Wiadomości

Zaprogramuj przyszłość swojego dziecka


Mówi się, że język programowania to język przyszłości. Dobrze jest więc nasze dzieci na tę przyszłość odpowiednio przygotować. Pomóc może w tym nauka programowania, którą można podjąć już w przedszkolu.Każdy z nas - rodziców - chciałby, aby jego dziecko potrafiło krytycznie i logicznie myśleć, być twórczym, posiadać umiejętność współpracy z innymi. Słowem - nabyć kompetencje przyszłości. Zaprogramować się na sukces na rynku pracy, którego dziś nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ale możemy się do tego lepiej przygotować. Można to zrobić np. w For Akademii Programowania.

For Akademia Programowania na trójmiejskim rynku edukacyjnym działa już drugi rok i właśnie rozpoczyna nowy rok szkolny. Założyli ją rodzice trojga dzieci: 4-letniego Maksymiliana, 7-letniej Urszuli i 10-letniej Eli. Ich mama Magdalena Pawłowska przyznaje, że to właśnie dzieci stały się dla niej i jej męża największą inspiracją i motywacją do działania. W efekcie powstała Akademia.

W jej pierwszym roku funkcjonowania prowadziła zajęcia dla przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych i średnich. Wszystkie lekcje są dostosowane do predyspozycji i umiejętności każdej z grup. Dla najmłodszych - głównie poprzez zabawę, dla nieco starszych - programowanie odbywa się na bazie popularnego Minecrafta. Jeszcze starsze szlifują umiejętności programowania poprzez działania matematyczne, informatyczne i analityczne.Wiosną wypracowany model kształcenia musiał - jak wszystko w naszym życiu - ulec zmianie, spowodowanej epidemią koronawirusa. Młodzi programiści przeszli na tryb online, a zajęcia przeniosły się do internetu.

- Etap adaptacji był dla nas szybki i bezbolesny, bo działaliśmy w naszym naturalnym środowisku - internecie - mówi Magdalena Pawłowska z For Akademii Programowania. - Pierwsze zajęcia online odbyły się już 19 marca, a więc zaledwie kilka dni po wprowadzeniu ograniczeń. O tym, że ten model się sprawdził, świadczy choćby fakt, że zdecydowana większość uczniów kontynuowała naukę w tym trybie. Niestety z nauczania zdalnego musieliśmy czasowo wyłączyć grupę najmłodszych przedszkolaków, co wynika ze specyfiki pracy z takimi maluchami. Podczas stacjonarnych zajęć jest sporo zabawy w ruchu, kluczowa jest wówczas mowa ciała trenera. Bez bezpośredniego kontaktu nawiązanie osobistej relacji z małym dzieckiem jest trudne, brakuje też dedykowanego im sprzętu.

W trakcie pandemii udało się jednak zorganizować warsztaty online. "Tydzień dla rodziny w formie online" okazał się dużym sukcesem. W zajęciach wzięło udział prawie 40 rodzin, które wykorzystując grę Minecraft, uczyły się wspólnie programowania.

- To nas skłoniło do równoległego uruchomienia zajęć stacjonarnych i pracy zdalnej. Zajęcia online pozwalają dzieciom i ich rodzicom zaoszczędzić sporo czasu poświęcanego na dojazdy do szkoły. Doświadczenie ostatnich miesięcy pokazało, że ten model pracy jest równie efektywny. Dlatego prowadzimy również zapisy do grup online. Dzięki temu będziemy jeszcze lepiej przygotowani na ewentualne zamknięcie szkół i niemożność stacjonarnej pracy w salach konferencyjnych - dodaje Magdalena Pawłowska.
O tym, że warto inwestować w przyszłość swoich dzieci i postawić na naukę programowania, potwierdzają analizy przedstawione na Światowym Forum Ekonomicznym. Mówią one, że 65 proc. uczących się dziś dzieci w przyszłości będzie pracować w zawodach, które dziś jeszcze nie istnieją. Dzięki programowaniu dzieci uczą się kreatywności, rozwijają wyobraźnię, uczą analitycznego myślenia. I są lepiej przygotowane do startu w dorosłość.

- Bill Gates przyrównał naukę programowania do treningu na siłowni. Tu też trenujesz, ale nie mięśnie - lecz mózg. Jako matka i trenerka coś o tym wiem - śmieje się Magdalena Pawłowska. - Nasza oferta jest skierowana do wszystkich dzieci, ponieważ wszystkie prędzej czy później zetkną się z cyfryzacją życia codziennego. Skierowana jest też oczywiście do dzieci nadużywających gier, aby ten czas - często bez ograniczeń - spędzony przed komputerem wykorzystały pożyteczniej. Początki, jak we wszystkim, wcale nie muszą być łatwe, ale im dalej w las, tym jest ciekawiej.
Zajęcia od nowego roku szkolnego będą prowadzone w Gdańsku i Gdyni. W przypadku tej drugiej lokalizacji miejsce prowadzenia zajęć jest jeszcze w trakcie ustalania.

Zapisy na nowy rok szkolny 2020/2021Zapisu można dokonać na trzy sposoby:

  • pisząc e-maila na adres magda@forakademia.pl
  • wypełniając formularz na stronie internetowej
  • dzwoniąc pod nr telefonu 792-688-983


Zapisy trwają zarówno do grup stacjonarnych, jak i na zajęcia online.

Lokalizacje stacjonarne:
Gdański Park Naukowo-Technologiczny
ul. Trzy Lipy 3Mapka, Budynek B

Szkoła podstawowa w Kowalach
ul. Apollina 7Mapka, Kowale

Inkubator STARTER
ul. Lęborska 3BMapka, Gdańsk

Ceny kursów:
Semestr składa się z 16 spotkań, raz w tygodniu po 90 minut.
Koszt zajęć wynosi 60 zł / 90 minut.
Łączny koszt semestru wynosi 960 zł (możliwość płatności w miesięcznych, w równych ratach po 192 zł).

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta oprócz ryb żyją w Bałtyku?

 

Najczęściej czytane