Wiadomości

International School of Gdansk - międzynarodowe standardy nauczania dzieci i młodzieży

Stres? Nuda? Obciążenie spowodowane dużą ilością prac domowych? Takich doświadczeń nie mają uczniowie International School of Gdansk, począwszy od przedszkolaka, skończywszy na licealiście. Na czym polega wyjątkowość placówki, będzie można przekonać się osobiście podczas dnia otwartego, który odbędzie się 21 kwietnia w godz. 15 - 17.30.Wybór szkoły dla dziecka nie jest prostym zadaniem. Rodzice pragną, by ich pociecha trafiła na najlepszych nauczycieli, do wspierającego środowiska, dającego możliwość rozwoju kluczowych kompetencji. Placówką, która spełnia te wymagania, jest International School of Gdansk, oferująca dzieciom międzynarodowy standard edukacji oparty na programie IB.

- Primary Years Programme (PYP) to jeden z trzech głównych programów IB (International Baccalaureate), skierowany do dzieci w wieku 3-12 lat - wyjaśnia Katarzyna Sirak, dyrektor zarządzająca International School of Gdansk. - Program ten nie tylko rozwija świadomość globalną, ale umożliwia równocześnie realizację polskiej podstawy programowej.
Dotychczas w Trójmieście edukację opartą na tym programie można było podjąć jedynie na poziomie szkoły średniej. International School of Gdansk proponuje PYP dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym.

- W Polsce jest tylko kilka takich szkół - mówi Katarzyna Sirak. - Nasza szkoła otrzymała status kandydata PYP (Primary Years Programme) i konsekwentnie wdraża jego założenia. Program ten zapewnia wszechstronny rozwój dziecka poprzez nauczanie transdyscyplinarne, bazując na naturalnej ciekawości, wskazuje uczniowi ścieżki i sposoby zdobywania wiedzy, kształtuje jego postawę zarówno w klasie, jak i poza nią, również na płaszczyznach: społecznej, emocjonalnej, fizycznej i kulturowej.
ISG zapewnia nauczanie z wykładowym językiem angielskim. W grupie rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci rozpoczynają również naukę drugiego języka obcego. Do szkoły można dołączyć w każdym momencie - nowym uczniom placówka oferuje wsparcie w postaci zajęć integrujących i dodatkowej nauki języka angielskiego. Klasy są mało liczne, co umożliwia indywidualne podejście do każdego ucznia.

- W ISG uczniowie poznają świat i prawa nim rządzące poprzez różnorodne eksperymenty oraz własną twórczość - mówi Sirak. - Organizujemy wiele wycieczek edukacyjnych, nie tylko do teatrów, muzeów czy parków edukacyjnych, ale również do specjalistycznych pracowni. W codziennej nauce wykorzystujemy nowoczesne technologie, dzięki czemu wiedza zdobyta w klasie zostaje poszerzona o aspekty praktyczne. W szkole organizowane są dni tematyczne nawiązujące do jej międzynarodowego charakteru. Wraz nauczycielami uczniowie kreują przestrzeń w swojej szkole, wypełniając ją efektami własnej pracy, związanej z omawianym zagadnieniem, dzięki czemu budynek oraz otoczenie wypełnione są kolorowymi dekoracjami ściśle nawiązującymi do tego, co aktualnie jest przez dzieci poznawane.
Starsi uczniowie International School of Gdansk przygotowywani są do egzaminów zewnętrznych, zależnie od ich potrzeb edukacyjnych. Mogą zdawać zarówno polskie egzaminy, jak i takie, które umożliwiają kontynuowanie edukacji poza granicami naszego kraju.

- Sposoby przekazywania wiedzy przez nauczycieli sprawiają, że dzieci absorbują bardzo dużo wiadomości. I, co najważniejsze, chcą wiedzieć więcej! - mówi dyrektor Katarzyna Sirak. - Programy, sposoby przekazywania wiedzy, kształcenie w dziecku naturalnej potrzeby poznawania świata - to z pewnością nasze priorytety w nauczaniu. Nie może się to jednak udać bez odpowiedniej atmosfery, dlatego w International School of Gdansk panuje przyjazny klimat. Nauczyciele znają wszystkie dzieci, co pozwala na bieżące reagowanie na indywidualne potrzeby każdego z nich - dodaje.
International School of Gdansk dysponuje profesjonalnym zapleczem sportowym oraz dużym terenem wokół szkoły, dzieci każdego dnia spędzają czas na świeżym powietrzu. Po lekcjach uczniowie kontynuują rozwój swoich zainteresowań biorąc udział w zajęciach sportowych czy artystycznych, ucząc się kolejnego języka obcego bądź też pogłębiając swoje umiejętności w grach logicznych.

W piątek, 21 kwietnia w godz. 15 - 17.30, International School of Gdansk zaprasza na dzień otwarty, podczas którego będzie można zwiedzić obiekt, porozmawiać z nauczycielami oraz dowiedzieć się więcej na temat zalet programów IB oraz PYP.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (38) 3 zablokowane

 • języki to zawsze podstawa

  to jest opcja do rozważenia, tylko lokalizacja do przemyślenia

  • 7 3

 • Idywidualne podejście

  interesujące, widać pomysł na edukację, mała szkoła, język angielski wykładowy,

  • 11 5

 • Lokalizacja nie stanowi problemu - świetny dojazd - rano nie ma korków.

  • 6 3

 • Jedna z najciekawszych szkół w Trojmiesicie.

  • 8 5

 • Ile za miesiąc

  • 3 0

 • A czesne? Ile wynosi czesne?

  A jak wyglada rekrutacja? Czy do 0 wymagają aby dziecko liczyło, literowalo czy wymagania z klasy 1,pytają gdzie pracują rodzice, czym się zajmuja ?

  • 3 0

 • Nowe Januszki

  • 4 5

 • Czym jeżdżą i ile na koncie

  • 2 1

 • Tylko z pis i z 500+

  • 0 0

 • Bardzo dobra placówka

  Świetna propozycja dla osób które chcą aby ich dziecko uczyło się w ciekawy dla niego sposób.

  • 9 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Fale morskie powstają na Bałtyku w wyniku: