Wiadomości

Rekrutacja na studia - Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

W trakcie studiów na WZiE możesz wyjechać nawet na rok na zagraniczną uczelnię, aby uczestniczyć w programie podwójnego dyplomowania.
W trakcie studiów na WZiE możesz wyjechać nawet na rok na zagraniczną uczelnię, aby uczestniczyć w programie podwójnego dyplomowania. PG

Już 11 maja rusza rekrutacja na wszystkich wydziałach Politechniki Gdańskiej. Jaki kierunek wybrać? Gdzie spędzić najlepsze lata swojego życia? Swoją ofertę zaprezentowała najbardziej umiędzynarodowiona i biznesowa jednostka uczelni - Wydział Zarządzania i Ekonomii. Badania wskazują, że absolwenci ośrodka mogą liczyć na najwyższe wynagrodzenie wśród trójmiejskich uczelni o profilowaniu ekonomicznym.Wydział Zarządzania i Ekonomii od lat jest postrzegany jako unikatowy ośrodek naukowo-dydaktyczny na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Jakość tę podtrzymuje dzięki uzyskiwaniu szeregu międzynarodowych akredytacji, w tym między innymi: IQA Ceeman, AMBA, European Master in Official Statistics, PKA.Biznesowe wykształcenie z tytułem inżynieraNa WZiE PG znajdzie się miejsce dla przyszłych inżynierów - tytuł ten uzyskasz po kierunku Zarządzanie inżynierskie oraz Inżynieria danych, które są prowadzone w języku angielskim. Po pozostałych kierunkach możesz uzyskać tytuł licencjata lub magistra (studia II stopnia). Do wyboru są:

Kierunki WZiE

  Studia I stopnia:
 • Analityka gospodarcza
 • Ekonomia
 • Inżynieria danych w jęz. angielskim
 • Zarządzanie inżynierskie
 • Zarządzanie w jęz. angielskim (Najlepszy i najwyżej sklasyfikowany kierunek w północnej Polsce - Ranking Perspektywy)
 • Studia II stopnia:
 • Analityka gospodarcza (ze specjalizacją certyfikowaną przez Eurostat)
 • Analityka gospodarcza w jęz. angielskim
 • Zarządzanie
 • Zarządzanie w jęz. angielskim (jedyny kierunek w Polsce z międzynarodową akredytacją AMBA)

Co ciekawe, według ubiegłorocznych danych ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów, spośród trójmiejskich absolwentów kierunków ekonomicznych w 2018 roku najlepiej wynagradzani byli właśnie absolwenci Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Nie tylko Erasmus - studiuj za granicą i uzyskaj podwójny dyplomDla studentów bardzo ważną kwestią jest możliwość wyjazdów zagranicznych i kształcenia w partnerskich ośrodkach. W trakcie studiów możesz wyjechać nawet na rok na zagraniczną uczelnię, aby uczestniczyć w programie podwójnego dyplomowania. Dzięki temu uzyskasz dyplom zagranicznej uczelni z Chin, Francji lub Włoch.

Tegoroczna rekrutacja rusza już 11 maja 2021 roku.
Tegoroczna rekrutacja rusza już 11 maja 2021 roku. PG

Nie samą nauką...Wydział i studenci z Wydziałowej Rady Studentów dbają o rozwinięte życie studenckie. Co roku organizowane są liczne wydarzenia i imprezy dla studentów, w tym między innymi Piknik ZiE nad jeziorem, Bal WZiE, czy możliwość sportowej rywalizacji ramię w ramię z pracownikami Wydziału w ramach Teamu Biegowego "Biega ZiE". To z jednej strony sprzyja integracji wśród studentów, a z drugiej strony pozwala na aktywizację i poszerzanie zainteresowań.

Kiedy rusza rekrutacja?Tegoroczna rekrutacja rusza już 11 maja 2021 roku. Szczegółowe informacje możesz znaleźć na stronie internetowej uczelni. Warto jednak już teraz zapoznać się z możliwościami i charakterystyką kierunków, aby podjąć najlepszą decyzję.

Chcesz studiować za rok? - Wygraj indeks!Śledź zapisy do ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego "Wiem na bank - Indeks na WZiE" i bądź jedną z dwóch osób, które zostaną przyjęte na WZiE na zasadach preferencyjnych. Konkurs składa się z trzech etapów, podczas których uczestnicy rozwiązują test on-line z wiedzy ekonomicznej. Osoby zakwalifikowane do drugiej części przygotowują specjalny projekt dotyczący uruchomienia własnego biznesu, a na końcu jest on prezentowany przed jurorami. Dwoje finalistów może liczyć na indeks WZiE.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Informacje

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które z wymienionych poniżej miast ma największą powierzchnię?