• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Weekendowa Szkółka Dogfrisbee

  • sobota - niedziela, 30 - 31 lipca 2011, godz. 11-15
  • Lokalizacja
    Sopot, Plac mancowy przy ul. powstańców warszawy, tuż przy 14 zejściu na plażę
  • Bilety
    wstęp wolny

W weekend, 6 i 7 sierpnia na Placu Mancowym, tuż przy plaży w Sopocie, odbędą się zawody "latających psów" - Dog Chow Disc Cup. Jak co roku, miłośnicy psich sportów będą mieli okazję wziąć udział w zawodach dogfrisbee oraz stanąć do rywalizacji o Puchar Dog Chow. W ciągu dwóch dni trwania imprezy, organizatorzy przewidzieli również szereg atrakcji dla widzów: m.in. widowiskowe pokazy zaganiania owiec i kaczek. Sponsorem zawodów jest producent marki Dog Chow.

Sobota 6 sierpnia

9.30  Rozpoczęcie zawodów
ok. 9.30  Pro Toss & Fetch
ok. 10.30 Super-Pro Toss & Fetch
ok. 12.00 Starters (Freestyle)
ok. 13.15 FINAŁ Pro Toss & Fetch
ok. 14:00 Super Open (Freestyle)
ok. 15:30 FINAŁ Starters (Toss& Fetch)
ok. 16:15 Super Open (Toss & Fetch)
ok. 17:00 Rozdanie nagród Pro Toss & Fetch i Starters

Niedziela 7 sierpnia

11.00 Super-Pro Toss & Fetch
ok. 12:15 Zaganianie owiec
ok. 12:45 Super Open
ok. 13:45 Zaganianie kaczek
ok. 14:00 FINAŁ TOP 20 Super-Pro Toss & Fetch
ok. 15:00 FINAŁ TOP 10
ok. 16:00 Zaganianie owiec
ok. 16:30 Rozdanie nagród Super-Pro Toss & Fetch i Super Open

Dog Chow Disc Cup to seria zawodów dogfrisbee rozgrywana już po raz trzeci w Sopocie.
Ideą imprezy jest nie tylko zacięta, sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim popularyzacja znajomości tej dyscypliny w Polsce, jako idealnego sposobu na aktywne spędzanie czasu ze swoim psem. Udział w Dog Chow Disc Cup jest także doskonałą okazją do spotkania z trenerem dogfrisbee oraz ekspertami z dziedziny właściwego żywienia, profilaktyki zdrowia oraz psychologii i zachowań psów.

W tym roku, sopocka impreza Dog Chow Disc Cup odbędzie się w nowym, wyjątkowym miejscu -
na Placu Mancowym, tuż przy 14 zejściu na plażę w Sopocie. Dzięki temu ma szanse przyciągnąć nie tylko mieszkańców Trójmiasta, ale również rzesze nadmorskich turystów. Zawody rozpoczną się
w sobotę 6 sierpnia ok. godz. 9:30, a zakończą w niedzielę, 7 sierpnia późnym popołudniem.

W pierwszy dzień zawodów będziemy śledzić rywalizację zawodników w dwóch konkurencjach: Toss & Fetch, polegającej na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz Freestyle, niezwykle widowiskowej dyscypliny, w której zawodnicy prezentują dowolny program złożony z różnych powietrznych ewolucji, wykonywanych przez psa chwytającego dysk.
W niedzielę z kolei zaprezentują się najlepsi zawodnicy startujący w kategorii Super Pro i Super Open. Główną atrakcją drugiego dnia będą z pewnością niezwykle widowiskowe pokazy zaganiania owiec
i kaczek przez psy.
Udział w zawodach potwierdziło ponad 90 drużyn, zarówno z Polski, jak i z Czech i Niemiec.

"W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się rozdzielić poszczególne dyscypliny na kategorie amatorskie i profesjonalne, tak aby umożliwić udział w zawodach jak największej liczbie miłośników dogfrisbee. Tym bardziej, że sama dyscyplina jest na tyle prosta, że swoich sił może spróbować praktycznie każdy właściciel i jego ulubieniec. Co więcej, jest to także doskonały sposób nie tylko spędzania czasu wolnego, ale również budowania i umacniania więzi ze swoim czworonogiem" - powiedział Dariusz Radomski, organizator zawodów i trener Dogfrisbee w Polsce.

Najlepsi zawodnicy wyłonieni w zawodach w Sopocie zaprezentują się podczas warszawskiego finału Dog Chow Disc Cup 2011, który odbędzie się 3 i 4 września. Spośród nich jury zawodów wybierze szóstego w historii zwycięzcę Pucharu Dog Chow Disc Cup oraz reprezentantów Polski na prestiżowych zawodach Purina Incredible Dog Challenge rozgrywanych w październiku br. w St. Louis w Stanach Zjednoczonych.

Dogfrisbee w Polsce

Idea polskich zawodów dogfrisbee zrodziła się w 2005 roku, na jednym ze spotkań miłośników psów na Śląsku. Zaprzyjaźnieni ze sobą właściciele czworonogów popisywali się wówczas swoimi umiejętnościami rzucania frisbee i chwytania plastikowych dysków przez psy. Spontaniczna rywalizacja, czyj pies chwyci daleko rzucony dysk, stała się początkiem dla organizowania regularnych zawodów. Pierwsze zawody rozgrywane były w wąskim gronie aktywnych właścicieli psów,
ale z każdym rokiem przyciągały coraz większą liczbę uczestników i widzów.
Obecnie imprezy Dog Chow Disc Cup gromadzą całe tłumy fanów - dzieci, dorosłych, właścicieli
i miłośników psów. Tak olbrzymia popularność imprezy wynika przede wszystkim z atrakcyjnej wizualnie współpracy człowieka z psem, która przynosi radość psu, jego właścicielowi oraz widzom.
Z myślą o szerokiej publiczności organizowane są również dodatkowe pokazy specjalne oraz szkółka dogfrisbee, otwarta dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swych sił i złapać sportowego bakcyla.

Dodatkowo, w ramach akcji "DOGadaj się ze swoim psem", przez cały czas trwania zawodów specjalista ds. żywienia oraz behawiorysta będą udzielać bezpłatnych porad z zakresu właściwego żywienia, profilaktyki zdrowia oraz psychologii i zachowań psów.

"Z roku na rok liczba osób zainteresowanych takimi konsultacjami sukcesywnie rośnie. Korzystają
z nich zarówno uczestnicy naszych zawodów jak również widzowie, którzy pragną pogłębiać swoją wiedzę, aby jak najlepiej dbać o swoich ulubieńców." - mówi Dorota Jóźwiak - Jakubowska, Product Manager Nestle Purina Pet Care.

"Właściciele psów doskonale zdają sobie sprawę, że aby utrzymać psa w dobrej formie należy zapewnić mu zbilansowaną dietę i dużo ruchu. Dog Chow to pełnoporcjowa karma ,bogata w mięso, zapewniająca prawidłowe, zbilansowane odżywianie, dostosowane do etapu życia i specyficznych potrzeb żywieniowych psa. Zawody DCDC to z kolei świetna akcja promująca wspólną aktywność i ruch na świeżym powietrzu
dla psa i jego właściciela. Idea imprezy doskonale wpisuje się w osobowość naszej marki komunikowanej
do konsumentów jako pozwalającej uwolnić naturalny potencjał psa." - dodaje Dorota Jóźwiak-Jakubowska.

Przeczytaj także

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie drzewa można spotkać w polskich lasach liściastych?

 

Najczęściej czytane