Wiadomości

stat

Gdańskie podstawówki otwierają drzwi przed rekrutacją

Przed rodzicami sześciolatków czas trudnych i ważnych decyzji.
Przed rodzicami sześciolatków czas trudnych i ważnych decyzji. fot. 123rf.com

4 marca rozpocznie się w Gdańsku rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych czyli tzw. zerówek oraz klas I. Wcześniej rodzice z maluchami będą mogli odwiedzić gdańskie szkoły podstawowe, żeby zobaczyć, jak przygotowane są placówki, porozmawiać ze specjalistami, nauczycielami i dyrektorami, którzy doradzą w wyborze szkoły.Swojego sześciolatka:

zostawiam w publicznym przedszkolu

31%

zostawiam w prywatnym przedszkolu

12%

zapisuję do przyszkolnej "zerówki"

44%

zapisuję do pierwszej klasy

10%

ma indywidualne nauczanie w domu

3%
Wszystkie gdańskie szkoły organizują w najbliższe weekendy - 2 i 9 lutego - oraz 1, 2 i 9 marca Dni Otwarte, podczas których dzieci będą mogły poznać miejsce swojej przyszłej nauki.

- Przed rodzicami sześciolatków czas trudnych i ważnych decyzji. Wybór właściwego przedszkola lub szkoły to decyzja wiążąca się z edukacją dziecka na całe życie. Miasto Gdańsk, podobnie jak w ubiegłych latach, we współpracy z dyrektorami gdańskich szkół podstawowych i przedszkoli przygotowało szeroką ofertę wsparcia rodziców w podjęciu tej decyzji - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.
Spotkania w szkołach to również okazja do rozmowy z nauczycielami, pedagogami i dyrektorami placówek na temat warunków i możliwości, jakie stwarza najmłodszym uczniom i przedszkolakom dana placówka. Swoją pomoc oferują również gdańskie Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne.

- Jak co roku szczególną uwagę poświęcamy rodzicom dzieci 6-letnich, przed którymi istotna decyzja - kontynuacja nauki w przedszkolu lub wybór oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. - wyjaśnia Grzegorz Kryger, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego ds. edukacji. Dni Otwarte są okazją, aby przekonać się, że nasze dziecko jest gotowe na pójście do tzw. zerówki szkolnej. Zarówno nauczyciele, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, jak i dyrektorzy szkół służą pomocą, aby pomóc rodzicom w dokonaniu właściwego wyboru - dodaje.
Wszystkie gdańskie szkoły organizują w najbliższe weekendy - 2 i 9 lutego - oraz 1, 2 i 9 marca dni otwarte.
Wszystkie gdańskie szkoły organizują w najbliższe weekendy - 2 i 9 lutego - oraz 1, 2 i 9 marca dni otwarte. fot. 123rf.com

Gdańskie szkoły gotowe na przyjęcie sześciolatkówJak przekonują gdańscy urzędnicy, szkoły są gotowe na przyjęcie sześcioletnich dzieci w oddziałach przedszkolnych.

- Istotny jest fakt, że tzw. "zerówki" szkolne funkcjonują na takich samych zasadach, jak grupy w przedszkolach, tzn. gwarantują 10-godzinną bezpłatną opiekę, mogą zapewnić całodzienne wyżywienie oraz, co równie ważne, to identycznie jak przedszkola są placówkami nieferyjnymi, zapewniającymi również opiekę podczas dyżurów wakacyjnych - informuje Piotr Kowalczuk.
Jak dodaje, placówki mają bogatą ofertę zajęć, mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanej kadry, która będzie pracowała z dzieckiem od tzw. "zerówki" przez cały okres edukacji wczesnoszkolnej. Wszędzie jest dostosowana infrastruktura z miejscem do zabawy i rozwijania pasji dziecka. Jak przekonuje, "zerówka" to również dodatkowy rok adaptacji w przestrzeni szkolnej przed rozpoczęciem nauki w klasie pierwszej.

Wybór właściwego przedszkola lub szkoły to decyzja wiążąca się z edukacją dziecka na całe życie.
Wybór właściwego przedszkola lub szkoły to decyzja wiążąca się z edukacją dziecka na całe życie. fot. 123rf.com/ petro

Opinie (101) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Larwa żaby trawnej to: