Wiadomości

Dzieci ze szkoły specjalnej i sportowej przywitały wiosnę

Dzieci z dwóch oliwskich szkół (podstawowej z oddziałami sportowymi i specjalnej) powitały pierwszy dzień wiosny.
Dzieci z dwóch oliwskich szkół (podstawowej z oddziałami sportowymi i specjalnej) powitały pierwszy dzień wiosny. fot. SP 35

Wspólne wypiekanie ciasteczek, przygotowywanie marzanny, taniec zumby i pochód ulicami w Oliwie. W ramach projektu "Nasze Wiosenne Wariacje" dzieci z dwóch oliwskich szkół - podstawowej z oddziałami sportowymi i specjalnej - powitały pierwszy dzień wiosny.21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny i nieoficjalne święto uczniów - "dzień wagarowicza", ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Oliwska Szkoła Podstawowa nr 35 z oddziałami sportowymi od dłuższego czasu współpracuje z sąsiednim Zespołem Szkół Specjalnych nr 2. Owocem tej współpracy są liczne projekty, w których uczniowie dwóch placówek mocno się integrują.

- W grudniu uczniowie klasy VIa wraz z panią dyrektor Małgorzatą Skwirą oraz wychowawcami - panią Sylwią Kunze, Aleksandrą Bakierą i Stanisławą Lompertą - gościli w Zespole Szkół Specjalnych Nr 2 w Oliwie, gdzie do swojej bajecznej pracowni zaprosiła ich pani Małgorzata Zdrojewska na warsztaty tworzenia bombek metodą decoupage. Pod czujnym okiem pani Małgosi Zdrojewskiej wspólnie z uczniami z jej klasy wykonaliśmy piękne bombki, którymi udekorowaliśmy choinkę w kościele ojców cystersów w Oliwie. To była niesamowita wizyta zakończona podarunkami i słodkim poczęstunkiem - mówiła Sylwia Kunze z SP 35.
W marcu uczniowie dwóch szkół przygotowywali się do pierwszego dnia wiosny i Światowego Dnia Zespołu Downa. Na terenie ZSS nr 2 i SP 35 odbył się cykl zajęć dla młodzieży, podczas których uczniowie wspólnie wypiekali ciasteczka i przygotowywali marzannę oraz kolorowy baner. 21 marca w wyremontowanej w ubiegłym roku sali gimnastycznej w SP 35 odbyło się podsumowanie projektu "Nasze wiosenne wariacje".

- Jestem dumna ze współpracy, jaką udało nam się nawiązać z Zespołem Szkół Specjalnych nr 2. Efektem naszych działań są wspaniałe projekty. Ponadto integrujemy się z placówką, która znajduje się dosłownie kilkaset metrów dalej - mówiła Małgorzata Skwira, dyrektor SP 35.
Pierwszego dnia wiosny dzieci z obydwu szkół wspólnie zatańczyły zumbę i wybrały się ulicami Oliwy w kierunku Potoku Oliwskiego, by utopić marzannę.

Dzieci wspólnie zatańczyły zumbę.
Dzieci wspólnie zatańczyły zumbę. fot. SP 35
Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat trisomii 21 oraz propagowanie praw osób z zespołem Downa i integracja z nimi. Z tej okazji na całym świecie odbywają się liczne imprezy.

Opinie (9) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klif położony poza strefą oddziaływania fal, to: