Wiadomości

Nowe przedszkole na Wiczlinie dla 150 dzieci

Nowe przedszkole na Wiczlinie, w sąsiedztwie osiedli Sokółka II, Zielenisz i Patio Róży zobacz na mapie Gdyni zostało we wtorek uroczyście otwarte. Kompleks, który powstał na prywatnym terenie w dzierżawę Gdyni przekazał deweloper Hossa. W placówce opiekę znalazło 150 dzieci.Czym się kierujesz, wybierając dla dziecka przedszkole?

lokalizacją 59%
poziomem i opiniami 29%
kosztami i opłatami 12%
zakończona Łącznie głosów: 191
Przypomnijmy, że przedszkole przy ul. Wiesławy Kwiatkowskiej zobacz na mapie Gdyni powstało w ciągu ponad sześciu miesięcy od podpisania listu intencyjnego z grupą Inwestycyjną Hossa dotyczącą budowy obiektu.

Czytaj też: Nowe przedszkole na Wiczlinie na 150 miejsc

Nowe przedszkole na Wiczlinie: miejskie, ale na gruncie prywatnym- Wybraliśmy zachodnią część Gdyni, bo tam te potrzeby są największe. Powstanie na terenie dewelopera Hossa, który zapłaci za budowę. Placówka wejdzie do sieci gdyńskich przedszkoli - zapowiadał nową inwestycję w kwietniu Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.
Miasto nie partycypowało w kosztach budowy, ale wiadomo było, że jeśli placówka ma być publiczna i tak będzie musiało ponieść nakłady z racji własności gruntu. Na razie obiekt jest przez miasto dzierżawiony, docelowo ma dojść do zamiany działek lub wykupu gruntu przez Gdynię.

Powierzchnia zabudowy obiektu to 890 m kw. Wspólnie z rodzicami zadecydowano, że wystrój i zastosowane w nim wzory będą nawiązywały do tematyki podróżniczej. Na ścianach przedszkola dominują statki, mapy i szlaki turystyczne.

150 miejsc w przedszkoluPrzedszkole na Wiczlinie ma sześć oddziałów. Opieką zostało otoczonych 150 dzieci - 9 pięciolatków, 59 czterolatków i 82 trzylatków. Oprócz sześciu sal dydaktycznych jest tam gabinet do terapii logopedycznej i pedagogicznej. Poza tym w środku są szatnie, leżaki, pomieszczenia kuchenne, administracyjne i socjalne dla pracowników.

Nowe przedszkole na Wiczlinie posiada też ogród.

- Znajdziemy w nim różnorodne, dostosowane do wieku dzieci wyposażenie, które będzie sprzyjało aktywności fizycznej i rozwijało kreatywność wychowanków. Przy przedszkolu są też miejsca parkingowe. Kadra placówki liczy 26 osób - mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy UM w Gdyni.

Opinie (62) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Paliwa kopalne to: