stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Festiwal Podróży Ślady 2019

Wydarzenie w ramach

Jak podróżować żeby zostawić po sobie dobry ślad? Jakie ślady zostawiają w nas podróże? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy Festiwalu Podróży ŚLADY w Gdańsku. ŚLADY to impreza, która ma zachęcać i dodać odwagi do podróży w nieznane, do podróżowania świadomego, dbając o środowisko naturalne, starając się, aby ingerencja w społeczność lokalną była jak najmniejsza i jak najmniej szkodliwa. Do podróżowania dającego jednocześnie radość z bycia w drodze, a także refleksje i przeżywanie emocji.

Relacja z imprezy

sie 1

niedziela, godz. 11:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lis 20-21

sobota - niedziela

Gdańsk,

TRAWERS EVERESTU, SYBERIA, MORZA I OCEANY

W ciągu dwóch festiwalowych dni swoimi doświadczeniami i tym co podróże w nich pozostawiły podzielą się podróżnicy, którzy odwiedzali i te mniej, i te bardziej odległe miejsca. O swoim uzależnieniu od Syberii opowie Andrzej Ziółkowski - miłośnik natury i przyrody, którego pasją są podróże w odległe dzikie miejsca, wrażeniami z wyprawach do Ameryki Południowej i Centralnej podzieli się orędownik świadomego podróżowania - Sebastian Małyszczyk. Na co dzień przewodnik oraz współzałożyciel Poland By Locals, inicjatywy zrzeszającej podróżników i pasjonatów. 

O żeglarstwie jako pasji przechodzącej z ojca na synów opowiedzą Bronisław i Piotr Tarnaccy. Pierwszy z nich to konstruktor jachtowy, wielokrotny mistrz Polski w żeglarstwie, uczestnik pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread Round the World Race 1973/74 (obecnie Volvo Ocean Race), drugi to wielokrotny mistrz świata i Polski. Jego bracia - Przemysław i Bolesław swoje życie także związali z żeglarstwem.

Janusz Adamski, himalaista, który zdobył samotnie Mount Everest wchodząc od strony północnej, a schodząc na południową (nepalską) i tym samym dokonując pierwszego polskiego i piętnastego światowego trawersu góry, zaprosi na projekcję filmu z tej wyprawy Dwie twarze Sagarmatha.
Leszek Pachulski udowodni, że ślady rowerowych opon można zostawić nawet na lodzie i śniegu zamarzniętego Bajkału - najgłębszego jeziora na świecie i jednocześnie największego na świecie zbiornika pitnej wody.

NA RYBY Z INDIANAMI TSIMANE
Współzałożyciel Klubu Wędkujących Globtroterów BAYAN-GOŁ, który z wędką i aparatem rusza w poszukiwaniu piękna świata i egzotycznych ryb - Rafał Słowikowski opowie, jak łowił ryby z Indianami Tsimane. To plemię zamieszkujące okolice rzeki Maniqui w Boliwii, znane jako społeczność o najbardziej zdrowych sercach na Ziemi.

Krzysztof Story w podróży szuka piękna natury i ciekawych spotkań. Za największą wartość uważa ciekawość świata. Podczas prelekcji Nepal - wolontariat w cieniu Himalajów opowie jak pozostawił swój dobry ślad, pomagając w budowie szkoły po trzęsieniu ziemi w Katmandu. Kamila Kielar opowie jak znaleźć ślady endemicznych niedźwiedzi na zachodnim wybrzeżu Kanady.

Z DZIECIAKAMI W DRODZE
Rodzicielstwo absolutnie ich nie ogranicza, podróżują razem z dziećmi. Wyjeżdżają daleko i blisko, rowerem, terenówką i pieszo. Iwona i Paweł Rusińscy którzy od kilkunastu lat podróżują z trójką dzieci, podzielą się swoim doświadczeniem w wyjazdach rowerowych po Polsce. Prosto z rodzinnego wypadu do Wietnamu na Festiwal wpadną Anna i Roch Sosińscy z Celiną i Tytusem.

I TO NIE KONIEC PODRÓŻY
Lista prelegentów Festiwalu Podróży jeszcze nie jest zamknięta, o kolejnych wyprawach, o których opowiedzą ciekawi ludzie będziemy informować na bieżąco www.freetimefestiwal.pl, zakładka ŚLADY oraz na FB.

CHWYTAJ DZIEŃ!
Festiwal Podróży ŚLADY to nowy, cykliczny projekt Międzynarodowych Targów Gdańskich. Impreza odbywa się w ramach organizowanego w Gdańsku od pięciu lat FREE TIME FESTIWALU - rozpoznawalnego, realizowanego w nowoczesnej, dynamicznej formule wydarzenia, które co roku odwiedza 20 000 gości. FREE TIME to multidyscyplinarny bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Impreza adresowana jest do ludzi nielubiących się nudzić, aktywnie i twórczo spędzających czas, rodzin z dziećmi, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

WARTO TU BYĆ!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie jest największe bogactwo naturalne Pomorza?

 

Najczęściej czytane