Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

III Ogólnopolski Dzień Marzeń

Fundacja Mam Marzenie po raz kolejny organizuje III Ogólnopolski Dzień Marzeń, jest to cykliczną akcja, skierowaną do dzieci, rodziców i lekarzy.

Inspiracją ustanowienia Dnia Marzeń było życzenie jednego z naszych podopiecznych, Krystiana, który mając szansę na spełnienie swojego marzenia, zapragnął zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych i zwiększyć szanse kolegów na wyleczenie.

W tym roku Trójmiejski oddział Fundacji Mam Marzenie w ramach III Dnia Marzeń zorganizował konferencję szkoleniową dla lekarzy pediatrów pod tytułem: "Symptomatologia chorób nowotworowych u dzieci", która odbędzie się 22 października 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku przy ulicy Okopowej 21/27.

W imieniu Fundacji Mam Marzenie i lekarzy Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego chcielibyśmy wszystkich gorąco zaprosić do włączenia się w akcję III Dnia Marzeń i zachęcić do uczestnictwa w konferencji.

Program wykładów przewiduje omówienie wstępnych objawów chorób nowotworowych i został przygotowany dla lekarzy pierwszego kontaktu zajmujących się pacjentami w wieku rozwojowym. Mamy nadzieję, że prezentowane przez nas tematy ułatwią diagnostykę i przyczynią się do poprawy wczesnej wykrywalności nowotworów występujących u dzieci i młodzieży, bowiem szybkość rozpoznania w każdym przypadku decyduje o szansach chorego na wyleczenie.

Za udział w konferencji Okręgowa Izba lekarska przyzna uczestnikom 4 punkty edukacyjne.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do 19 października na adres e-mailowy: trojmiasto@mammarzenie.org.


Program Konferencji


8.45 - 9.00
Otwarcie Konferencji
Dr.hab. Elżbieta Adamkiewicz-‐Drożyńska

9.00 - 9.45
Najczęściej występujące guzy lite dzieci i młodzieży
Dr.hab. Elżbieta Adamkiewicz-‐ Drożyńska

9.45 - 10.30
Objawy neurologiczne w przebiegu dziecięcych nowotworów litych
Dr Anna Szołkiewicz

10.30 - 11.15
Symptomatologia białaczek w wieku rozwojowym
Dr n.med. Maciej Niedźwiecki

Przerwa 15 minut

11.30 - 12.15
Wstępne objawy chłoniaków w wieku rozwojowym
Dr n.med. Ewa Bień

12.15 - 13.00
Różnorodne obrazy kliniczne histiocytozy u dzieci
Dr n med. Joanna Stefanowicz

13.00 - 13.10
Zakończenie Konferencji
Dr hab. Elżbieta Adamkiewicz-‐ Drożyńska

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Sosna zwyczajna: