• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Niech żyje nauka!

Otwarcie roku akademickiego 2023/2024. Barwna parada, huczny przemarsz i inspirujące przemówienia. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania nauki! Już w ostatnią sobotę września (30.09) o godzinie 10:00 wspólnie zainaugurujemy nowy rok akademicki 2023/2024. To właśnie wtedy przy Złotej Bramie na Głównym Mieście w Gdańsku rozpocznie się pochód wzdłuż Traktu Królewskiego. Marsz zakończy się przed Dworem Artusa, gdzie przy dźwiękach carillonów odgrywających Gaudeamus igitur, usłyszymy przemówienia władz samorządowych, reprezentantów władz uczelni i studentów.

Będzie to wyjątkowe wydarzenie gromadzące ludzi, którzy udowadniają, że nauka jest jednym z kluczowych motorów rozwoju naszego miasta i całego regionu. Jak również świetną okazją do integracji społeczności akademickiej!

Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zapraszamy zarówno studentów jak i ich rodziny, mieszkańców, turystów i wszystkich chętnych!

Niech Żyje Nauka!
Agenda:
9:15-9:50 zbiórka uczestników parady przy Złotej Bramie
10:00-10:30 rozpoczęcie parady na Targu Węglowym między Katownią, a Złotą Bramą - przemarsz ul. Długą pod przedproża Dworu Artusa
10:30-11:15 przemówienia na przedprożu Dworu Artusa, krótkie wystąpienia studentów Uczelni Fahrenheita

Organizatorem wydarzenia są Uczelnie Fahrenheita i Miasto Gdańsk. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdańska.

Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita (FarU) składają się z najważniejszych uczelni na terenie Trójmiasta: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego.
W związku z organizacją wydarzenia Niech żyje nauka!, w sobotę, 30 września br. w godzinach 09:00-11:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Długiej oraz na Targu Węglowym na odcinku Katownia Złota Brama.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Owady to:

 

Najczęściej czytane