• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Hackerspace Game Jam 2023

Święto tworzenia gier jakim jest Hackjam - Hackerspace Game Jam ponownie wraca do Trójmiasta w wersji stacjonarnej. Po 2 latach przerwy, kiedy całe środowisko musiało przenieść się do świata wirtualnego, znów będziemy mieli okazję spotkać się w jednej przestrzeni i wspólnie tworzyć gry podczas 48h maratonu.

Hackathon z globalnym tworzeniem gier w czasie jednego, wspólnego dla całego świata terminu, ma już swoją długą tradycję. Pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku. Po kilkunastu latach wydarzenie gromadzi niemal 700 organizatorów w 100 krajach na całym świecie. W tym samym momencie do zabawy przystępuje ponad 33,000 osób. Trójmiasto przy udziale Fundacji CODE:ME i Hackerspace Trójmiasto ma tutaj też swój istotny wkład.

"Jesteśmy organizatorem trójmiejskiego game jamu już od ponad 6 lat. Po trudnym czasie pandemii, znów możemy się spotkać i czerpać radość nie tylko z tworzenia gier, ale i wspólnej zabawy, możliwości spotkań i rozmowy z żywym człowiekiem. Tej atmosfery nie da się poczuć w żaden inny sposób" - Marcin Młyński CEO CODE:ME / Hackerspace Trójmiasto.

ZapisyW tym roku organizatorzy przygotowali także kilka niespodzianek, zatem nie będzie to klasyczna powtórka z poprzednich wydarzeń. Standardowo pojawią się warsztaty przygotowujące do wydarzenie, które będą miały miejsce w tygodniu poprzedzającym hackathon, ale dodatkowo pojawią się mentorzy oraz nagrody specjalne, w tym, możemy powiedzieć, jedna wyjątkowa.

"Zajmujemy się tworzeniem gier od wielu lat. Jesteśmy spółką notowaną na giełdzie. Chcemy teraz dać coś od siebie I wesprzeć tych, którzy być może są właśnie na początku swojej przygody z tworzeniem gier i nie mają jeszcze na tyle możliwości i zasobów, by samemu ją wydać . Dołączając do Hackjamu chcemy wesprzeć uczestników między innymi swoimi ekspertami. Mamy jednak też nagrodę specjalną - jesteśmy gotowi wybrać jeden z projektów, któremu pomożemy rozwinąć się i wydać grę" - mówi Zbigniew Dębicki, CEO z Forever Entertainment / Forever Seed Fund

Kto zatem może wziąć udział w wydarzeniu? Organizatorzy zapewniają, że nie ma tutaj ograniczeń. Mile widziane są osoby początkujące, które chcą po raz pierwszy spróbować stworzyć swoją własną grę, ale i ci, który są już weteranami game jamów i chcą stworzyć procesjonalną grę. Na wydarzeniu bardzo dobrze odnajdą się graficy, programiści, twórcy muzyki czy game designerzy. Zespoły będą tworzyć gry po dobraniu się w 5-os. grupy. Na wydarzenie mogą zgłaszać się zarówno ci, którzy mają już swoje teamy, jak i ci, którzy będą się dobierać w zespoły przy wsparciu organizatorów."Dla nas będzie to już kolejny Game Jam, który będziemy wspierać. Szczególny, bo po tak długiej przerwie. Chcemy być tam gdzie dzieją się ważne wydarzenia z branży game-dev i Hackjam jest właśnie takim miejscem. To wspaniała społeczność twórców gier z wyjątkową atmosferą. Sami jako uczestnicy braliśmy wielokrotnie w nim udział, teraz chcemy jako firma, dla której produkcja i publikowanie gier mobilnych to codzienność, zachęcić innych i móc im dać coś od siebie, czyli swoją ekspertyzę. A jako sponsor trochę pizzy, bo wielkie umysły potrzebują dużo energii aby być kreatywnie" mówi Maja Kryżan z BoomBit

Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-5.02.2023 w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym, przy ul. 3 lipy 3 i objęte jest symboliczną opłatą 40zł, która w całości zostanie przekazana na catering i nagrody dla uczestników.

Harmonogram
Piątek 3.02.2023

18:00 - 20:00 - Wykłady i teambuilding.
Sobota 4.02.2023
Cały dzień - praca nad projektami.
Niedziela 5.02.2023
14:00 - Deadline na upublicznienie gier.
14:00 - 15:00 - Gramy! + testowanie prezentacji.
15:00 - 17:00 - Prezentacje gier.
18:00 - ogłoszenie wyników i zakończenie Hackerspace Game Jam

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do kości płaskich u człowieka zaliczamy:

 

Najczęściej czytane