• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Studia na Wydziale Elektrycznym UMG szansą na ciekawą i dobrze płatną pracę

21 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
Oferta edukacyjna Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Oferta edukacyjna Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy.

Chcesz zdobyć najbardziej poszukiwany i opłacalny zawód? Marzy ci się zostanie specjalistą w jakiejś dziedzinie, praca na wysokim stanowisku i prowadzenie własnej firmy? W realizacji tych marzeń pomogą ci studia (pierwszego i drugiego stopnia) na Wydziale Elektrycznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, na kierunkach elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, informatyka, a także technologie kosmiczne i satelitarne. Bieżąca oferta edukacyjna, zarówno w przypadku kierunków morskich jak i lądowych, jest odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy.Maturzyści, podczas wybierania uczelni wyższej, kierują się dziś nie tylko zainteresowaniami, ale też perspektywami na zdobycie pracy oraz wysokością przyszłych zarobków. Również uczelnie coraz częściej oferują bardzo specjalistyczne kierunki studiów, odpowiadając na trendy rynku pracy i potrzeby pracodawców. W oparciu o te czynniki swoją ofertę edukacyjną buduje też Wydział Elektryczny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Cztery nowoczesne kierunki techniczneWydział Elektryczny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (UMG) prowadzi studia na czterech nowoczesnych kierunkach technicznych: elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, informatyka oraz technologie kosmiczne i satelitarne. Zajęcia prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym (dziennym) - SS, jak i niestacjonarnym (zaocznym) - SN, jako studia pierwszego stopnia (inżynierskie) oraz studia drugiego stopnia (magisterskie).

Absolwenci specjalności morskich mogą uzyskać, oprócz dyplomu ukończenia studiów, dyplom morski oficera elektroautomatyka okrętowego lub świadectwo radioelektronika, uprawniające do objęcia stanowiska oficera marynarki handlowej. Kształcenie na tych specjalnościach realizowane jest zgodnie z międzynarodowymi wymaganiami Konwencji STCW (Standards of Training, Certification and Watchkeeping) Międzynarodowej Organizacji Morskiej - IMO (International Maritime Organization).

 • Wydział Elektryczny Uniwersytetu Morskiego dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną. Na zdj. Laboratorium Elektrycznych Zautomatyzowanych Napędów Okrętowych.
 • Laboratorium GMDSS
 • Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej
 • Laboratorium Mechatroniki i Robotyki
 • Laboratorium Optoelektroniki, Fotowoltaiki i Techniki Światłowodowej
 • Laboratorium Sieci Komputerowych

Studia pierwszego stopnia z dyplomem inżynieraAbsolwent studiów pierwszego stopnia otrzymuje dyplom inżyniera. Nauka na studiach stacjonarnych trwa trzy i pół roku (siedem semestrów), a na niestacjonarnych cztery lata (osiem semestrów). Na Wydziale Elektrycznym Uniwersytetu Morskiego można podjąć naukę na trzech kierunkach, w ramach których zaoferowano kilka specjalności.

Kierunek: Elektrotechnika

Specjalności:

 • Elektroautomatyka Okrętowa - specjalność morska (SS, SN),
 • Komputerowe Systemy Sterowania - specjalność lądowa (SS, SN).

Absolwent specjalności Elektroautomatyka Okrętowa otrzymuje dyplom inżyniera oraz zdobywa wiedzę pozwalającą zajmować stanowisko oficera elektroautomatyka na statkach floty handlowej, a także podejmować pracę inżyniera w przedsiębiorstwach lądowych. Absolwenci tej specjalności są obecnie najbardziej poszukiwanymi i najlepiej opłacanymi specjalistami zatrudnianymi na statkach armatorów polskich i zagranicznych.

Absolwenci specjalności Komputerowe Systemy Sterowania, z dobrą znajomością nowoczesnych układów automatyki, mają dużą wiedzę w zakresie systemów IT oraz języków programowania komputerów i sterowników PLC. Są chętnie zatrudniani w różnych gałęziach przemysłu jako specjaliści w zakresie zastosowań technik komputerowych w przemysłowych systemach kontrolno-pomiarowych, ich projektowania i eksploatacji.

Kierunek: Elektronika i Telekomunikacja

Specjalności:

 • Elektronika Morska - specjalność morska (SS, SN),
 • Systemy i Sieci Teleinformatyczne - specjalność lądowa (SS, SN).

Absolwenci specjalności Elektronika Morska są specjalistami w zakresie projektowania i analizy układów elektronicznych oraz eksploatacji morskich i lądowych systemów elektronicznych i telekomunikacyjnych, są także przygotowani do podjęcia pracy na statkach marynarki handlowej w charakterze oficerów radioelektroników.
Absolwenci specjalności Systemy i Sieci Teleinformatyczne są specjalistami w zakresie projektowania i eksploatacji urządzeń, systemów i sieci teleinformatycznych oraz elektronicznych. Po studiach z łatwością znajdują pracę u operatorów systemów i sieci telekomunikacyjnych, a także w przedsiębiorstwach produkcyjnych i serwisowych branży radiokomunikacyjnej, elektronicznej i informatycznej.

Kierunek: Informatyka

Specjalności:

 • Aplikacje Internetu Rzeczy - specjalność lądowa (SS),
 • Aplikacje Internetowe i Mobilne - specjalność lądowa (SS).

Absolwenci specjalności Aplikacje Internetu Rzeczy są przygotowani do funkcjonowania na rozwijającym się dynamicznie rynku aplikacji i systemów znanych pod nazwą Internet Rzeczy. Opanowali też współcześnie stosowane języki programowania. Znają technologie stosowane w sieciach komputerowych oraz sieciach automatyki (sieci kablowe, światłowodowe, bezprzewodowe), potrafią zapewnić bezpieczeństwo przesyłanych w nich danym, znają techniki interfejsów człowiek-maszyna.

Absolwenci specjalności Aplikacje Internetowe i Mobilne potrafią rozpoznawać potrzeby przyszłych użytkowników oraz formułować wymagania dla przyszłych aplikacji internetowych i mobilnych. Posiadają umiejętności dobierania narzędzi programistycznych do zadań projektowych, potrafią korzystać z tych narzędzi do tworzenia aplikacji odpowiadających potrzebom użytkowników.

 • Laboratorium Systemów Radiokomunikacji Satelitarnej
 • Laboratorium Wirtualizacji Systemów Operacyjnych i Sieci Komputerowych
 • Laboratorium Wizualizacji Procesów Sterowania
 • Platformy mobilne zasilane ogniwami fotowoltaicznymi
 • Symulator elektrowni okrętowej
 • Oferta edukacyjna Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy.

Studia drugiego stopnia - dyplom magistra inżynieraAbsolwenci studiów drugiego stopnia na Wydziale Elektrycznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni otrzymują dyplom magistra inżyniera. Studia trwają półtora roku (trzy semestry) na studiach stacjonarnych i dwa lata (cztery semestry) na studiach niestacjonarnych.

Kierunek: Elektrotechnika

Specjalności:

 • Elektroautomatyka - specjalność lądowa (SS, SN),
 • Komputerowe Systemy Sterowania - specjalność lądowa (SS, SN).

Absolwenci specjalności Elektroautomatyka są przygotowani do pracy w stoczniach produkcyjnych i remontowych, w przedsiębiorstwach produkcyjnych i w usługach oraz w biurach projektowych. Stanowiska pracy odpowiednie dla absolwentów tej specjalności to m.in.: inżynier energetyk, inżynier elektryk, inżynier automatyk, projektant układów elektrycznych i układów automatyki, inżynier ds. utrzymania ruchu, asystent naukowo-badawczy.

Kierunek: Elektronika i Telekomunikacja

Specjalności:

 • Elektronika Morska - specjalność lądowa (SN),
 • Systemy i Sieci Teleinformatyczne - specjalność lądowa (SN),
 • Administracja i Bezpieczeństwo Systemów Informatycznych - specjalność lądowa (SS),
 • Systemy Elektroniczne - specjalność lądowa (SS),
 • Elektronika i Automatyka Morska - specjalność morska (SS).

Absolwenci specjalności Administracja i Bezpieczeństwo Systemów Informatycznych są specjalistami w zakresie administracji i bezpieczeństwa złożonych systemów informatycznych. Z łatwością znajdują pracę u operatorów systemów i sieci telekomunikacyjnych, a także w przedsiębiorstwach produkcyjnych i serwisowych branży radiokomunikacyjnej, elektronicznej i informatycznej.

Absolwenci specjalności Systemy Elektroniczne są specjalistami w zakresie analizy, projektowania i eksploatacji szeroko rozumianych systemów elektronicznych. Znajdują pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych branży elektronicznej i telekomunikacyjnej.

Absolwenci specjalności Elektronika i Automatyka Morska posiadają natomiast wiedzę z zakresu układów i systemów elektronicznych, elektrycznych oraz automatyki. Ukończenie studiów na tej specjalności po uprzednim ukończeniu studiów I stopnia na specjalności Elektronika Morska pozwala na ubieganie się o dyplom oficera elektroautomatyka okrętowego.

Kierunek: Technologie Kosmiczne i Satelitarne

Specjalność:

 • Morskie Systemy Satelitarne i Kosmiczne (SS).

Studia magisterskie na kierunku technologie kosmiczne i satelitarne są prowadzone wspólnie przez Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademię Marynarki Wojennej oraz Politechnikę Gdańską. Absolwent specjalności Morskie Systemy Satelitarne i Kosmiczne posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu projektowania satelitarnych urządzeń i systemów łączności, nawigacji i hydrografii oraz wykonywania pomiarów przy wykorzystaniu sygnałów udostępnianych za pośrednictwem satelitów.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji oraz oferty edukacyjnej znajdują się na stronie internetowej Wydziału Elektrycznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

VIII Ogólnopolska Konferencja BeZee

konferencja

Infoshare 2022

konferencja

Konferencja Trychologia holistyczna

konferencja

Ogłoszenia polecane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta spotkasz w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?

 

Najczęściej czytane