• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Hackaton Maritime EOvation

Chcesz przyczynić się do powstania rozwiązań będących odpowiedzią na zmiany klimatyczne zachodzące na świecie? Weź udział w 24-godzinnym hackatonie EoVation, który odbędzie się 16-17 marca 2018 w Gdańsku.

maj 8

środa, godz. 12:00

Online
Wstęp wolny
maj 10

piątek, godz. 20:30 - 22:30

bilety 70 zł
Ilość deszczu spadająca w danym miesiącu, przeciętna siła wiatru, nasłonecznienie, wilgotność powietrza... tego typu dane o klimacie udostępnia platforma EO ClimLab przygotowywana na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej. Analityczna platforma będzie wspierała tworzenie innowacyjnych produktów i usług będących odpowiedzią na zmiany klimatyczne.

W ramach projektu EO ClimLab organizowane są w Polsce hackatony dedykowane dla osób, które chcą projektować rozwiązania związane z klimatem. Najbliższy hackaton, zatytułowany Maritime EOvation Gdańsk, odbędzie się 16-17 marca 2018 w Inkubatorze Starter.

PROGRAM:

Piątek 16 marca

17:00-17:30 Rejestracja uczestników
17:30-18:00 Otwarcie i przedstawienie mentorów
18:00- Początek prac
20:00 - 20:30 Wykład o zmianach klimatycznych na Bałtyku (Aleksandra Kardaś - serwis Nauka o Klimacie)
20:30-21:00 Wykład o teledetekcji i pomiarach satelitarnych (dr hab. Mirosława Ostrowska, prof. nadzw. IOPAN)

Sobota, 17 marca

9:00-10:00 Śniadanie
14:00-15:00 Obiad
17:30 Koniec prac
17:30-18:30 Prezentacje przed Jury (3 minuty per zespół i 5 minut na pytania)
18:30-19:00 Ocena pomysłów
19:00 Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród


Hackaton ma zachęcić i zaktywizować studentów, startupy oraz ludzi biznesu do działania i tworzenia rozwiązań wyzwań społecznych oraz biznesowych poświęconych zmianom klimatu. Podczas wydarzeń uczestnicy będą mieli okazję poznać przedstawicieli z sektora kosmicznego, biznesu i nauki.

W ramach EoVation uczestnicy pracując w zespołach będą mieli 24 godziny na zaproponowanie wizji rozwiązania na jeden z przedstawionych problemów, zaprojektowanie konceptu jego działania oraz przedstawienia pomysłu przed jury.

Wszystkie z zaproponowanych problemów dotyczą kwestii bezpośrednio i pośrednio powiązanych z efektami zmian klimatycznych w rejonie Morza Bałtyckiego. Wyznaczonych zostało pięć tematycznych zagadnień, na których uczestnicy będą musieli się skupić. Są to kolejno:

Rozprzestrzenianie się planktonu
Wysokość fal
Bilans promieniowania
Zalewanie plaż / terenów przybrzeżnych
Wycieki z linii brzegowej
Zespoły będą musiały zaproponować wizję rozwiązania, w którym docelowo użyte mają zostać dane satelitarne i przedstawić je w krótkiej kilkuminutowej prezentacji przed komisją z środowisk biznesowych i technicznych.

W trakcie trwania wydarzenia organizatorzy zapewniają dostęp do danych satelitarnych platformy EO ClimLab, szkolenia z wykorzystania danych satelitarnych, pomoc mentorów, wsparcie ekspertów z branży kosmicznej oraz kontakt z firmami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest firma Blue Dot Solutions. Partnerem jest Inkubator Starter, Black Pearls VC, serwis Nauka o Klimacie, konsorcjum SatBałtyk oraz portal Kosmonauta.net. Komitet Badań Morza Polskiej Akademii Nauk objął patronat nad hackatonem.

Aby korzystać z eksportu danych platformy SatBałtyk konieczne będzie wcześniejsze zalogowanie się do serwisu: https://satbaltyk.iopan.gda.pl/

Na najlepsze pomysły czekają atrakcyjne nagrody:

Voucher na pakiet komercyjnych zdjęć satelitarnych o wartości 2 tysięcy EUR
Zestawy elektroniki (Arduino), czujników jakości powietrza, oraz przenośnych paneli słonecznych
Miesięczny dostęp do przestrzeni coworkingowej
Usługi konsultingowe Blue Dot Solutions oraz Black Pearls VC
Naukowy konsulting od konsorcjum Satbałtyk

O projekcie:
EOClimlab to niekomercyjny projekt zlecony przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) dla polsko-czesko-rumuńskiego konsorcjum. W jego skład z Polski wchodzą Omnilogy, Blue Dot Solutions, Orange, Integrated Solutions oraz Kapitech. Po stronie czeskiej są to Czech Invest i SpaceSystems Czech, a po stronie rumuńskiej znajduje się trzech partnerów informatycznych: Arobs Transilvania Software, Aries Transilvania oraz Indeco Soft.

Celem projektu nadzorowanego przez Omnilogy jest rozwijanie platformy informatycznej integrującej różne dane satelitarne i naziemne związane z problematyką zmian klimatycznych ze szczególnym uwzględnieniem danych pozyskanych przez europejski program satelitarny Copernicus. Drugim celem projektu jest zwiększanie świadomości dotyczącej problematyki zmian klimatycznych, jak i wiedzy o narzędziach i możliwościach wykorzystania danych satelitarnych dla nowych rozwiązań do przeciwdziałania ich skutkom. Odbywa się to między innymi na warsztatach o zbiorczej nazwie EOvation odbywających się w Polsce, Czechach i Rumunii.

Informacja o biletach

obowiązują zapisy

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie miasto jest siedzibą władz województwa Pomorskiego?

 

Najczęściej czytane