• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Olimpiada Wiedzy o Gdańsku - eliminacje (1 opinia)

Zakończył się etap rejestracji uczestników Edycji obywatelskiej 2011 Olimpiady wiedzy o Gdańsku. Gotowość udziału w tegorocznych zmaganiach o miano najlepszego znawcy Gdańska i jego historii zgłosiło aż 146 osób. To o ponad połowę więcej niż przed rokiem i dwa razy tyle, co podczas pierwszej edycji w 2009 r. Najmłodszy tegoroczny uczestnik olimpiady ma tylko 9 lat, najstarszy zaś 69.

Eliminacje pisemne Olimpiady odbędą się w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie testu wyboru składającego się z 50 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności w czasie 60 minut. Zawodnicy przybędą na miejsce o godzinie 10.00. Właściwy test rozpocznie się o godzinie 10.30 i zakończy o 11.30.

Ośmiu najlepszych uczestników eliminacji zmierzy się w finale 21 maja podczas Święta Miasta. Spotkają się tam z tryumfatorem marcowego finału edycji szkolnej 2010/2011 Olimpiady dla szkół ponadgimnazjalnych - Bartoszem Trawińskim z II LO w Gdańsku, który zagwarantował sobie udział w finale na zasadzie tzw. "dzikiej karty". Finaliści zmierzą się ze sobą w trzyrundowym pojedynku o wysokie nagrody pieniężne i trofea:

I miejsce - Złoty Gdański Klucz Olimpijski i 5.000 zł
II miejsce - Srebrny Gdański Klucz Olimpijski i 3.000 zł
III miejsce - Brązowy Gdański Klucz Olimpijski i 2.000 zł

Trójka zwycięzców oraz wszyscy finaliści otrzymają ponadto pamiątkowe dyplomy oraz wyjątkowo atrakcyjne pakiety upominków ufundowanych przez Patronów wspierających Olimpiady. Finał przygotuje, wyprodukuje i poprowadzi Michał Juszczakiewicz. O poziom merytoryczny pytań zadba jury pod przewodnictwem dra Sławomira Kościelaka, przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady i szefa studium gedanistyki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Olimpiada wiedzy o Gdańsku jest projektem obywatelskim, wspieranym przez pracowników i przedstawicieli najważniejszych instytucji naukowych i kulturalnych Gdańska. Głównym organizatorem i koordynatorem wszystkich działań jest Fundacja Gdańska. Nadzór merytoryczny nad przebiegiem projektu sprawują Komitet Główny oraz Rada Naukowa.

Celem obu edycji Olimpiady wiedzy o Gdańsku - szkolnej i obywatelskiej jest propagowanie historii Gdańska na tle dziejów Pomorza od czasów najdawniejszych do współczesności, w odniesieniu do problematyki politycznej, gospodarczej i społecznej, a także w wymiarze kultury materialnej i duchowej. Do gdańskich szkół Olimpiada wiedzy o Gdańsku powróciła po wielu latach nieobecności w 2009 r. We wrześniu i październiku 2009 r. odbyła się również pierwsza edycja obywatelska Olimpiady.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Olimpiada o Gdańsku - raz jeszcze

    Warto wziąć udział by poprzez ten turniej dowiedzieć się więcej o mieście w którym mieszkam. Wspaniała oprawa. W tym roku b. duże zainteresowanie, przede wszystkim wsród młodych. Nie udało mi się dostać do finału, spróbuje jeszcze raz powalczyć.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Fale morskie powstają na Bałtyku w wyniku:

 

Najczęściej czytane