stat
Impreza już się odbyła

Dyskusyjny Klub Wiedzy on-line

Biblioteka Wiedzy zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Wiedzy, które odbędzie się w wirtualnym pokoju 6 października.

Większość z nas spędza dużą część życia w środowisku, gdzie występują przełożeni, współpracownicy lub podwładni, a także struktura organizacyjna w dużej mierze narzucająca role i zachowania. Pomimo starań pracodawców, dla wielu osób praca nieodłącznie kojarzy się z stresem, wypaleniem lub po prostu obowiązkiem.

Organizacje, w których pracujemy, naturalnie skupiają się na zewnętrznych kryteriach sukcesu, takich jak: zrealizowanie zamówienia, podpisanie umowy, osiągnięcie kwartalnego celu sprzedażowego, najlepiej zdefiniowanego w formule SMART. Tak zdefiniowane cele często są poza naszą bezpośrednią kontrolą.

Powoduje to powstawanie wątpliwości - jak współpracować? Jak rozmawiać? W co się angażować? Jakie postawy prezentować? Jak pogodzić te niespójne potrzeby i wrócić z pracy zarówno z wypłatą, jak i z poczuciem zgodności ze sobą?
Są to kwestie, które bardzo często są drażliwe. Rozmowy na takie tematy są starannie pomijane, aby nie budzić kontrowersji i nie powodować niepotrzebnych konfliktów. A może jest tak, że po prostu nie potrafimy o takich sprawach rozmawiać?

Celem Klubu Dyskusyjnego będzie zmierzenie się z tymi pytaniami. W atmosferze otwartego, kreatywnego dialogu wymienimy się naszymi doświadczeniami i zestawimy to z naszą wiedzą dotyczącą teorii i modeli. Rozmowa bez ról typu przełożony lub współpracownik oraz bez potencjalnego konfliktu interesu może pomóc w lepszym zrozumieniu natury zjawisk.
W ten sposób nasza dotychczasowa wiedza i doświadczenie będą lepiej ze sobą zintegrowane, zaś wypracowane spostrzeżenia wskażą dobre sposoby zaangażowania się w tą małą społeczność, którą tworzymy w miejscu pracy.

Spotkanie nr 1 po przerwie wakacyjnej: Strefa nie wiem.

Dlaczego tak trudno jest powiedzieć: "nie wiem"?
Czy profesjonaliście wypada przyznać się do braku wiedzy?
W jaki sposób ukryte założenia przyczyniają się do nieporozumień?
Czy są korzyści z niewiedzy?

Moderator: Marcin Ratajczyk

Link do wirtualnego pokoju DKW: https://meet.jit.si/DyskusyjnyKlubWiedzy

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Aniołki to osiedle znajdujące się w: