Mieszkanie dla studenta w Trójmieście - gdzie szukać i ile kosztuje

Gdzie w Trójmieście szukać mieszkania dla studenta?
Gdzie w Trójmieście szukać mieszkania dla studenta? fot. 123rf.com

Nadchodzi nowy rok akademicki, a to czas, na który czeka wielu wynajmujących. Każdego roku tysiące studentów przyjeżdża do Trójmiasta, żeby kształcić się na jednej z kilkunastu uczelni wyższych, które od lat cieszą się zainteresowaniem ze względu na świetny poziom nauczania w skali kraju. Dodatkowo Trójmiasto niezmiennie zajmuje wysokie miejsca w rankingach najlepszych miejsc do życia. Nic dziwnego, że atrakcyjne mieszkania na wynajem rozchodzą się jak świeże bułeczki. Gdzie znaleźć mieszkanie dla studenta w Trójmieście?

Gdzie wynajmujesz mieszkanie w Trójmieście?

Zobacz wyniki (40)
Przyjezdni studenci mogą zamieszkać w domu studenckim, wynająć u kogoś pokój bądź samodzielne mieszkanie. Liczba miejsc w akademiku jest ograniczona, a także uczelnie nierzadko stawiają takie warunki, których wielu żaków nie spełnia. Dla niektórych ważniejsze jest, żeby przyszłe lokum znajdowało się bliżej miejskiego życia, dobrej komunikacji czy pracy. Często studenci szukają mieszkań wielopokojowych, które wynajmują większą grupą, żeby dzielić się opłatami. Osoby chcące wynająć kawalerkę przeważnie muszą liczyć się z nawet dwukrotnie wyższymi kosztami.

W Trójmieście jest zlokalizowanych wiele uznanych uczelni wyższych, takich jak: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Muzyczna, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Uniwersytet Morski czy Akademia Marynarki Wojennej. Do trójmiejskich uczelni uczęszcza niemal 100 tys. studentów.

Mieszkania dla studentów w GdańskuW serwisie ogłoszenia.trojmiasto.pl najwięcej ofert z mieszkaniami na wynajem dla studentów jest w Gdańsku, co nie powinno dziwić. W największym trójmiejskim mieście studiuje aż ok. 80 proc. wszystkich żaków.

Ile kosztuje mieszkanie dla studenta w Gdańsku?To, ile zapłacimy za wynajem mieszkania, zależy głównie od lokalizacji i jego standardu.
 • Obecnie ceny za wynajem kawalerki w Gdańsku zaczynają się od ok. 1 tys. zł + opłaty, a sięgają 2,4 tys. zł.
 • Standardowo koszt wynajęcia mieszkania dwupokojowego waha się w granicach 1,2 tys. - 3,3 tys. zł.
 • W Gdańsku można znaleźć też sporo ofert z mieszkaniami cztero- i pięciopokojowymi. W takiej sytuacji za pokój w większym mieszkaniu, które musielibyśmy dzielić z innymi osobami, zapłacimy przeważnie od ok. 550 do 850 zł.

Cena mieszkania do wynajęcia zależy przede wszystkim od jego standardu i lokalizacji.
Cena mieszkania do wynajęcia zależy przede wszystkim od jego standardu i lokalizacji. fot. 123rf.com

Mieszkania dla studentów w Gdańsku-OliwieGdańsk-OliwaMapka to bardzo dobra lokalizacja zwłaszcza dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, który znajduje się w tej dzielnicy. Mimo że oddalona od centrum o ok. 20-30 minut samochodem lub komunikacją miejską, jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Oliwa przez ostatnie lata zyskała również status centrum biznesowego.Mieszkania dla studentów we WrzeszczuWe Wrzeszczu zlokalizowana jest Politechnika Gdańska oraz Wydział Farmaceutyczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wrzeszcz cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród studentów. To świetnie skomunikowana dzielnica, która może się pochwalić bogatą ofertą kulturalną i usługową.Dzielnica Aniołki idealna dla studentów medycynyTo niewielka dzielnica, która graniczy ze Śródmieściem, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjna lokalizacyjnie. Aniołki to świetny wybór dla studentów medycyny. Znajduje się tutaj większość budynków należących do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.  Mieszkania do wynajęcia w gdańskim ŚródmieściuTu zlokalizowana jest Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki. Śródmieście to najbardziej pożądana część każdego miasta, centrum usługowe, komunikacyjne i kulturalne. Dlatego często mieszkania na wynajem są tutaj drogie, chociaż zdarzają się bardzo korzystne ogłoszenia.

Mieszkania dla studentów na ŻabianceŻabianka to dzielnica Gdańska, gdzie usytuowana jest Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu. Graniczy z Sopotem i Oliwą, więc studenci Uniwersytetu Gdańskiego również chętnie biorą pod uwagę tę lokalizację.

Na pewno atrakcyjnymi miejscami, gdzie dobrze wieść studenckie życie, są także dzielnice nadmorskie, jak: Są nieznacznie oddalone od głównych uczelni, a ich niewątpliwym atutem jest bliskość morza. Warto także wziąć pod uwagę dzielnice, które są tzw. "sypialniami" Gdańska, jak:
 • Chełm,
 • Ujeścisko,
 • Jasień,
 • Morena,
 • Niedźwiednik.
Są również dobrze skomunikowane, a często można znaleźć mieszkanie na wynajem w bardzo dobrej cenie.

Mieszkania dla studentów w GdyniGdynia jest bardziej kameralna od Gdańska i znacznie mniej hałaśliwa niż Sopot, więc jest również doskonałą alternatywą dla studentów.

Ile kosztuje wynajem mieszkania dla studenta w Gdyni? • W zależności od lokalizacji i standardu średnie ceny za kawalerkę w Gdyni wahają się obecnie od ok. 1,2 tys. do 2 tys. zł + opłaty.
 • Za dwupokojowe mieszkanie przeważnie zapłacimy ok. 1,4 tys. - 2,1 tys. zł.
 • Widełki za trzypokojowe lokum wynoszą mniej więcej 1,6 tys. - 3,5 tys. zł.


Wielu studentów decyduje się wynajmować mieszkanie większą grupą, by płacić mniej.
Wielu studentów decyduje się wynajmować mieszkanie większą grupą, by płacić mniej. fot. 123rf.com

Gdzie szukać mieszkania dla studenta - uczelniane dzielnice GdyniŚródmieście Gdyni zachęca dobrymi połączeniami komunikacyjnymi oraz bliskością morza. Znajduje się tutaj Wydział Nawigacyjny Uniwersytetu Morskiego, więc to świetna lokalizacja dla studentów tej uczelni. Jednak ceny - jak to w centrum - są przeważnie wysokie.

Orłowo to niezwykle urokliwa nadmorska dzielnica Gdyni, która cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, jak i przyjezdnych. Zlokalizowane jest tutaj Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

W Grabówku znajduje się kompleks budynków Uniwersytetu Morskiego. Z Grabówka można szybko dostać się komunikacją miejską w inne rejony miasta, ale również dojdziemy do centrum Gdyni na piechotę, ponieważ jest dość blisko.

Wzgórze św. Maksymiliana to również świetnie skomunikowana dzielnica Gdyni, z której pieszo można szybko dostać się do centrum. W okolicy znajduje się Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Na Oksywiu swoją siedzibę ma Akademia Marynarki Wojennej. To raczej spokojna nadmorska dzielnica Gdyni, w której nie brakuje ciekawych miejsc. Jednak narzekać mogą osoby, którym zależy na sprawnej komunikacji miejskiej, ponieważ funkcjonuje tutaj jedynie sieć autobusowa.Tak jak w przypadku Gdańska, w Gdyni warto poszukać również mieszkania na wynajem w dzielnicach trochę oddalonych od uczelni, ale wciąż niezwykle atrakcyjnych, jak Redłowo, a także w dalszych dzielnicach ze względu na korzystniejsze ceny, jak:
 • Chwarzno,
 • Pustki Cisowskie,
 • Wiczlino,
 • Wielki Kack.

Mieszkanie dla studenta - SopotSopot słynie z imprezowego charakteru. Ogrom klubów, knajp, pubów co weekend przyciąga setki spragnionych rozrywki studentów. Jednak niewielu żaków decyduje się na wynajem mieszkania w centrum Sopotu - wysokie ceny nie są zachęcające. Na usytuowany tutaj Wydział Ekonomiczny oraz Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego można w łatwy sposób dostać się Szybką Koleją Miejską. Studenci chcący zamieszkać w Sopocie decydują się raczej na wynajem mieszkania np. na Kamiennym Potoku, a nie w ścisłym centrum, ze względu na niższe ceny i spokojniejszą lokalizację.

Ile kosztuje wynajem mieszkania dla studenta w Sopocie? • Koszt wynajmu kawalerki w centrum Sopotu, a raczej apartamentu, sięga nawet 5,5 tys. zł.
 • Najtańsze mieszkania z jednym pokojem można wynająć już od ok. 1,2 tys. zł + opłaty na Kamiennym Potoku, Brodwinie czy Górnym Sopocie.
 • Ceny za dwupokojowe lokum wahają się od ok. 1,3 tys. do 3 tys. zł.
 • Trzypokojowe mieszkanie możemy wynająć przeważnie w granicach 1,9 tys. - 3,5 tys. zł.


Opinie (9) 3 zablokowane

 • Nuuuda. Jeden pokój w mieszkaniu czteropokojowym... Ponoć ok 800 na Mc. No chyba, że ładna studentka to w apartamentowcu stać...

  • 5 1

 • Szkoda, że nie przedłuży się nauka zdalna, a studenci nie zostaną u siebie. Poza tym nowo wybudowane prywatne akademiki(przykładowo te z Sobieskiego i Kołobrzeskiej) to wyjątki, ponadto są mało przystępne cenowo dla polskich studentów. Wspominam o tym, bo zawsze przydałaby się zdrowa konkurencja dla miejscowych Januszy- rentierów, którzy przyzwyczaili się, że można zbijac kokosy na wynajmie zapuszczonych melin po babciach z Przymorza, albo 45 metrowych mieszkań podzielonych kartonem na 5 pokojów... bo i tak znajdzie sie 10 chetnych desperatow. Porażka, bo miałem nadzieję, że nowa konkurencja i pandemia nieco utemperują ten rynek

  • 6 4

 • Ehhh te całe studentki socjologii, psychologii... Zaraz mamy październik i zacznie się wysyp ogłoszeń typu: "szukam jednego sponsora, Julka 20 lat"... ehh co za czasy;)

  • 2 2

 • Podstawa

  Odpowiedź masz kasę nie ma problemu bo od tego trzeba zacząć i nie trzeba tu reklamować żadnych miejsc w dobie internetu i różnych portali odwiedzanych wśród młodych w swoim kręgu. Druga rzecz to taka że ceny niektóre są z kosmosu.

  • 3 1

 • Studenci siooo do akademików.

  • 6 2

 • te "zapuszczone meliny po babciach" są teraz wystawiane na sprzedaż i schodzą średnio za pół miliona. patodeweloperka w gdańsku prężnie działa.

  • 6 1

 • Czasami można znaleźć fajne mieszkanie z dwoma samodzielnymi pokojami i łazienkami. Takie pokoje to niemal samodzielne, dwie kawalerki, ale w niższej cenie.

  • 1 0

 • My z dziewczyną kupujemy mieszkanie na Nowej Letnicy - to się bardziej teraz opłaca od wynajmu, a jednak już na swoje już inwestujemy...

  • 0 0

 • Nie opłaca się, bo później jest kłopot z podziałem mieszkania, szczególnie przy zakupie na kredyt

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jan Heweliusz - astronom, rajca miejski i dyplomata
Jan Heweliusz - astronom, rajca...
wykład
lis 30
wtorek, g. 19:00
Online
Sieci Widma - Wystawa Ghost Diving
Sieci Widma - Wystawa Ghost Diving
spotkanie, wystawa, pokaz
maj 29-31.12
g. 11:00, 12:30, 14:00
Gdynia, Akwarium Gdyńskie
Forum Młodych 2021
Forum Młodych 2021
forum
lis 30-2.12
wtorek - czwartek
Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Głowica w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym to:

 

Najczęściej czytane