Wiadomości

stat

Podwodny hotel i symulator stoku narciarskiego

Sprawdź jakie nnowości pojawiły się na targach techniki Technicon-Innowacje 2011.


Podwodny hotel, który ma powstać w Gdyni, a wygląda jak dwa złączone ze sobą statki kosmiczne, i symulator stoku narciarskiego to jedne z najciekawszych rzeczy, jakie można znaleźć na tegorocznych Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technicon - Innowacje 2011.Wybierasz się na tegoroczne targi Technikon Innowacje?

tak, byłem/łam na poprzedniej edycji i bardzo mi się podobało 10%
tak, choć idę po raz pierwszy 9%
raczej tak 12%
nie 69%
zakończona Łącznie głosów: 98
Tegoroczne targi techniki Technicon-Innowacje 2011, które odbywają się do piątku do godz. 16 na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich w Oliwie przy ul. Beniowskiego 5, zaskoczą na pewno miłośników nart. Polska firma z Rzeszowa wystawiła bowiem swój "wynalazek" - symulator stoku narciarskiego "Ski train". Choć wygląda jak rozbudowana bieżnia (i taką funkcję też może spełniać), można założyć narty i poszusować, prawie jak na stoku.

- To urządzenie prototypowe. Ma przede wszystkim służyć do rehabilitacji, jednak można na nim też popracować nad techniką zjazdów narciarskich - mówi Krzysztof Wołoszyn

Inną rzeczą, która na pewno przyciągnie uwagę, choć znalezienie jej nie jest najprostsze, jest makieta podwodnego hotelu Water Discus Hotel, który w przyszłości stanąć ma w... Gdyni.

- Ideą jest budowa ekskluzywnych restauracji z możliwością zamieszkania w pokojach hotelowych, które mieszczą się pod wodą. Co więcej, by żaden z gości nie był poszkodowany, dolny dysk [hotel ma składać się z dwóch połączonych ze sobą dysków - przyp. red] będzie obracać się dookoła - mówi prof. Lech Rowiński z Katedry Teorii i Projektowania Okrętów z Politechniki Gdańskiej, jeden z pomysłodawców Water Discus Hotel. Hotel zaprojektowany jest głównie z myślą o ciepłych wodach, jednak w celach promocyjnych ma stanąć w Gdyni. Koszt jego budowy to ok. 10 mln euro.

Na tegorocznych targach innowacji swoje wynalazki prezentuje blisko stu wystawców.

Opinie (21)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Larwa żaby trawnej to: