Wiadomości

stat

Przynieś plastikowe butelki i zgarnij nagrody

Festyn odbędzie się w Infoboksie i okolicach.
Festyn odbędzie się w Infoboksie i okolicach. fot. Agnieszka Potocka/Trojmiasto.pl

Katarzyna Żukowska, Szymon Langa i Kacper Zwoliński to trójka młodych osób, które chcą zwrócić uwagę na rosnącą liczbę plastikowych odpadów w Gdyni. Żeby to zmienić stworzyli specjalny projekt, o którym opowiedzą podczas spotkania w sobotę o godz. 10.30 w Infoboksie zobacz na mapie Gdyni.Segregujesz odpady?

tak, bardzo dokładnie 56%
owszem, ale nie przykładam się do tego mocno 33%
nie, nie segreguję 11%
zakończona Łącznie głosów: 781
- Jesteśmy młodzieżowym zespołem projektowym o nazwie "Bottle Spirit Polska" realizowanym w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tworzymy lokalny projekt, który ma na celu zwrócenie uwagi na rosnącą liczbę plastikowych odpadów - opowiadają uczniowie.
Kasia, Szymon i Kacper chcą szerzyć ideę recyklingu. Przypominają też, że istnieją alternatywne rozwiązania dla kupowania kolejnej wody w plastikowej butelce.

Maszyna do sortowania butelekZałożeniem ich projektu jest doprowadzenie do stworzenia automatycznych maszyn do sortowania butelek PET na terenie miasta.

Do tego jednak daleka droga. Na początek młodzi gdynianie chcą poprzez warsztaty i prelekcje dotrzeć z wiedzą do jak największej liczby osób zainteresowanych ideą recyklingu.

Podczas wydarzenia "EkoPrzystań" autorzy "Bottle Spirit Polska" zaprezentują swój projekt sortowania butelek PET w nowatorski sposób. Przedstawią też rozwiązania, jak zmniejszyć produkcję odpadów oraz poprowadzą warsztaty zero-waste. Zaplanowano też występy artystyczne.

Dla przybyłych przewidziano konkursy:

  • "Gdyńska wymiana butelek" - przynieś najwięcej plastikowych butelek podczas wydarzenia i wygraj darmowy wstęp do Centrum Nauki Experyment Gdynia.
  • "Mój pomysł na recykling" - pomysł na utylizację plastikowych butelek w postaci pracy plastycznej. Podczas festiwalu na specjalnym stanowisku przedstaw swój pomysł na utylizację butelek PET w postaci rysunku i wygraj darmowy wstęp do Centrum Nauki Experyment Gdynia.
  • "Moje eko-DIY" - metodą DIY stwórz najładniejszą pracę z dostępnych śmieci na specjalnym stanowisku podczas wydarzenia i wygraj darmowy wstęp do Centrum Nauki Experyment Gdynia.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele gdyńskich instytucji m.in.: Akwarium Gdyńskiego, Muzeum Miasta Gdyni i Centrum Experyment.

Opinie (28) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel to: