• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jakie są limity na studia lekarskie w rekrutacji 2024/25?

ws
4 czerwca 2024, godz. 13:00 
Opinie (77)
Kierunki studiów na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów. Kierunki studiów na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów.

Jakie limity na studia medyczne? 9636 miejsc na kierunku lekarskim i 1366 na kierunku lekarsko-dentystycznym - Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia, który określa limit przyjęć na kierunku lekarskim w roku akademickim 2024/2025. Jak wyglądają limity na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym?




Czy uczelnie prywatne powinny kształcić przyszłych lekarzy?

W projekcie resortu zdrowia nie zostały uwzględnione propozycje 10 uczelni, które dotychczas nie posiadają zgody Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA).

W opublikowanym projekcie rozporządzenia zmniejszył się limit miejsc na studiach lekarskich do 9 636. To o 168 mniej niż w minionym roku, który był rekordowy pod względem przyznanych uczelniom miejsc na medycynie.

Trwa rekrutacja na studia 2024/25. Jakie kierunki, do kiedy? Trwa rekrutacja na studia 2024/25. Jakie kierunki, do kiedy?

Limit przyjęć na kierunku lekarskim w roku akademickim 2024/2025



Obecnie na studia na kierunku lekarskim projektowany limit przyjęć ogółem wynosi 9 636 miejsc, w tym:
 • na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów stacjonarnych w języku polskim dla obywateli polskich i cudzoziemców wynosi 6228 miejsc,
 • na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów niestacjonarnych w języku polskim 1569 miejsc,
 • na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w języku innym niż język polski - 1839 miejsc).

Natomiast na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym projektowany limit przyjęć wynosi 1366 miejsc, w tym:
 • na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów stacjonarnych w języku polskim dla obywateli polskich i cudzoziemców wynosi 822 miejsc,
 • na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów niestacjonarnych w języku polskim - 256 miejsc,
 • na jednolitych studiach magisterskich prowadzonych w formie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych w języku innym niż język polski - 288 miejsc).


Kiedy rekrutacja na studia 2024/25 na GUMed?



Kierunki realizowane na największej pomorskiej uczelni medycznej zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów. Tegoroczna rekrutacja na studia 2024/2025 na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym odbywa się online.

Kandydaci na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie mogą dokonać rejestracji w internetowym systemie rekrutacyjnym od 6 maja 2024 r. Wyniki rekrutacji I tury na studia stacjonarne I stopnia i jednolite na GUMed ogłoszone zostaną w lipcu 2024 r.

W ubiegłym roku ponad 7500 kandydatów ubiegało się o przyjęcie na studia na GUMed. Najpopularniejszy okazał się kierunek lekarsko-dentystyczny, gdzie o miejsce ubiegało się 29 osób. Do popularnych kierunków należały także: kierunek lekarski (ponad 12 osób na miejsce), psychologia zdrowia (ponad 10 osób na miejsce), fizjoterapia (ponad 9 osób na miejsce) oraz analityka medyczna (ponad 6 osób na miejsce).

Jak dostać się na medycynę - co zdawać na maturze i jak się przygotować? Jak dostać się na medycynę - co zdawać na maturze i jak się przygotować?

Jakie limity na studia medyczne na GUMed?



Jak informuje Gdański Uniwersytet Medyczny w sprawie limitów przyjęć na I rok studiów w roku akademickim 2024/2025, zgodnie z przyjęta uchwałą przewiduje się przyjęcie, w przypadku kierunków (jednolite studia magisterskie, stacjonarne), takich jak:
 • Analityka medyczna - tu, podobnie jak w roku ubiegłym, zostanie przyjętych 57 osób.
 • Farmacja - uczelnia przewiduje 160 miejsc (w 2023 roku były to 163 miejsca, w 2022 roku limit wynosił 145 osób).
 • Fizjoterapia - w tym roku uczelnia przygotowała 70 miejsc (w 2023 roku były to 73 miejsca, w 2022 roku limit wynosił 63 osób).
 • Psychologia zdrowia - w tym roku uczelnia przygotowała 50 miejsc (w 2023 roku było również 50 miejsc, w 2022 roku limit wynosił 45 osób).

Studia medyczne w Trójmieście. Jaka jest oferta uczelni? Studia medyczne w Trójmieście. Jaka jest oferta uczelni?
 • Jakie limity na studia medyczne?
 • Jakie limity na studia medyczne?
 • Jakie limity na studia medyczne?
 • Jakie limity na studia medyczne?
W przypadku kierunków lekarskiegolekarsko-dentystycznego (przypominamy: Ministerstwo Zdrowia nie przekazało jeszcze aktualnych danych) - w ubiegłym roku na GUMed rozpoczęło studia 332 przyszłych lekarzy i 49 przyszłych stomatologów (takie same limity obowiązywały w 2022 roku).
ws

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Festiwal Dobrego Porodu VI

15 zł
warsztaty, spotkanie, konferencja, targi

Święto Uczelni 2024 - Politechnika Gdańska

uroczystość oficjalna

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie miasto jest siedzibą władz województwa Pomorskiego?

 

Najczęściej czytane