• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

VI Europejski Kongres Finansowy

Witamy na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie. Po raz szósty spotykamy się, aby rozmawiać oraz wspólnie identyfikować problemy i proponować dobre rozwiązania dla wspólnego sukcesu Polski i Unii Europejskiej. Spotykamy się również po to, aby przedstawić polski punkt widzenia w europejskiej debacie nt. bezpieczeństwa finansowego i rozwoju gospodarczego.

VI Europejski Kongres Finansowy odbywa się w szczególnym czasie dla integracji europejskiej, w czasie gdy euroentuzjazm przegrywa nie tylko z eurosceptycyzmem, ale również czasami z europesymizmem. Czy oznacza to, że idee i cele wspólnego projektu europejskiego nie są już atrakcyjne dla Europejczyków? Czy problemy bieżące współczesnego świata przerastają europejską wrażliwość, jedność i solidarność? Czy wizja silnej i stabilnej zintegrowanej Europy była utopią? Czy grożą nam kolejne kryzysy bezpieczeństwa i zaufania oraz czy władze i społeczeństwa zjednoczonej Europy są na nie przygotowane? Czy rację ma Joschka Fischer, Gość tegorocznego Kongresu, w swoim artykule z maja 2016, że "Europa nie powinna obawiać się kryzysów. Wprawiają one rzeczy w ruch, dają UE możliwość, aby pójść naprzód i nabrać sił, jeżeli tylko stawi się im czoła odważnie i bez strachu przed nieuniknionym politycznym ryzykiem"?

Przewodnim motywem tematycznym Europejskiego Kongresu Finansowego 2016 będzie Kapitał XXI wieku, a nasze wspólne dyskusje zaczniemy od tematów:
>> Jaka przyszłość Polski w Europie?
>> Jaka przyszłość Europy? Możliwe scenariusze
>> Czy rynek kapitałowy zastąpi banki w finansowaniu rozwoju gospodarczego?
>> Rozwój sektora finansowego i jego wpływ na gospodarkę
>> Instytucje rozwojowe i ich wpływ na rozwój gospodarczy.

Debaty podczas drugiego i trzeciego dnia tegorocznego Europejskiego Kongresu Finansowego prowadzone będą w następujących obszarachtematycznych:
>> Stabilność systemu finansowego,
>> Strategie, biznes i ryzyko na rynkach finansowych,
>> Innowacje, internacjonalizacja i nowe technologie,
>> Finansowanie rozwoju infrastruktury.

Kongres zakończy tradycyjnie ogłoszenie Rekomendacji oraz debata oksfordzka Akademii EFC.


Program Imprezy pod linkiem https://www.efcongress.com/pl/strefa-uczestnikow/program

Przeczytaj także

Informacja o biletach

3500 PLN/os. + VAT

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klif położony poza strefą oddziaływania fal, to:

 

Najczęściej czytane