• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

III Szkoła Energetyki Jądrowej

Fiński koncern energetyczny Fortum wspiera Instytut Energii Atomowej POLATOM w działaniach edukacyjnych z zakresu jądrowych źródeł energii. Fortum zostało zaproszone do udziału w III Szkole Energetyki Jądrowej ze względu na swoje długoletnia doświadczenia oraz wybitne osiągnięcia w obszarze energetyki jądrowej. Konferencja odbędzie się w dniach 20-22 października br., w Gdańsku.

III Szkoła Energetyki Jądrowej to trzydniowa konferencja o charakterze szkoleniowo-informacyjnym, której celem jest dostarczenie informacji na temat jądrowych źródeł energii i bezpieczeństwa jądrowego. Panele dyskusyjne i specjalistyczne wykłady poświęcone będą m.in. możliwościom uczestnictwa polskiego przemysłu w budowie energetyki jądrowej, wykorzystaniu energii jądrowej do zasilania procesów technologicznych oraz wytwarzaniu energii.

Podczas III Szkoły Energetyki Jądrowej wśród wybitnych ekspertów, naukowców i przedstawicieli środowiska akademickiego, głos zabierze Harri Tuomisto - światowej sławy ekspert od energetyki jądrowej, odpowiedzialny za bezpieczeństwo w elektrowniach atomowych Fortum. Opowie on m.in. o modelowej fińskiej elektrowni atomowej Fortum w Loviisie. "Cieszymy się, że możemy wziąć udział w III Szkole Energetyki Jądrowej. Zawsze chętnie się dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniami w tej dziedzinie" - mówi Harri Tuomisto. "Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem i mamy nadzieję, że otworzą się przed nami możliwości współpracy w tym obszarze." - dodaje.

W ramach III Szkoły Energetyki Jądrowej, podczas prelekcji i wykładów, istotna część dyskusji poświęcona będzie konieczności kształtowania świadomości energetycznej w społeczeństwie poprzez informowanie o korzyściach, jakie przynosi produkcja energii w blokach jądrowych. Harri Tuomisto z koncernu Fortum podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z kampanią informacyjną dotyczącą energetyki jądrowej w Finlandii. "Systematyczne informowanie fińskiego społeczeństwa o zaletach energetyki jądrowej zaowocowało nie tylko wzrostem świadomości energetycznej, ale również wzrostem poparcia społecznego dla tego typu projektów. W ciągu 17 lat, akceptacja dla tej formy wytwarzania energii wzrosła z 24 do 48 procent, a w samej Loviisie do ponad 80 procent "- podsumowuje.

Wykłady w ramach III Szkoły Energetyki Jądrowej przeznaczone są dla nauczycieli, studentów oraz pracowników energetyki i administracji publicznej, którzy w przyszłości będą uczestniczyć w programie rozwoju energetyki jądrowej w Polsce.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co jest naturalnym wrogiem mszycy?

 

Najczęściej czytane