• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

My i one? A może po prostu My - środowisko, zwierzęta i ludzie?

Ogłoszenia Kursy i szkolenia w Trójmieście

Wpływ człowieka na środowisko naturalne jest oczywisty. Człowiek, jako jeden z wielu gatunków w najwyższym stopniu wykorzystuje Ziemię, jej zasoby oraz zwierzęta ją zamieszkujące. Celem organizowanego cyklu jest próba odpowiedzi na pytanie o miejsce człowieka w przyrodzie oraz czy we współczesnych czasach nadal istnieją zależności pomiędzy środowiskiem, zwierzętami a ludźmi? Poprzez nasz cykl chcielibyśmy przekonać naszych słuchaczy i widzów, że wszyscy mieszkańcy Ziemi tworzymy jedną całość i mamy bezpośredni wpływ na kondycję planety.

18 czerwca - 16 sierpnia 2024, godz. 08:00

Wstęp wolny
Kiedy: 08/11, 15/11, 22/11, 29/11, godz: 16:00.
Gdzie: Centrum Edukacji i Informacji Ekologicznej, ul. Straganiarska 43/46, Gdańsk.
Organizatorzy: Kolektyw na Rzecz Zmian w Traktowaniu Zwierząt Boruta i Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej.

Tytuł serii wydarzeń to: "MY I ONE? A MOŻE PO PROSTU MY? ŚRODOWISKO, ZWIERZĘTA, LUDZIE...". Adresatami są zarówno uczniowie gimnazjów i liceów, a także osoby w starszym wieku.

Program cyklu:

Wtorek, 8 listopada 2011, spotkanie zatytułowane: Ziemia, planeta nie tylko ludzi, podczas którego zaprezentowany zostanie film "S.O.S. Ziemia" ("Home"), który jest wspólnym projektem Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda. To zapierające dech w piersiach, piękne i poruszające obrazy, to niezwykła filmowa podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, kończące się zasoby naturalne.

Podczas wprowadzenia do filmu ukazana zostanie współzależność pomiędzy ludźmi, zwierzętami oraz środowiskiem naturalnym. Ich więź wynikająca z faktu, iż żaden z elementów naszej planety nie może egzystować w oderwaniu od pozostałych. Każdy z nich jest niezbędny do zachowania naturalnej równowagi, a wykluczenie któregokolwiek zaburza naturalny porządek i przyczynia się do zanikania tak cennej bioróżnorodności.

Wtorek, 15 listopada, spotkanie zatytułowane: Rozrywka pełna goryczy, podczas którego zaprezentowane zostaną filmy "Cyrk - rozrywka za cierpienie" oraz "Cyrk bez zwierząt". Krótkie, ale niezwykle ciekawe filmy obrazujące różnice jakościową pomiędzy życiem zwierząt na wolności oraz w zamknięciu.

Prelekcja dotyczyć będzie zwierząt wykorzystywanych w celach rozrywkowych przez człowieka.

Wtorek, 22 listopada, spotkanie zatytułowane: Futra nie rosną na drzewach, podczas którego zaprezentowany zostanie film "Handel skórą" ("Skin Trade"). Dokument szczególnie polecany miłośnikom zwierząt a także wielbicielom mody. Znane osoby ze świata kina i wybiegów, przedstawiają mechanizmy oraz środki, którymi posługuje się przemysł futrzarski by być dochodowym biznesem. Film analizuje wiele mitów broniących wytwarzanie i kupowanie futer naturalnych. Jednocześnie uwydatnia, że futro to coś więcej niż przyjemne w dotyku okrycie bo zawsze wiąże się z cierpieniem i zabijaniem.

Komentarz po filmie dodatkowo przybliży widzom sytuację zwierząt hodowanych na futra w Polsce.

Wtorek, 29 listopada, spotkanie zatytułowane: My i one? A może po prostu my?, podczas którego zaprezentowany zostanie film "Tworząc więź" ("Making the connection"). Film zrealizowany przez stowarzyszenie Vegan Society z Wielkiej Brytanii, ukazuje połączenie pomiędzy zdrowym, radosnym, nowoczesnym stylem życia a ochroną środowiska oraz zwierząt.

Prelekcja dotyczyć będzie stylu życia, którego etyka uwzględnia prawa i interesy nie tylko ludzi. Ponadto, celem jej jest zaprezentowanie wskazówek i powodów, dla których warto spróbować żyć w sposób możliwie najmniej szkodliwy dla zwierząt, środowiska naturalnego oraz samego człowieka.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Atmosfera to:

 

Najczęściej czytane