• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Gdańskie Wykłady Solidarności - Prof. Sławomir Magala

Europejskie Centrum Solidarności i Uniwersytet Gdański zapraszają na Gdańskie Wykłady Solidarności. Gościem najbliższego spotkania będzie prof. Sławomir Magala, który wygłosi wykład pt. Solidarność w sieci: walka klas w epoce sentymentalnej konsumpcji.

paź 19-20

sobota - niedziela

Gdańsk,
Wstęp wolny
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 marca, o godz. 13:30 na Wydziale Nauk Społecznych UG, ul. Bażyńskiego 4, sala S 203.

Sławomir J. Magala (ur. 1950), jest ekspertem w dziedzinie zarządzania kompetencjami międzykulturowymi i komunikacyjnymi we współczesnych biurokracjach. Od 1985 roku pracuje na Uniwersytecie Erazma z Rotterdamu, w którym jest profesorem zarządzania międzykulturowego i kieruje zakładem nauk o organizacji i zarządzaniu zasobami ludzkimi Rotterdam School of Management. Kształcił się w Polsce, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Prowadził wykłady i badania naukowe w Chinach, Egipcie, Kazachstanie, Chorwacji, Estonii, Wielkiej Brytanii i Namibii. W centrum jego zainteresowań znajduje się kontrkultura młodzieżowa w Polsce i na świecie, problemy tożsamości w popkulturze oraz kulturowa trwałość instytucji.

Magala jest autorem wielu prac z pogranicza filozofii, socjologii i kulturoznawstwa, takich jak: Od hunwejbinów do dyskoteki (1987), Polski teatr studencki jako element kontrkultury (1988), Georg Simmel (1980), Między giełdą a śmietnikiem. Eseje simmlowskie (1999), Kompetencja międzykulturowa, 2005, wyd. pol. 2011), The Management of Meaning in Organizations (2009) oraz Walka klas w bezklasowej Polsce (2012) wydana przez Europejskie Centrum Solidarności (wyd. oryg. Class Struggle in the Classless Poland (1982).

Efektem zainteresowań krytyką sztuki i teorią fotografii było wydanie Fotografii w kulturze współczesnej (1982) oraz Szkoły widzenia (2000). Tłumaczył na język polski wielu autorów światowej humanistyki, takich jak Susan Sontag, John Barth, Samuel Beckett czy George Ritzer.

Opinie 1 zablokowana

Sprawdź się

Wybierz poziom

Atmosfera to:

 

Najczęściej czytane