Wiadomości

stat

Studia połączą z praktyczną nauką zawodu

Studenci AMW naukę połączą ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego.
Studenci AMW naukę połączą ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego. fot. Maciej Moskwa/KFP

Studenci będą kształcić się zarówno na uczelni, jak i u pracodawcy, zdobywając wiedzę akademicką oraz praktyczne umiejętności - Akademia Marynarki Wojennej jako pierwsza publiczna uczelnia na Pomorzu zdobyła 3 mln z środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na prowadzenie studiów dualnych. W ciągu czterech lat skorzystać może z niego kilkuset studentów Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich. Połączenie pracy z nauką to jedno z głównych założeń ustawy 2.0 Jarosława Gowina.Czy uważasz, że właściwie wybrałe(a)ś kierunek studiów?

tak, na szczęście kierunek spełnił moje oczekiwania

34%

nie do końca, ale to wina m.in. moich mylnych wyobrażeń

28%

nie, drugi raz nie wybrał(a)bym kierunku, który studiowałe(a)m

38%
- Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni jako pierwsza uczelnia publiczna na Pomorzu wychodzi naprzeciw potrzebom młodych ludzi, uruchamiając studia dualne drugiego stopnia na kierunku systemy informacyjne w bezpieczeństwie, które połączą kształcenie z doświadczeniem - powiedział kmdr dr hab. Jarosław Teska, dziekan wydziału.
W zintegrowanym systemie studiów dualnych student poza zajęciami akademickimi odbędzie również 6-miesięczną praktykę zawodową u największych specjalistów z branży systemów informacyjnych takich jak: ASSECO, Centralny Ośrodek Informatyki, Narodowy Fundusz Zdrowia, Polpharma.

Student ponadto otrzymuje stypendium stażowe, czyli 2100 zł brutto, zwrot kosztów zakwaterowania poza miejscem zamieszkania - 1500 zł brutto, zwrot kosztów komunikacji miejskiej oraz ubezpieczenia NNW.

Rejestracja elektroniczna rozpoczęła się pod koniec czerwca.

Na prowadzenie studiów dualnych uczelnia pozyskała 3 mln zł z środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

- Istotą staży jest umożliwienie studentom rozwijania wiedzy oraz doskonalenia umiejętności nabytych w toku studiów, szczególnie związanych z planowaniem, organizacją, wdrażaniem oraz eksploatacja systemów bezpieczeństwa informacyjnego. Praktyczne aspekty realizacji pewnych zadań, które zostały przekazane studentom w formie teorii, zostaną wykorzystane do podnoszenia praktycznych umiejętności i zdobywania nowych kompetencji, które finalnie ułatwią start absolwenta tego kierunku na wymagającym rynku pracy - przekonuje kmdr dr hab. Jarosław Teska.

Łączą edukację akademicką z praktycznym doświadczeniem zawodowymKonkurs Studia dualne to jedna z kilku inicjatyw Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, agencji wykonawczej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, która służy podniesieniu kompetencji studentów. Na jej realizację przeznaczono 100 mln złotych.

Celem konkursu jest dostosowanie programów nauczania do potrzeb rynku. Dzięki programowi uczelnie będą mogły zaproponować studentom kierunki, które efektywnie połączą edukację z pracą.

- Stale widzimy potrzebę precyzyjnego dopasowywania realizowanych na uczelniach programów kształcenia do zmieniających się oczekiwań rynku pracy. Dlatego szczególny nacisk kładziemy na praktyczny aspekt studiów. Praktyka wsparta doświadczeniem to bezcenny kapitał dla młodych naukowców i szansa na rozwój gospodarczy oparty o innowacje - podkreślił prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Opinie (23) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Jakie jest największe bogactwo naturalne Pomorza?