Wiadomości

stat

Nowe przedszkole na Wiczlinie dla 150 dzieci

Nowe przedszkole na Wiczlinie, w sąsiedztwie osiedli Sokółka II, Zielenisz i Patio Róży zobacz na mapie Gdyni zostało we wtorek uroczyście otwarte. Kompleks, który powstał na prywatnym terenie w dzierżawę Gdyni przekazał deweloper Hossa. W placówce opiekę znalazło 150 dzieci.Czym się kierujesz, wybierając dla dziecka przedszkole?

lokalizacją

59%

poziomem i opiniami

29%

kosztami i opłatami

12%
Przypomnijmy, że przedszkole przy ul. Wiesławy Kwiatkowskiej zobacz na mapie Gdyni powstało w ciągu ponad sześciu miesięcy od podpisania listu intencyjnego z grupą Inwestycyjną Hossa dotyczącą budowy obiektu.

Czytaj też: Nowe przedszkole na Wiczlinie na 150 miejsc

Nowe przedszkole na Wiczlinie: miejskie, ale na gruncie prywatnym- Wybraliśmy zachodnią część Gdyni, bo tam te potrzeby są największe. Powstanie na terenie dewelopera Hossa, który zapłaci za budowę. Placówka wejdzie do sieci gdyńskich przedszkoli - zapowiadał nową inwestycję w kwietniu Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.
Miasto nie partycypowało w kosztach budowy, ale wiadomo było, że jeśli placówka ma być publiczna i tak będzie musiało ponieść nakłady z racji własności gruntu. Na razie obiekt jest przez miasto dzierżawiony, docelowo ma dojść do zamiany działek lub wykupu gruntu przez Gdynię.

Powierzchnia zabudowy obiektu to 890 m kw. Wspólnie z rodzicami zadecydowano, że wystrój i zastosowane w nim wzory będą nawiązywały do tematyki podróżniczej. Na ścianach przedszkola dominują statki, mapy i szlaki turystyczne.

150 miejsc w przedszkoluPrzedszkole na Wiczlinie ma sześć oddziałów. Opieką zostało otoczonych 150 dzieci - 9 pięciolatków, 59 czterolatków i 82 trzylatków. Oprócz sześciu sal dydaktycznych jest tam gabinet do terapii logopedycznej i pedagogicznej. Poza tym w środku są szatnie, leżaki, pomieszczenia kuchenne, administracyjne i socjalne dla pracowników.

Nowe przedszkole na Wiczlinie posiada też ogród.

- Znajdziemy w nim różnorodne, dostosowane do wieku dzieci wyposażenie, które będzie sprzyjało aktywności fizycznej i rozwijało kreatywność wychowanków. Przy przedszkolu są też miejsca parkingowe. Kadra placówki liczy 26 osób - mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy UM w Gdyni.

Opinie (62) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klimat na pomorzu określa się jako: