• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Matura, studia i praca w pigułce. Ruszają największe targi akademickie na Pomorzu

Wioleta Stolarska
18 marca 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 
Opinie (31)
Targi Akademia organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Targi Akademia organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu.

Kilkadziesiąt uczelni wyższych, ale też przyszli pracodawcy, możliwość sprawdzenia swoich sił podczas testów maturalnych, spotkania z doradcami zawodowymi - tak zapowiadają się 25 Targi Akademia. Co roku największą i najstarszą edukacyjną imprezę na Pomorzu odwiedza kilka tysięcy osób - to głównie uczniowie, którzy podejmują decyzje związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia, ale też nauczyciele i pracodawcy poszukujący młodych talentów.Czy doradcy przy wyborze zawodu czy studiów są potrzebni?

Przez dwa dni - 19 i 20 marca - na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędą się organizowane od ponad dwudziestu lat największe targi edukacyjne.

Na odwiedzających będą czekać stoiska informacyjne największych uczelni wyższych z Pomorza i całej Polski oraz szkół pomaturalnych. Swoje oferty przygotowało 60 wystawców.

Dla przyszłych absolwentów szkół średnich bardzo cenne mogą okazać się spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielają szczegółowych informacji i odpowiadają na najtrudniejsze pytania. Odbędą się także próbne matury, w tym roku z języka polskiego, matematyki, biologii, geografii i chemii (po wcześniejszym zapisaniu się), a także testy diagnostyczne dla uczniów klas drugich szkoły średniej oraz wykłady, podczas których Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku wyjaśni zasady obowiązujące podczas matur 2019 oraz 2020.

To ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju.

Nie tylko dla uczniów ostatnich klas dostępna będzie również oferta kursów maturalnych, językowych oraz szkół pomaturalnych.

Dla poszukujących drogi zawodowejNie zabraknie ciekawych spotkań, m.in. z psychologiem Katarzyną Zapał na temat zarządzania stresem - o tym, jakie techniki relaksacyjne warto stosować przed i w trakcie egzaminów - tych maturalnych, na studiach, a także życiowych.

Eksperci z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku poprowadzą warsztaty, na których doradcy podpowiedzą, jak wybrać drogę zawodową adekwatną do zainteresowań i predyspozycji, jak napisać idealne CV, aby się wyróżnić i jak się zaprezentować w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Zdradzą też, jakie błędy najczęściej pojawiają się w dokumentach aplikacyjnych.

Joanna Siedzińska z Młodzieżowego Biura Pracy OHP wygłosi wykład pt. "Program EURES - jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z wyjazdem za granicę?".

Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godz. 9 - 14. Wstęp na targi jest wolny.

Tak wyglądały Targi Akademia w ubiegłych latach.

Warsztaty, laboratoria, naukowcyW ramach Targów Akademia 2019 odbędą się Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego. To znakomita okazja, aby zwiedzić jeden z najnowocześniejszych akademickich kampusów w Polsce - Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie będą mogli poczuć się jak przyszli studenci. Będzie można odwiedzić wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw.

Dni otwarte będą pełne atrakcyjnych wydarzeń:

- Wydział Biologii proponuje ciekawe wykłady, warsztaty i spotkania, m.in. o mitach na temat mózgu, będzie można się dowiedzieć, czy czy Helicobacter pylori i Homo sapiens to długotrwały związek, czy przygoda na jedną noc i zobaczyć, na czym polega mutacja, przekonać się, dlaczego "plastic nie jest fantastic" i wziąć udział w koncercie rock'n'rollowego zespołu Deadly Plants.

- Na Wydziale Chemii odbędą się m.in. warsztaty "Chemiczna podróż dookoła świata" oraz wykłady - "Chemia komputerowa - wirtualne eksperymenty", "Czy wiesz, jak mnie znaleźć?" czy "Substancje niebezpieczne w chemii", będzie można odwiedzić laboratoria i pracownie.

- W nowoczesnym budynku Instytutu Biotechnologii UG (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed) będzie można zwiedzić doskonale wyposażone laboratoria, pracownie oraz sale wykładowe, posłuchać wykładów o zagadnieniach biomedycznych, bio-molekularne i ich zastosowaniu w biotechnologii, a także przekonać się, jak wygląda hodowla roślin in vitro i jak naukowcy poprawiają jakość życia i zdrowia.

- Dzień otwarty na Wydziale Ekonomicznym to przede wszystkim zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej, m.in. laboratorium danych finansowych Thomson Reuters, laboratorium tradingowego OSTC, czy Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA.

- Na Wydziale Filologicznym będzie można wziąć udział w warsztatach o języku rosyjskim, mentalności Rosjan, realiach współczesnej Rosji, kulturze rosyjskiej, warsztatach dot. tłumaczeń, konkursach, zawodach i konsultacjach.

- Na Wydziale Historycznym będzie można się dowiedzieć "Czy wiedźmini istnieli naprawdę?..." "Czy Mona Lisa miała wąsy?...", "Jak budowano statki w nowożytnym Gdańsku?...", posłuchać opowieści uczestników wypraw na Syberię i do Hiszpanii, wziąć udział w warsztatach w formie gry nt. starożytności.

- Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki będzie można poddać się badaniom w pracowni elektrofizjologii i dowiedzieć, jakie procesy zachodzą w ludzkim organizmie. Będzie można także spróbować swoich sił w e-sportach - strafingu, bunny-hoppingu i cj-jumpach, ale i "potrenować" umysł biorąc udział w grach logicznych. Nie zabraknie też pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.

- Wydział Nauk Społecznych proponuje podróż do krainy psychologii eksperymentalnej, poznanie języka migowego, szukanie odpowiedzi na pytanie - czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie? Będą także wykłady, m.in. o lobbingu politycznym i tajnikach świadomego kreowania wizerunku w sieci.

- W czasie warsztatów na Wydziale Prawa i Administracji będzie można oskarżyć Ojca Chrzestnego albo Ala Capone, rozstrzygnąć kwestie prawne z Breaking Bad i dowiedzieć się, czy bohaterowie Marvela powinni ponieść odpowiedzialność karną? Atrakcją na pewno będzie zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Kryminalistyki i symulacja rozprawy sądowej.

- Na Wydziale Zarządzania będzie można zostać mistrzem Excela, rozwinąć swoje umiejętności programistyczne i poznać tajniki rynku walutowego - dowiedzieć się, od czego zależą kursy walut i w jaki sposób można inwestować i zarobić.

- Będzie można także zwiedzić jedna z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. Biblioteka Główna UG zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem, odkrywanie magicznego świata książek i miejsc, w którym tysiące studentów spędzają dziesiątki godzin, przygotowując się do kolokwiów i egzaminów. Pokoje cichej nauki, zbiory specjalne, a także aula senacka, w której ważą się losy uczelni - to tylko wybrane atrakcje.

Wydarzenia

Targi Akademia

targi

Miejsca

Opinie (31)

 • Nie wysilaj sie jak glupi, w tym kraju dobre stanowiska sa tylko dla pociotkow (1)

  • 17 5

  • no co ty piszesz przeciez uczciwie kazdy moze zlozyc swoje cv i juz po roku

   zobaczyc jak przychodzi raport z poczty ze wiadomosc nieprzeczytana skasowana, kazdy ma rowne szanse

   • 4 1

 • Ktoś kto twierdzi ze zna przepis na idealne cv (1)

  Odpowie również na pytania o przyszłość i kształt kapitalizmu w Polsce oraz sens indywidualnego życia ludzkiego na tle ludzkości. Młodzi ludzie - Wszystko nagrywacie i bierzcie wszystko na papierze, żeby spece od marketingu potem się nie wyparli zdradzonych Wam sekretów z obszaru edukacji oraz rynku pracy. Nie kupujcie czarów od ekspertów tylko patrzcie krytycznie i uważnie na to co dzieje się wokół Was. Era ciekawej pracy się skończyła.

  • 10 1

  • Radek znow masz rozwolnienie?

   dla ciebie na pewno sie skonczyla, skoro pracujesz w kiosku od 11 lat

   • 1 1

 • zawód to powinno sie przed studiami A studentów mamy za wielu .Natychmiast wprowadzic płatne studia!

  • 7 10

 • Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godz. 9 - 14 we wtorek i środę - szał (1)

  Czyli na wagary

  • 7 0

  • hahah jezu co za beka

   targi 9-14 bo przeciez o 15 odbijamy karte wiec musimy stanowisko jeszcze zlozyc. uniwerek promuje te same wartosci od lat: nie liczy sie efekt, liczą sie odpierdziane godziny.

   • 1 0

 • tylko uczelnie techniczne (4)

  ze ścisłymi przedmiotami.

  matematyka jest królową nauk. A już niestety są plany aby nie była ona obowiązkowa na maturze

  • 9 7

  • królowa nauk czyli królowa wśród bezdomnych (2)

   • 4 2

   • (1)

    Szkoda tylko,ze obecnie poziom na studiach jest tak zalosnie niski.

    • 5 2

    • Idź na fizykę stosowaną na PG i sprawdź poziom

     • 0 0

  • Przedsiębiorczość ( osobista) jest królową nauk

   • 1 0

 • (5)

  Sensownie to tylko it studiować w Polsce.
  No i oczywiście medycynę.
  Reszta z ekonomicznego punktu widzenia nie ma sensu.
  Pomijam oczywiście sytuację, że ktoś jest milionerem i studiuję hobbystycznie jakąś archeologie.

  • 13 5

  • Archeologów będą potrzebować na gwałt w Gdyni

   Jeszcze ze dwie kadencje obecnego władcy i będzie cała objęta statusem muzeum, wtedy zaczną się z ziemi wodotryski i trzeba będzie kopać eksponaty, absolwenci archeologii zarobią krocie na naprawach i machaniu szpadlem.

   • 8 1

  • sensownie to w innym kraju żyć (3)

   • 4 3

   • (2)

    Ale tylko jeśli masz konkretny zawód, unikasz rodaków, znasz język i masz dość silna psychikę.
    Inaczej żyjesz jak robak.
    Prawda taka, że jak masz dobre pieniądze to lepiej żyć w Polsce.
    Do tego w wielu miejscach zagranicą zrobili szambo multikulti... Jedź tam chociaż na kilka dni i zobacz jakie to fajne

    • 4 2

    • bredzisz mały hitlerowcu (1)

     • 0 0

     • Piszę o rzeczywistości, a nie o tym co oglądasz na swoim smartfonie.
      Ps. Ładnie piszesz po polsku.

      • 0 0

 • Czy absolwenci Biotechnologii nadal dostają na dyplomie magistra biologii czy już się to zmieniło ?

  takie rzeczy tylko w Polsce

  • 6 2

 • wystarczy wejść w d..... komu trzeba

  • 5 1

 • Każdy uczciwy doradca zawodowy powie wam jedno (3)

  Uciekajcie jak najszybciej z tego kraju

  • 6 3

  • (2)

   Dokąd?
   Byłeś kiedyś dłużej zagranicą?

   • 0 3

   • Kiedyś byłem 7 dni na Słowacji, ale to było przed wprowadzeniem ojro...

    • 1 1

   • oczywiście, jest cudownie

    uciekającie ludzie z Polski jeśli chcecie być wolni i spokojnie żyć

    • 0 0

 • pani redaktor (2)

  co roku na slupie ogloszeniowym "trojmiasto" pojawia sie nijaki artykul, zawiadamiający ze są targi. wrzuccie jakies statystki: ile osob w skutek wizyty znalazlo ciekawą pracę itp. moze to bedzie ciekawsze.

  • 9 1

  • (1)

   Tez zawsze o to zabiegam, jedynym rezultatem tych targań są zwykle: liczba wystawców, liczba odwiedzających, liczba ofert. Wszystkie dane z sufitu rzecz jasna. Najważniejsze są konkursy, darmowa kawa i odblaski do tornistra. Narazie jeszcze nie zliczają odwzajemnionym uśmiechów ale to kwestia czasu jak propaganda i eksperci to wykorzystają...

   • 3 0

   • wez pigułkę

    wez pigułkę

    • 1 4

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

VIII Ogólnopolska Konferencja BeZee

konferencja

Infoshare 2022

konferencja

Konferencja historyczna

konferencja

Ogłoszenia polecane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakiego pierwiastka jest najwięcej w powietrzu?

 

Najczęściej czytane