• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Szkoła dla Rodziców

Ogłoszenia Kursy i szkolenia w Trójmieście

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to powszechnie znany i ceniony cykl warsztatów kompetencji wychowawczych stworzony przez Joannę Sakowską.

Szkoła dla Rodziców pomaga udoskonalić kompetencje wychowawcze i zbudować silną i pozytywną relację z dzieckiem, dostarcza przy okazji skutecznych narzędzi i daje dużo konkretnych wskazówek jak dobrze wychować szczęśliwe, empatyczne i pewne siebie dzieci.

Szkoła dla Rodziców stawia na wzajemny szacunek, zrozumienie swoich potrzeb i budowanie dobrych relacji oraz silnych i trwałych więzi emocjonalnych.

Szkoła dla Rodziców pomaga znaleźć odpowiedzi na pytania:
- jak jeszcze lepiej wspierać dzieci w radzeniu sobie z emocjami?
- jak pomóc im rozwijać samodzielność i odpowiedzialność?
- jak budować ich poczucie własnej wartości?
- jak zachęcać do współpracy przy codziennych obowiązkach?
- jak stawiać granice i ustalać zdrowe zasady?
- jak się dobrze dogadać a jak rozwiązywać konflikty?
- jak skutecznie chwalić i co stosować zamiast karania?

Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi: Wychowywać to kochać i wymagać. Stawianie zdrowych granic, współpraca i wsparcie emocjonalne dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa i miłości, a to pomaga im się rozwijać i realizować swój potencjał!

Celem szkolenia nie jest natomiast manipulowanie dzieckiem, by było bezwzględnie posłuszne rodzicom ze strachu przed karą lub dla zdobycia atrakcyjnej nagrody!

Program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców spełnia standardy Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego. Został wpisany w Narodowy Plan Działań na Rzecz Dzieci, posiada rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii.

Certyfikat ukończenia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców jest honorowany przez Sądy Rodzinne i zalecany w sprawach o opiekę nad dzieckiem.

Cykl warsztatów obejmuje 40 godzin- to 10 cotygodniowych spotkań, z których każde trwa 4 godziny warsztatowe. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach.

Warsztaty prowadzone są przez dwóch realizatorów programu i specjalistów z zakresu pedagogiki wychowania (mgr Marcin Giers) oraz psychologii dzieci i młodzieży (dr Magdalena Giers).

Zajęcia będą odbywać się w piątki o 17:30 (od 29.09 do 01.12.) w naszym gabinecie przy ul. Lenartowicza 10a/9.

Ze względu na kameralny charakter grupy- liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Pierwszeństwo zapisu mają rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia do Centrum TERAZ.

Zapisy: kontakt@centrumteraz.pl
Koszt udziału to 150 zł za każde zajęcia.

Uwaga zniżka! Przy płatności z góry cały cykl 10 warsztatów kosztuje 1200zł.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Z jakimi województwami sąsiaduje województwo pomorskie?

 

Najczęściej czytane