• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

I Ogólnopolskie Seminarium dla Edukatorów projektu Nastoletnia Batalia Przedsiębiorczości

Stowarzyszenie "POMOST" we współpracy z Instytutem Pedagogiki UG zapraszają do udziału w I Ogólnopolskim Seminarium dla Edukatorów projektu Nastoletnia Batalia Przedsiębiorczości. Celem seminarium jest prezentacja i konsultacja z zainteresowanymi edukatorami innowacyjnej koncepcji kształcenia postaw przedsiębiorczych poprzez "blended learning" i ogólnopolski turniej dla gimnazjalistów "Nastoletnia Batalia Przedsiębiorczości".
Seminarium odbędzie się 22 maja na Wydziale Nauk Społecznych UG w Gdańsku przy ul Bażyńskiego 4.

Na seminarium składać się będą warsztaty oraz sesja plenarna. Seminarium ma na celu wyposażenie nauczycieli w narzędzia i umiejętności niezbędne do promocji wśród uczniów postawy przedsiębiorczej oraz do przygotowania ich do efektywnej pracy w grupie.

Edukacja do przedsiębiorczości to nie tylko przekazywanie wiedzy o ekonomii, ale przede wszystkim kształtowanie postaw i kreowanie sytuacji uczenia się twórczego myślenia i dostrzegania szans na własne innowacyjne rozwiązania na rzecz gospodarki opartej na wiedzy.
Organizatorzy wychodzą z założenia, że nastolatkowie konstruują swoją wiedzę i przekonania w złożony i interaktywny sposób a misją edukatorów jest organizowanie im zrównoważonego środowiska uczenia się aktywności ekonomicznej i społecznej. W obliczu kryzysu, tak finansowego jak i zaufania społecznego, szczególnie ważne jest umożliwianie pozytywnych doświadczeń i odkrywania możliwości godzenia zysku ekonomicznego w warunkach otwartej konkurencji z rozwiązywaniem problemów społecznych w poczuciu własnej wartości.

Edukatorzy przedsiębiorczości, w kolejnych etapach projektu - konkursie dla gimnazjalistów, którego pierwsza edycja odbędzie się w roku szkolnym 2009/2010, będą pracować z drużynami biorącymi udział w konkursie.

Ideą konkursu jest łączenie zdobywania wiedzy przez uczniów z podejmowanym przez nich działaniem praktycznym. Konkurs wykorzysta zastosowanie strategii problemowej w edukacji, która wydaje się być najskuteczniejszym sposobem nauczania przedsiębiorczości. Konkurs będzie w swojej formule łączył narzędzia internetowe z pracą w grupie "na żywo", a realizowany będzie w drużynach działających w szkołach. Drużyna składać się będzie z zawodników oraz trenera - wyszkolonego edukatora przedsiębiorczości.

Drużyny rozwiązywać będą 2 rodzaje zadań tzw. mini-zagwozdki oraz tzw. mega-supły poprzez ich samodzielną analizę, poszukiwanie możliwości ich rozwiązania i dochodzenie do rozwiązania dzięki wysiłkowi grupy. Zadania będą miały strukturę drabiny tzn. aby otrzymać klucz dostępu do zadania głównego trzeba uzyskać min. 100 pkt podczas rozwiązywania 5 zadań spontanicznych. Do udziału w finale zaproszonych zostanie 16 reprezentacji (po jednej z każdego województwa) wyłonionych w półfinałach regionalnych.

Kontakt do organizatorów z Instytutu Pedagogiki:
dr Adam Jagiełło-Rusiłowski tel. 501165374

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel to:

 

Najczęściej czytane