• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gminy mogą wnioskować o pieniądze na sprzęt do zdalnej nauki

ws
31 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Do urzędu nie wejdziesz? "I dobrze!"
Ostatnie tygodnie zdalnej nauki pokazały, że brakuje komputerów, laptopów a nawet dostępu do internetu. Ostatnie tygodnie zdalnej nauki pokazały, że brakuje komputerów, laptopów a nawet dostępu do internetu.

Od 1 kwietnia 2020 roku samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki. Po tym, jak zajęcia zostały zawieszone z powodu epidemii koronawirusa, ostatnie tygodnie zdalnej nauki pokazały, że brakuje komputerów, laptopów a nawet dostępu do internetu. Na jakie kwoty można liczyć? To zależy od gminy - szacuje się, że będzie to nie mniej niż 40 tys. złotych na gminę.



Czy w twoim domu dzieci do nauki zdalnej mają własny komputer?

Do rozdysponowania jest kwota 180 mln zł z programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Ministerstwo Cyfryzacji podpowiada, aby samorządy oszacowały już teraz swoje potrzeby i rozpoczęły zakup potrzebnego sprzętu.

- Jeśli któryś z samorządów już dziś wie, że jego nauczyciele lub uczniowie potrzebują sprzętu lub dostępu do internetu, już teraz może je kupować. Zwrócimy pieniądze za te zakupy - zapowiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Czytaj też: Młodzież nakręci wideopamiętnik z czasu kwarantanny

Wnioski do CPPC będą przyjmowane od środy, 1 kwietnia br. Jak będzie wyglądała procedura? Szybki, elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i wypłata środków. O pieniądze może wnioskować każda gmina. Na jakie kwoty można liczyć? To zależy od gminy - szacuje się, że będzie to nie mniej niż 40 tys. złotych na gminę.

- Dziękuję Ministerstwu Cyfryzacji za tak szybkie działanie, dzięki któremu możemy wesprzeć nauczycieli i uczniów w tym trudnym czasie. Cieszę się, że prowadzone przez nas rozmowy doprowadziły do zmian w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, dzięki czemu możliwe będzie zakupienie potrzebnego sprzętu dla szkół - powiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Wszystkie informacje o koronawirusie w Trójmieście


Jak uczyć zdalnie?



Jak przekonuje MEN, serwisów i stron internetowych do pracy i nauki zdalnej z uczniami nie brakuje. Platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl odnotowała już ponad 4 mln odsłon dziennie i blisko 800 tys. użytkowników.

Czytaj też: Kolejka do komputera, przeciążony internet. Jak wygląda zdalne nauczanie?

Materiały do nauki i przygotowania się do egzaminów zamieszcza również Centralna Komisja Egzaminacyjna. Przy współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK powstał serwis www.gov.pl/zdalnelekcje. Można tam znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową.
ws

Opinie (22) 1 zablokowana

  • Mając troje dzieci

    Musiałam: dokupić laptopa, słuchawki z mikrofonem, wymienić u operatora reuter, bo rwał internet, rozdzielić po mieszkaniu dzieciaki na czas zajęć by sobie nie przeszkadzały. Niestety okazuje się, że starsze komputery nie dają rady wymaganiom nauczycieli np. poza NUADU-office 365, są: MSN, Skape, Zome i jeszcze inne. Do tego drukarka, bo karty pracy nauczyciel każe drukować. Trzeba mieć aktualny też MS Office. Niestety nie daję rady zapewnić technicznie właściwej obsługi zdalnego nawet z dodatków na dzieci. Siedzą w domu, jedzą więcej, zamawia się też więcej dla nich przez internet. Komputery na wypożyczenie to zatem dobre i konieczne wsparcie techniczne.

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

W jakiej gdańskiej dzielnicy znajduje się najwięcej pomników przyrody?

 

Najczęściej czytane