• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Kolejne przecieki na maturze. Opublikowano cały arkusz z angielskiego?

ws
9 maja 2022, godz. 12:45 
Opinie (13)
Egzamin maturalny w terminie głównym w części pisemnej przeprowadzany jest od 4 do 23 maja 2022 r. Egzamin maturalny w terminie głównym w części pisemnej przeprowadzany jest od 4 do 23 maja 2022 r.

W poniedziałek, 9 maja, o godz. 9:00 rozpoczął się egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, jednak już po jego rozpoczęciu arkusz z zadaniami miał pojawić się w sieci. CKE zapowiada, że jeśli zgłoszenie się potwierdzi, sprawa trafi do prokuratury.Poziom trudności egzaminów maturalnych jest:

Jak informuje TVN24, w trakcie poniedziałkowego egzaminu maturalnego na adres Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wysłano zrzuty ekranu z prywatnej rozmowy z zamkniętej internetowej grupy, na których widać zdjęcia kolejnych stron tegorocznego arkusza maturalnego.

- Mamy zgłoszenie, badamy sprawę pod kątem prawnym i jeśli nasze przypuszczania o wycieku się potwierdzą, zgłosimy kolejną sprawę do prokuratury - potwierdził Marcin Smolik, dyrektor CKE.
Już w ubiegły piątek CKE złożyła w prokuraturze zgłoszenie o wycieku zadań maturalnych. Wówczas podczas egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym również opublikowano fragmenty arkusza, tym razem jednak w mediach społecznościowych.

Arkusze maturalne do szkół podczas egzaminów obowiązkowych trafiają kilka godzin wcześniej, jednak w przypadku egzaminów dodatkowych może to być nawet kilkadziesiąt godzin. Do czasu rozpoczęcia egzaminu powinny być zapieczętowane w specjalnych kopertach.

Każdego dnia po egzaminach Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje arkusze maturalne z poszczególnych przedmiotów.


Matura 2022. Harmonogram egzaminówEgzamin maturalny w terminie głównym w części pisemnej przeprowadzany jest od 4 do 23 maja 2022 r. Terminy dodatkowe wyznaczono od 1 do 15 czerwca. Z kolei do poprawek będzie można przystąpić 23 sierpnia. Abiturienci poznają wyniki 5 lipca, ci po terminie poprawkowym zaś 9 września 2022 r.

Każdy absolwent liceum lub technikum musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych, aby zdać maturę 2022.

Kursy językowe w Trójmieście


9 maja rozpoczęły się egzaminy na poziomie rozszerzonym. Aby zaliczyć maturę, każdy abiturient musi przystąpić do jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Wśród przedmiotów do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne.

W tym roku najczęściej wybieranym przez absolwentów przedmiotem maturalnym na poziomie rozszerzonym jest właśnie język angielski, którego zdawanie zadeklarowało 192,7 tys. tegorocznych absolwentów, czyli 66,6 proc.

ws

Opinie (13) 1 zablokowana

 • Jeszcze sie nie przyzwyczaiłeś/aś.

  Co roku to samo o tej samej godzinie-anymouse.

  • 0 0

 • Ważne żeby wszyscy chętni z dobrymi wynikami dostali się na studia, ile miejsc dla Polaków na trójmiejskich uczelniach?

  • 0 0

 • Biologia przecieki

  Wczoraj na wykopie przesyłali sobie biologię rozszerzoną. Jakiś mikrobiolog+ też ma ciągły dostęp do arkuszy za $. Zróbcie coś z tym bo inni zakuwają i nic z tego nie mają, a inni mają odpowiedzi i super wynik.

  • 1 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty

Szekspir: Rozgrzewka!

improwizacje, teatr dla dzieci, warsztaty, spotkanie

Pomorskie Forum Solidarności Klimatyczne

projekcje filmowe, debata, forum

Ogłoszenia polecane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Fale morskie powstają na Bałtyku w wyniku: