• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zarządzanie i Marketing na gdańskiej Politechnice

he
25 sierpnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat) 
Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej obchodził w roku 2003 dziesięciolecie istnienia. Powstał z połączenia Katedry Organizacji i Projektowania Systemów Produkcyjnych Wydziału Mechanicznego z Instytutem Nauk Ekonomicznych i Humanistycznych Politechniki Gdańskiej. W ten sposób połączono umiejętności i doświadczenie praktyczne nauczycieli akademickich, posiadających nowoczesną wiedzę inżynierską i menedżerską.

Można wymienić wiele argumentów przemawiających za wyborem studiów na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Przede wszystkim ten, że wydział należy do nielicznych, prowadzących studia na kierunku Zarządzanie i marketing na uczelni technicznej. Warto podkreślić, że zaledwie co piąta osoba, która uzyskuje dyplom kierunku Zarządzanie i marketing jest absolwentem uczelni technicznej. Zastanawiając się nad wyborem studiów na najmłodszym z wydziałów naszej uczelni, trzeba pamiętać również o niemal stuletniej tradycji politechniki w Gdańsku, uczelni o uznanym prestiżu międzynarodowym. To bardzo ważne w czasach silnej konkurencji wśród wyższych uczelni.

Kierunek zarządzanie i marketing prowadzony na naszym Wydziale uzyskał pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej, zarówno na studiach zawodowych (inżynierskich) jak i magisterskich dziennych i zaocznych. Również w rankingach , jakie rokrocznie przeprowadzają renomowane czasopisma , WZiE zajmuje rokrocznie wysokie pozycje - w 2004 jest najlepszym wydziałem wśród wydziałów zarządzania na politechnikach w Polsce - ranking Polityki, w 2003 według Rzeczpospolitej był najlepszym wydziałem wśród uczelni technicznych.

Kolejnym atutem wydziału jest szeroka oferta kształcenia adresowana zarówno do absolwentów szkół średnich (tegorocznych jak i tych, którzy wcześniej pomyślnie zdali egzamin maturalny), absolwentów studiów zawodowych wszystkich wydziałów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni spełniających wymagania uczelnianych zasad rekrutacji, absolwentów wszelkich uczelni jako potencjalnych słuchaczy studiów podyplomowych. Studia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii prowadzone są zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym.

1. Magistersko-inżynierskie 10 semestralne - po V semestrze student dokonuje wyboru kontynuacja studiów do 10 semestru i otrzymanie dyplomu magistra inżyniera, zakończenie studiów po semestrze VII i otrzymanie dyplomu inżyniera
2. Magisterskie studia uzupełniające - 3 semestralne dla absolwentów studiów zawodowych kierunku zarządzanie i marketing
3. Magisterskie studia uzupełniające - 4 semestralne dla absolwentów studiów zawodowych kierunku ekonomia, informatyka i ekonometria, zarządzanie i inżynieria produkcji, finanse i bankowość.
4.Magisterskie studia uzupełniające 5 semestralne dla absolwentów studiów inżynierskich.

Specjalności dyplomowania dla studiów magistersko-inżynierskich (wybór po VII semestrze):

1.Zarządzanie systemami produkcyjnymi,
2.Zarządzanie organizacją
3.Marketing
4.Ekonomia i finanse
5.Techniki informatyczne w zarządzaniu

Ważnym atutem wydziału jest również posiadanie nowoczesnego, bardzo dobrze wyposażonego budynku wybudowanego w latach 2000-2002, w którym odbywają się zajęcia dydaktyczne, znajdują się nowoczesne laboratoria komputerowe, bogata biblioteka.
he

Opinie (3)

  • szkoda czasu i pieniędzy

    Byłem studentem studiów podyplomowych uzupełniajacych na tym wydziale. Pomimo opłacenia czesnego za pierwszy semestr zrezygnowłem w jego połowie z dalszej edukacji. Moim zdaniem, oraz znanych mi absolwentów studiów podyplomowych, studia te służą jedynie nabijaniu kasy uczelnianej. Na zajęciach przekazywana jest jedynie wiedza czysto teoretyczna, często przez zmęczonych tygodniem pracy lub niekompetentnych wykładowców, w sposób najbardziej nużący z możliwych.
    Studia te polecam jedynie dla tych którzy nie chcą niczego się dowiedzieć, a zależy im jedynie mgr, oraz mają za dużo pieniędzy, a przede wszystkim stalową cierpliwość.

    • 1 0

  • nie wiem czy wszystkie ale zaliczyłem połowę studium podyplomowego - nieporozumienie do kwadratu

    • 0 1

  • hmmm

    Póki co uzupełniam się tu i nie narzekam, a dodam że studiuje dziennie, żeby nie było nieporozummień, towarzystwo fajne wykładowcy też a czego uczą...... tego czego muszą!:)) pozdrawiam:)

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel to:

 

Najczęściej czytane