- 1 Unikatowy pustynny pajęczak w bursztynie (16 opinii)
- 2 Dlaczego w szkołach nie promuje się szczepień przeciw HPV? (132 opinie)
- 3 Kurs do egzaminu ósmoklasisty 2024 pomoże? (7 opinii)
- 4 Pływalnia już otwarta. Remont aż 2,5 roku (54 opinie)
- 5 Wiecha na budynku Centrum Ekoinnowacji PG (47 opinii)
- 6 Ruszył program stypendialny na gedanistykę (43 opinie)
Firma Atlanta, właściciel marki Bakal, produkująca bakalie i zdrowe przekąski realizuje swoją ideę komunikacji "Nakarm umysł". Celem jest rozwijanie kreatywności i inspiracja ludzi, szczególnie w kontekście zdrowego stylu życia i odżywiania. W ramach tej inicjatywy Bakal wspiera laureatów konkursu Odysei Umysłu. Jest to innowacyjny program edukacyjny, który rozwija umiejętności kreatywnego myślenia oraz problem solvingu wśród uczniów.
W ostatnim czasie, dwie 7-osobowe drużyny z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni, pod opieką nauczycieli Moniki Kosickiej oraz Marioli Jurkiewicz, wzięły udział w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu, który odbył się w Gdyni. Rywalizowało tam łącznie 287 zespołów z całej Polski.
Po zaciętej i pełnej emocji walce, obie drużyny zdobyły I miejsce w swoich kategoriach i tym samym zapewniły sobie prawo do reprezentowania Polski na Finałach Światowych Odysei Umysłu. W zorganizowaniu wyjazdu na finały w USA uczniom pomogła marka Bakal.
Finały Światowe w Stanach Zjednoczonych i wspieranie młodych umysłów
- Dla naszej firmy wsparcie edukacji i rozwoju młodych ludzi to priorytetowa sprawa. Dlatego też tak bliskie są nam idee Odysei Umysłu. Odyseja Umysłu to program edukacyjny, który poprzez innowacyjne metody nauczania, stara się rozwijać umiejętności i zdolności uczniów, a jednocześnie bawić i angażować ich w proces nauki. Akcja idealnie pasuje do wprowadzonej przez nas idei "Nakarm umysł", która propaguje zdrowy styl życia, rozwijanie swojej kreatywności - mówi Hubert Błaszczak, Marketing manager marki Bakal.
W tym roku zwycięskie drużyny (uczniowie klas IV i V) rozwiązywały zadania: Problem Długoterminowy nr 1: "Piraci w pogoni za skarbem" oraz Problem Długoterminowy nr 2: "Machina ma moc".
Pierwsza drużyna rozwiązała problem mechaniczny. Drużyna stworzyła autorskie przedstawienie o piratach, którzy zbudowanym przez drużynę pojazdem, stylizowanym na piracki statek, wyprawili się w rejs, by odzyskać skradziony skarb.
Druga drużyna, zmagała się z problemem "Wynalazek Jak-znalazek". Ich zadanie polegało na skonstruowaniu maszyny inspirowanej maszyną Goldberga. Ich misterny wynalazek składał się z dwóch obracanych regałów. Puszczona kulka powodowała aktywację dźwięku, następnie elementu zapachowego, światła oraz na końcu otwarcie książki pop-up.
Nakarm Umysł
Wydarzenia ostatnich lat bardzo mocno nadszarpnęły zdrowie każdego z nas. Troszcząc się o siebie w dużej mierze skupiliśmy się na odżywianiu ciała, zapominając jak ważnym organem jest mózg. Bakal zachęca do odpowiedniego dbania o umysł. Bakalie ze względu na swoje właściwości, świetnie się do tego nadają.
- Nową ideę komunikacji pod hasłem "Nakarm umysł" możemy odczytywać dwojako, nie tylko jako uzupełnienie naszej diety i dostarczenia cennych minerałów i witamin, ale i zafundowanie sobie przyjemności w postaci smacznej i zdrowej przekąski - dodaje Hubert Błaszczak.
Orzechy - superfoods dla mózgu!
Produkty dobre dla mózgu mogą pomóc utrzymać go w dobrej kondycji przez długie lata. Orzechy to najpopularniejsza i jedna z najbardziej zdrowych przekąsek, którą warto umieścić w diecie dla mózgu. Ich korzystne właściwości zostały nieraz potwierdzone badaniami.
Orzechy to bogate źródło białka, błonnika i cennych dla zdrowia kwasów tłuszczowych omega 3. Te ostatnie mają działanie przeciwzapalne i korzystnie wpływają na pracę serca i mózgu. Orzechy zawierają również antyoksydanty, które chronią nasze komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Badania naukowe wskazują, że spożywanie orzechów może poprawić funkcjonowanie mózgu. Osoby, które jadły więcej niż 3 porcje orzechów włoskich w tygodniu miały lepsze profile lipidowe oraz niższe ryzyko chorób układu krążenia i udarów mózgu. Ponadto regularne spożywanie orzechów zwiększa zdolność koncentracji i poprawia funkcje poznawcze.
Orzechy mogą być również pomocne w zapobieganiu chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak choroba Alzheimera i Parkinsona. Dzięki obecności w nich antyoksydantów, a zwłaszcza witaminy E, pomagają chronić nasze komórki nerwowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które przyczyniają się do procesów degeneracyjnych w mózgu .
Idealnym rozwiązaniem jest włączenie do diety różnych rodzajów orzechów takich jak migdały, orzechy włoskie, orzechy laskowe czy makadamia. Można dodać je do owsianki, sałatki lub jeść jako przekąski zwłaszcza w chwilach ochoty na słodycze. Ten zdrowy wybór ma jednak sporo kalorii, o czym powinny pamiętać osoby, którym zależy na utrzymaniu prawidłowej masy ciała.
Orzechy różnią się między sobą składem. Aby skorzystać z ich pełnej mocy warto sięgać po różne rodzaje orzechów:
- migdały - jedne z najlepszych źródeł witaminy E. Ma ona korzystny wpływ na skórę i hamuje rozwój chorób neurodegeneracyjnych. Migdały to także dobre źródło magnezu, który pomaga stabilizować poziom cukru we krwi i korzystnie wpływa na metabolizm.
- orzechy włoskie - są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy i kwasów omega 3 obniżających ryzyko udaru mózgu i chorób układu krążenia.
- orzechy laskowe - podobnie jak inne zawierają sporo białka i zdrowe kwasy tłuszczowe. Wyróżnia je jednak znacząca obecność witaminy B6, kwasu foliowego, potasu i cynku.
- orzechy brazylijskie - bardzo odżywcze orzechy o najwyższej wśród orzechów zawartości selenu. Pierwiastek ten jest niezbędny dla tarczycy i wpływa korzystnie na układ odpornościowy.
Orzechy to doskonały dodatek do diety dla mózgu. Warto sięgać po nie kilka razy w tygodniu, aby poprawić koncentrację i zadbać o zdrowie na dłuższą metę.
* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł
Katalog.trojmiasto.pl - Miejsca
-
Atlanta Poland Gdańsk, Załogowa 17
Miejsca
Opinie (2)
-
2023-05-20 14:05
Kiedys kupowałem bo mialy miec niby lepsza jakosc od momentujak w sklepach pełno ich orzechów i bakali z robakami
to juz nie zamierzam przeplacac tylko dokladnie sprawdzam opakowania
- 1 0
-
2023-05-23 19:42
A co z substancjami konserwującymi? Ani słowa
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.