• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Nauka o mechanizmach reklamy i marki

Co tak naprawdę wpływa na wybór marki? Czy o zachowaniach konsumenckich decydują emocje? A może rozum? Czy ludzie odporni są na działanie reklamy? Jak budować przekaz marketingowy, wykorzystując naukę o działaniu ludzkiego umysłu? Na te pytania odpowiedzą naukowcy 7 i 10 marca w ramach projektu Strefa Psyche SWPS w Sopocie.

25 czerwca - 1 września 2024, godz. 9:00

Gdynia,
bilety 35 zł
wrz 12-14

czwartek - sobota, godz. 16:30

bilety 350 zł
Choć reklama jest potężnym narzędziem wpływania na ludzkie decyzje konsumenckie, czasem jej zakres bywa bardzo ograniczony przez różne czynniki. Prof. Dariusz Doliński, psycholog społeczny specjalizujący się w mechanizmach wpływu i technikach manipulacji podczas wykładu pt. "Czego reklama nie może?" omówi społeczno-kulturowe ograniczenia skuteczności reklamy. Prof. Doliński poruszy także kwestie związane z psychologicznymi aspektami marketingu - takie czynniki jak sam wygląd opakowania produktu, jego cena i miejsce, gdzie leży na półce sklepowej wpływają na zachowania konsumenckie. Wykład odbędzie się 7 marca o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Czy warto zniechęcać klientów do zakupu własnych produktów? Jak zmotywować uczestników karnawału w Rio de Janeiro do porzucenia samochodu? Co wspólnego ma marka telefonu komórkowego z jazdą samochodem? Podczas warsztatu dr Agnieszki Popławskiej pt. "Budowanie zaufania do marki - jak to zrobić wiarygodnie?", który odbędzie się 10 marca o godz. 17.00 uczestnicy sprawdzą, jak globalne marki budują zaufanie i wiarygodność wśród swoich klientów.
Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny, jednak na warsztatach liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie www.swps.pl/strefa-psyche.

Harmonogram:
7 marca godz. 17.00 - wykład, prof. Dariusz Doliński
10 marca godz. 17.00 - warsztat, dr Agnieszka Popławska
Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 19 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci ponad 15 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo.

Tradycją SWPS są cykle otwartych wydarzeń naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. Jako jeden z najlepszych ośrodków psychologicznych w kraju, SWPS popularyzuje wiedzę psychologiczną realizując projekt Strefa Psyche (www.strefapsyche.swps.pl) i Strefa Rodzica (www.strefarodzica.swps.pl) oraz wspiera młodzież prowadząc w liceach na terenie całego kraju bezpłatne warsztaty psychologiczne, seksuologiczne i ogólnorozwojowe Strefa Młodzieży (www.strefamlodziezy.pl).

Wydział Zamiejscowy SWPS w Sopocie istnieje od 2002 r. Jego dziekanem jest dr hab. Sylwiusz Retowski, prof. SWPS. W ofercie wydziału znajdują się studia na kierunkach: psychologia, psychologia w indywidualnej organizacji toku studiów oraz kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Przy sopockim wydziale SWPS działa Laboratorium Psychologii Poznania Społecznego oraz Laboratorium Psychologii Stosowanej i Badań nad Poznaniem, Emocjami i Podejmowaniem Decyzji. Więcej: www.swps.pl.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Larwa żaby trawnej to:

 

Najczęściej czytane