• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Marka Bakal karmi umysły Odyseuszy

19 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (2)
 • Drużyny z Gdyni zdobyły I miejsce w swoich kategoriach i tym samym zapewniły sobie prawo do reprezentowania Polski na Finałach Światowych Odysei Umysłu.
 • Drużyny z Gdyni zdobyły I miejsce w swoich kategoriach i tym samym zapewniły sobie prawo do reprezentowania Polski na Finałach Światowych Odysei Umysłu.
 • Drużyny z Gdyni zdobyły I miejsce w swoich kategoriach i tym samym zapewniły sobie prawo do reprezentowania Polski na Finałach Światowych Odysei Umysłu.

Firma Atlanta, właściciel marki Bakal, produkująca bakalie i zdrowe przekąski realizuje swoją ideę komunikacji "Nakarm umysł". Celem jest rozwijanie kreatywności i inspiracja ludzi, szczególnie w kontekście zdrowego stylu życia i odżywiania. W ramach tej inicjatywy Bakal wspiera laureatów konkursu Odysei Umysłu. Jest to innowacyjny program edukacyjny, który rozwija umiejętności kreatywnego myślenia oraz problem solvingu wśród uczniów.W ostatnim czasie, dwie 7-osobowe drużyny z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni, pod opieką nauczycieli Moniki Kosickiej oraz Marioli Jurkiewicz, wzięły udział w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu, który odbył się w Gdyni. Rywalizowało tam łącznie 287 zespołów z całej Polski.

Po zaciętej i pełnej emocji walce, obie drużyny zdobyły I miejsce w swoich kategoriach i tym samym zapewniły sobie prawo do reprezentowania Polski na Finałach Światowych Odysei Umysłu. W zorganizowaniu wyjazdu na finały w USA uczniom pomogła marka Bakal.

Finały Światowe w Stanach Zjednoczonych i wspieranie młodych umysłów- Dla naszej firmy wsparcie edukacji i rozwoju młodych ludzi to priorytetowa sprawa. Dlatego też tak bliskie są nam idee Odysei Umysłu. Odyseja Umysłu to program edukacyjny, który poprzez innowacyjne metody nauczania, stara się rozwijać umiejętności i zdolności uczniów, a jednocześnie bawić i angażować ich w proces nauki. Akcja idealnie pasuje do wprowadzonej przez nas idei "Nakarm umysł", która propaguje zdrowy styl życia, rozwijanie swojej kreatywności - mówi Hubert Błaszczak, Marketing manager marki Bakal.
W tym roku zwycięskie drużyny (uczniowie klas IV i V) rozwiązywały zadania: Problem Długoterminowy nr 1: "Piraci w pogoni za skarbem" oraz Problem Długoterminowy nr 2: "Machina ma moc".

Pierwsza drużyna rozwiązała problem mechaniczny. Drużyna stworzyła autorskie przedstawienie o piratach, którzy zbudowanym przez drużynę pojazdem, stylizowanym na piracki statek, wyprawili się w rejs, by odzyskać skradziony skarb.

Druga drużyna, zmagała się z problemem "Wynalazek Jak-znalazek". Ich zadanie polegało na skonstruowaniu maszyny inspirowanej maszyną Goldberga. Ich misterny wynalazek składał się z dwóch obracanych regałów. Puszczona kulka powodowała aktywację dźwięku, następnie elementu zapachowego, światła oraz na końcu otwarcie książki pop-up.

Nakarm UmysłWydarzenia ostatnich lat bardzo mocno nadszarpnęły zdrowie każdego z nas. Troszcząc się o siebie w dużej mierze skupiliśmy się na odżywianiu ciała, zapominając jak ważnym organem jest mózg. Bakal zachęca do odpowiedniego dbania o umysł. Bakalie ze względu na swoje właściwości, świetnie się do tego nadają.

- Nową ideę komunikacji pod hasłem "Nakarm umysł" możemy odczytywać dwojako, nie tylko jako uzupełnienie naszej diety i dostarczenia cennych minerałów i witamin, ale i zafundowanie sobie przyjemności w postaci smacznej i zdrowej przekąski - dodaje Hubert Błaszczak.

Orzechy - superfoods dla mózgu!Produkty dobre dla mózgu mogą pomóc utrzymać go w dobrej kondycji przez długie lata. Orzechy to najpopularniejsza i jedna z najbardziej zdrowych przekąsek, którą warto umieścić w diecie dla mózgu. Ich korzystne właściwości zostały nieraz potwierdzone badaniami.

Orzechy to bogate źródło białka, błonnika i cennych dla zdrowia kwasów tłuszczowych omega 3. Te ostatnie mają działanie przeciwzapalne i korzystnie wpływają na pracę serca i mózgu. Orzechy zawierają również antyoksydanty, które chronią nasze komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Badania naukowe wskazują, że spożywanie orzechów może poprawić funkcjonowanie mózgu. Osoby, które jadły więcej niż 3 porcje orzechów włoskich w tygodniu miały lepsze profile lipidowe oraz niższe ryzyko chorób układu krążenia i udarów mózgu. Ponadto regularne spożywanie orzechów zwiększa zdolność koncentracji i poprawia funkcje poznawcze.

Orzechy mogą być również pomocne w zapobieganiu chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak choroba Alzheimera i Parkinsona. Dzięki obecności w nich antyoksydantów, a zwłaszcza witaminy E, pomagają chronić nasze komórki nerwowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które przyczyniają się do procesów degeneracyjnych w mózgu .

Idealnym rozwiązaniem jest włączenie do diety różnych rodzajów orzechów takich jak migdały, orzechy włoskie, orzechy laskowe czy makadamia. Można dodać je do owsianki, sałatki lub jeść jako przekąski zwłaszcza w chwilach ochoty na słodycze. Ten zdrowy wybór ma jednak sporo kalorii, o czym powinny pamiętać osoby, którym zależy na utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Orzechy różnią się między sobą składem. Aby skorzystać z ich pełnej mocy warto sięgać po różne rodzaje orzechów:
 • migdały - jedne z najlepszych źródeł witaminy E. Ma ona korzystny wpływ na skórę i hamuje rozwój chorób neurodegeneracyjnych. Migdały to także dobre źródło magnezu, który pomaga stabilizować poziom cukru we krwi i korzystnie wpływa na metabolizm.
 • orzechy włoskie - są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy i kwasów omega 3 obniżających ryzyko udaru mózgu i chorób układu krążenia.
 • orzechy laskowe - podobnie jak inne zawierają sporo białka i zdrowe kwasy tłuszczowe. Wyróżnia je jednak znacząca obecność witaminy B6, kwasu foliowego, potasu i cynku.
 • orzechy brazylijskie - bardzo odżywcze orzechy o najwyższej wśród orzechów zawartości selenu. Pierwiastek ten jest niezbędny dla tarczycy i wpływa korzystnie na układ odpornościowy.

Orzechy to doskonały dodatek do diety dla mózgu. Warto sięgać po nie kilka razy w tygodniu, aby poprawić koncentrację i zadbać o zdrowie na dłuższą metę.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Miejsca

Opinie (2)

 • Kiedys kupowałem bo mialy miec niby lepsza jakosc od momentujak w sklepach pełno ich orzechów i bakali z robakami

  to juz nie zamierzam przeplacac tylko dokladnie sprawdzam opakowania

  • 1 0

 • A co z substancjami konserwującymi? Ani słowa

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Noc Naukowców

wykład, warsztaty, konferencja

ŚwiatłoSiła Festiwal Foto - Video

warsztaty, spotkanie, spacer

Tajemnica Zaginionego Rękopisu - escape room

120 zł
gry

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Organizmy jednokomórkowe to:

 

Najczęściej czytane