• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Innowacje - moda czy konieczność?

8 października 2003 (artykuł sprzed 18 lat) 
Opinie (2)
11 i 12 października 2003 roku to bardzo ważne dni w historii działalności Lokalnej Grupy europejskiej Organizacji Studenckiej ESTIEM, która istnieje przy Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. W tych dniach pierwszy raz będziemy organizować Międzynarodową Konferencję VISION.

Co to takiego VISION? ESTIEM VISION to cykl seminariów, warsztatów i wizyt w firmach krajów europejskich. Projekt ten został zapoczątkowany w roku 1992. Każdego roku skupia się na innym temacie - temacie, który może mieć istotny wpływ na przyszłość europejskiej ekonomii i przemysłu. VISION skupia się na znalezieniu innowacyjnych podejść i użytecznych narzędzi w rozumieniu pojawiających się zagadnień, jednocześnie zachęcając do komunikacji i zrozumienia pomiędzy studentami, profesorami i światem biznesu. Seminaria pełnią znaczącą rolę w projekcie VISION. Są one organizowane w całej Europie przez Grupy Lokalne ESTIEM, a każde z nich skupia się na innym aspekcie głównego tematu. Wykłady prowadzone są przez profesorów i przedstawicieli przemysłu. Tegoroczny temat seminariów to InnoVISION, czyli Zarządzanie Innowacjami.

W konferencji wezmą udział studenci z zagranicznych i Trójmiejskich uczelni.

W programie są cztery wykłady i studium przypadku. Wszystko odbywać się będzie w języku angielskim. Jeden z wykładów oraz studium przypadku poprowadzi międzynarodowa firma consultingowa Roland Berger, ponad to jednego z wykładów udzieli firma JR Dynamics Ltd., która przyjedzie na ten wykład specjalnie dla nas z Anglii (jest to angielska firma), trzeci wykład przygotuje dr inż. Joanna Czerska z naszego wydziału, a czwarty dr hab. Piotr Dominiak, prof. nadzw. PG.

Poza tym studenci z zagranicznych uczelni będą mieli okazję zwiedzić Gdańsk, Gdynie i Sopot. Urząd Miasta Gdańska zapewnił nam bezpłatnego przewodnika oraz darmowe wejścia do muzeów.

Patronat nad impreza objęli: Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG oraz Prezydent Miasta Gdańska i Prezydent Miasta Gdyni.

W ciągu tych dwóch dni studenci będą mieli okazję posłuchać o tym jak wprowadzanie w życie nowych pomysłów (innowacji) wpływa na rozwój firm i gospodarki. Jaka jest różnica między firmami polskimi i zagranicznymi. Będą mieli również możliwość wykorzystania swojej teoretycznej wiedzy w praktyce biorąc udział w studium przypadku. Dzięki temu będą mogli sprawdzić czy umieją pracować w zespole, pod presją czasu i czy dobrze potrafią ocenić rynek na podstawie kilku danych.

Jeśli ktoś idzie z postępem niech weźmie udział w naszej konferencji i zobaczy jak robią to inni!!!

Z tego miejsca pragnę podziękować Władzom Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, wszystkim Sponsorom, Urzędom Miasta Gdańska i Gdyni, Patronom Honorowym i Medialnym oraz wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej konferencji

więcej informacji

Wydarzenia

Opinie (2)

 • Ciekawe!

  Zapierdolistowyjebisty pomysł! w*******y w kosmos! Tak dalej!

  • 0 0

 • Do"MIsia"

  Jestem pod dużym wrażeniem Twojego komentarza wyrażonego tak piękną polszczyzną, pełną subtelności i delikatności.
  Mam też dla Ciebie propozycję: przestań ćpać i popijać alkohol, ponieważ ewidentnie odbiera Ci resztki rozumu, który w np.~1/1000 masz.Bo w koncu coś tam w komentarzu skleciłes

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty

Szekspir: Rozgrzewka!

improwizacje, teatr dla dzieci, warsztaty, spotkanie

Warsztaty: Przywództwo sytuacyjne

warsztaty

Ogłoszenia polecane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do płazów zaliczamy: