauczania, wprowadzonych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Plany studiów GWSA umożliwiają wyrażanie osiągnięć studentów zgodnie z Europejskim Systemem Transferu i Akumulacji Punktów - ECTS (European Credit Transfer System).

Natomiast celem studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie w administracji publicznej jest uzupełnienie wiedzy i doskonalenie umiejętności osób w zakresie pracy w administracji publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem administracji samorządowej. Nabycie praktycznych umiejętności związanych z organizacją pracy w instytucjach publicznych, a także z pozyskiwaniem funduszy UE na realizacje zadań statutowych administracji pozwoli na zwiększenie efektywności i skuteczności działania poszczególnych organów publicznych.

Dlaczego warto studiować administrację?
Natalia Mrozińska
studentka III roku studiów stacjonarnych w roku akademickim 2007/08, kierunek: administracja

Kierunek administracja to kierunek dla osób ambitnych, które chcą zdobywać wiedzę, poszerzać swoje zainteresowania z zakresu prawa oraz uczestniczyć w zarządzaniu państwem. Administracja jest kierunkiem merytorycznie szerszym niż kierunek prawa, ponieważ tutaj poznaje się szczegółowo treści wszystkich dziedzin prawa, a dodatkowo w programie studiów położono nacisk na dyscypliny stricte administracyjne, m.in. prawo administracyjne, postępowanie administracyjne czy kontrola sądowo - administracyjna. Do tego przekazana została nam wiedza z przedmiotów, jak: ekonomia, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi czy nauki społeczne.
Nauka administracji, to wiedza na co dzień, dla każdego. Podczas zajęć poznaliśmy charakter naszych przyszłych miejsc pracy - analizowaliśmy i uczyliśmy się jak rozwiązywać problemy współczesnego administrowania państwem na każdym szczeblu. Wiedza ta i zdobyte umiejętności po zakończonej edukacji pomogą zdobyć dobrze płatną pracę i odpowiedni status społeczny. Jesteśmy przygotowani do pracy zarówno w administracji państwowej, samorządowej, jak również w instytucjach Unii Europejskiej, która potrzebuje doskonale wyszkolonej, młodej kadry. Jako absolwenci kierunku administracja jesteśmy przygotowani w kierunku pracy w nowych, unijnych standardach na rzecz rozwoju Polski i Europy.


Gdańska Wyższa Szkoła Administracji

ul. Wydmy 3
80-656 Gdańsk

tel: 58 305 08 12, 58 305 08 89
fax: 58 305 08 12 w. 40
e-mail: rekrutacja@gwsa.pl

www.gwsa.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

  • GSW Gdańsk, Biskupia 24B

Opinie (20) 1 zablokowana

  • CHAMSKA REKLAMA!!!

    - redaktorzy, spadacie z poziomem i wiarygodnością! Za kogo nas macie, od roku w prasie daje się znaki, że prywatne uczelnie padają na łeb (także przez prozaiczne powody na przykład niż demograficzny) i robią co mogą by załapać narybek. Jestem przeciwko reklamowaniu tych komercyjnych i niewiele wartych (nie oszukujmy się) usług podszywając ogłoszenie pod artykuł!!!

    • 2 3

  • Prywatne szkoły są nic nie warte.

    A dzienne studiowanie w takich szkółkach jest dla studencin z bogatymi rodzicami.

    • 3 4

  • Proponuję ocenę artykułów 1-5 na trojmiescie. Ten by miał 1. Za reklamę.

    • 2 1

  • bądź przedsiębiorczy!

    a ja powiem tak: nawet najlepsza uczelnia nie gwarantuje sukcesu zawodowego. Leszek Czarnecki- doktor ekonomii, Roman Karkosik- brak wyższego wykształcenia. A jednak mimo takiej rozbieżności na poziomie edukacji obydwu Panom się udało

    • 4 1

  • papier za kase...

    Wiem, co mówię, bo studiuję w tej szkole. Beznadzieja totalna. Brak organizacji, w większości wykładowcy szkoda komentarza, liczy się tylko żeby student płacił. Mi jest potrzebny byle jaki dyplom, więc wytrwam, ale czasami myślę, że ta szkoła to dla mnie obraza.

    • 0 1

  • Papier za kasę ? coś Ci się pomieszało

    Tobie się chyba coś pomyliło - Twoje podejście do życia jest skopane. Sam realizujesz papier za kasę. Dla tej szkoły to właśnie obrazą jest że takie g...ojki w ogóle otwierają jadaczkę na forum publicznym. Ha... ale poruta

    • 0 0

  • Czy ta szkoła zaniża poziom - raczej nie ;)

    Nie chciał bym się wymądrzać ale parę punktów in plus dla GSW :

    1. Szkoła zatrudnia kadrę w prostej linii z Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni - a jakie jeszcze mamy inne poważne uczelnie na terenie Trójmiasta ??? - odpowiem Wam żadnych w tych kierunkach.

    2.Szkoła organizuje konferencje , sympozja , warsztaty - proszę przypatrzeć się publikacjom naukowym oraz książkom, które wydawane są pod egidą Wydawnictwa Gdańskiej Szkoły Wyższej. Jest ich bardo dużo , jest też mnóstwo konferencji naukowych o statusie --międzynarodowe-- , przyjeżdżają tutaj ludzie z różnych stron świata aby porozmawiać na nurtujące ich tematy.

    Konferencje z dziedziny Statystyki to już w ogóle osobna tematyka -statystycy z całego województwa pomorskiego oraz wielokrotnie uczestniczył w nich były dziekan katedry w. zarz.i UG, dzisiaj pro-rektor d/s finansowych UG Pan M.Szreder (też statystyk i to dużego formatu) - raczej nie jeździ na byle jakie konferencje.

    Mało? Wydawane są biuletyny i dzienniki studenckie z opracowaniami realizowanymi właśnie przez studentów.

    Pytanie - czy inne szkoły prywatne robią takie rzeczy ??? - raczej nie.
    Moim zdaniem GSW zależy na poziomie kształcenia, na rozwoju nauki, jej propagacji.

    Tak w ogóle jak ktoś jest nierobem i nie chce się udzielać, nie chce się uczyć i zwisa mu wszystko to będzie pisał takie posty jak poniżej i powyżej - chyba po to żeby zaistnieć , bo wyłażą tu kompleksy ludzi którzy nic w życiu nie osiągnęli i nigdy nie osiągną.
    Szukajcie sobie dziury w całym ale ja wiem swoje - nie ma idealnych szkół - ta tez nie jest idealna, ale jest przyzwoita.

    pozdr. absolwent

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Wakacje w Centrum Nauki Experyment

35 zł
warsztaty

Wakacyjny Zawrót Głowy - pokaz naukowy

25 zł
warsztaty, pokaz

Tajemnica Zaginionego Rękopisu - escape room

120 zł
gry

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ryby żyją w Bałtyku?

 

Najczęściej czytane