• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

EkoGmina2021 - Forum Praktyków

EKOGMINA 2021 - IV Forum Praktyków to wyjątkowe wydarzenie branżowe umożliwiające wymianę wiedzy ekspertów i praktyków polskiego sektora wod-kan.

maj 17

piątek, godz. 09:00

Sopot,
bilety 100 zł
Od 2018 roku tworzymy skuteczną platformę wymiany doświadczeń w obszarze metod i dobrych praktyk stosowanych w projektach wodno-kanalizacyjnych. Ze stworzonej przez nas przestrzeni debaty korzystają przedstawiciele samorządów małych i średnich gmin, przedsiębiorstw komunalnych i przedstawiciele biznesu. To wyjątkowe miejsce rozmowy o nowoczesnych rozwiązaniach, skutecznych działaniach i możliwościach.

W tym roku nasze Forum przygotowaliśmy pod hasłem Gminna woda dla klimatu, co również jest pokłosiem niepokojących zmian, jakie obserwujemy nie tylko w polskich, ale również europejskich miastach. Dlatego chcemy dyskutować o wodzie, jako kluczowym zasobie gmin i miast, a do tego tematu chcemy podejść całościowo i przyjrzeć się różnym perspektywom.

Pierwszy, plenarny dzień naszego wydarzenia, podzieliliśmy na trzy sesje tematyczne:

- sesja technologiczna, w której będziemy przyglądać się najnowszym rozwiązaniom w gospodarce wodno-ściekowej;

- sesja klimatyczna, którą poświęcimy zagadnieniom retencji wód opadowych w gminach, rekultywacji zbiorników wodnych oraz zagadnieniom zielonej energii;

- sesja edukacyjna, w czasie której pochylimy się nie tylko nad kompetencjami przyszłości i znaczeniu edukacji ale również zapytamy ekspertów o źródła skutecznego finansowania inwestycji, jak je pozyskiwać i wykorzystywać.

Nad poziomem merytorycznym sesji plenarnych czuwać będą: prof. Krzysztof Czerwionka (Politechnika Gdańska), Marzena Sobczak (Dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego) oraz Agnieszka Spodzieja (Główny Ekolog BOŚ Bank). Do wygłoszenia prelekcji zaprosiliśmy również między innymi: prof. Tomasza Heese (Politechnika Koszalińska), prof. Jan Marcin Węsławski (Dyrektor Instytutu Oceanografii PAN) a także praktyków związanych z branżą wod-kan, edukacją ekologiczną oraz ekspertów od pozyskiwania funduszy na działania związane z niebiesko-zieloną infrastrukturą.

Pierwszy dzień konferencji (sesje plenarne) będą dostępne dla uczestników na specjalnie przygotowanej platformie streamingowej, zatem jest możliwość śledzenia prezentacji i paneli dyskusyjnych również w formule online.

Drugiego dnia zaprosimy naszych uczestników na wartościowe warsztaty z ekspertami pogłębiające wiedzę o praktyczne narzędzia oraz analizujące konkretne studia przypadków. Ponadto przygotowujemy angażujące wizyty studyjne i działania terenowe. Jak co roku, gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny.

Obradować będziemy we wnętrzach Narodowego Muzeum Morskiego w malowniczej scenerii wyspy Ołowianka. Z okien foyer roztacza się widok na Motławę, legendarnego Sołdka, Długie i Rybackie Pobrzeże oraz ratuszowe i kościelne wieże Starego Miasta. Nie zabraknie też innych atrakcji w typowym morskim klimacie.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klimat na pomorzu określa się jako:

 

Najczęściej czytane