• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Konferencja naukowa Przyroda a dyskursy narodowe (w kulturach Europy Środkowo-Wschodniej)

Goyki 3 Art Inkubator i Zakład Teorii Literatury i Krytyki Artystycznej w Instytucie Filologii Polskiej zapraszają na konferencję naukową Przyroda a dyskursy narodowe (w kulturach Europy Środkowo-Wschodniej), która odbędzie się w dniach 2426 listopada 2022 r. Organizatorkami wydarzenia są dr hab. Anna Filipowicz, prof. UG, oraz dr hab. Katarzyna Szalewska, prof. UG. W programie rozmowy o stonkach, wilkach, żubrach, wielbłądach i wielu innych sprawach.

Celem konferencji będzie debata wokół utrwalonych w kulturach Europy Środkowo-Wschodniej sposobów tradycyjnego myślenia o przyrodzie (ich genezie, przejawach, przekształceniach oraz zagrożeniach, jakie za sobą niosą). Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o narodotwórczych aspektach ochrony przyrody, obrazie zwierząt w kulturze ludowej czy pozaludzkim wymiarze wojny w Ukrainie.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z sopocką instytucją kultury Goyki 3 Art Inkubator oraz ASP w Gdańsku.

Sesji naukowej towarzyszyć będą m.in. wykłady gościnne, przygotowana przez ASP w Gdańsku wystawa Nie wszystko jest o nas (kuratorka: Małgorzata Jankowska) oraz wystąpienie przedstawicieli stowarzyszenia Otwarte Klatki.
 
Miejsce obrad:
Goyki 3 Art Inkubator
Jakuba Goyki 3, 81-706 Sopot
 
Data:
24-26.11.2022Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/738916817475168

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Ptaki drapieżne to:

 

Najczęściej czytane