• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Jak i dlaczego zazieleniać Trójmiasto?

Ile drzew potrzeba w mieście, aby jego użytkownicy byli zdrowi? Ile zieleni może zmniejszyć wydatki na służbę zdrowia? Zieleń miejska będzie tematem spotkania z Łukaszem Pancewiczem w czwartek, 9 maja o godz. 19:00, w gdańskiej Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

18 czerwca - 16 sierpnia 2024, godz. 08:00

Wstęp wolny
wrz 14

sobota, godz. 10:00 - 11:15

Wstęp wolny
Seminarium z urbanistą Łukaszem Pancewiczem, zostanie poświęcone przede wszystkim kwestii tzw. ekonomiki ekosystemów, czyli szacowaniu zysków i "pracy" wykonywanej dla miasta przez ekosystemy. Czy jest to mechanizm, który pozwala na docenienie ich wartości i skuteczne kształtowanie miejskiej zieleni i zadrzewień?

Parki, ogrody i miejskie zieleńce poprawiają samopoczucie i jakość życia mieszkańców miast - wynika z badania prowadzonego na University of Exeter. Pozytywny wpływ zieleni na mieszkańców danej okolicy potwierdzili naukowcy brytyjscy analizując gromadzone przez 17 lat dane, pochodzące z 5 tys. gospodarstw domowych, dotyczące 10 tys. dorosłych Brytyjczyków, mających za sobą doświadczenie przeprowadzki.

Zapraszamy na kolejne seminarium cyklu Zrównoważona polityka miejska w ramach Uniwersytetu Krytycznego prowadzonego przez Łukasza Pancewicza. Spotkanie zatytułowane Zazielenić Trójmiasto. Jak i dlaczego? odbędzie się w czwartek, 9 maja o godz. 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej (ul. Nowe Ogrody 35, II p, Gdańsk). WSTĘP WOLNY.

Opis cyklu:
Zaangażowanie się w debatę o zrównoważonym rozwoju miasta często wymaga pogłębionej wiedzy z zakresu urbanistyki, a przede wszystkim uwzględnienia wielowymiarowego charakteru rozwoju miasta: społecznego, ekonomicznego, środowiskowego. Dyskusja nad tymi zagadnieniami w kontekście aktualnych problemów miejskich jest podstawą do spojrzenia na miasto z nowej, poszerzonej perspektywy i rozpoczęcia działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Ideą cyklu Zrównoważona polityka miejska jest przedstawianie w sposób zrozumiały i przyjazny wielowymiarowego charakteru miasta. Spotkania służą poszerzaniu wiedzy mieszkańców poprzez udział w seminariach teoretycznych, warsztatach praktycznych, debatach otwartych, podczas których wypracowywane są propozycje nowych rozwiązań zrównoważonego rozwoju miasta. Gościnnie w spotkaniach biorą udział eksperci.
Łukasz Pancewicz - architekt, projektant, urbanista.

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej.

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie nietypowe rośliny można znaleźć w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?

 

Najczęściej czytane