• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Zdrowie psychiczne w życiu społecznym

Zapraszamy Państwa na konferencję naukową pt. "Zdrowie psychiczne w życiu społecznym", która odbędzie się 10 października (czwartek) z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, w Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

maj 22

środa, godz. 17:00

Wstęp wolny
cze 4

wtorek, godz. 11:00

Trójmiasto, Online
Wstęp wolny
Zdrowie psychiczne w życiu społecznym to temat, który w obecnych czasach pozostaje jak najbardziej "żywy". Zdrowie psychiczne powoli przestaje być tematem tabu, co widać np. podczas Światowego Dnia Walki z Depresją. Społeczeństwo poszukuje informacji o zaburzeniach psychicznych - coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że wokół nas żują osoby chore. Na szczęście obecnie rzadziej niż wcześniej spotykamy się z wykluczaniem tych osób z życia codziennego. Zmieniło się też ich spostrzeganie na przestrzeni lat.

Swoją obecnością na konferencji zaszczyci nas między innymi prof. Tadeusz Nasierowski z UW, który opowie o tym jak postrzegano chorych psychicznie w okupowanej Polsce.

Konferencja będzie miała następujący przebieg (godz. 9:00-15.00):

1. KULTURA WOBEC TRANSGRESJI. WYBRANE ASPEKTY PROBLEMU NORM, CHOROBY I ZDROWIA PSYCHICZNEGO W WYMIARZE INDYWIDUALNYM I SPOŁECZNYM mgr Artur Kawiński, Katedra Kulturoznawstwa, Uniwersytet Gdański.

2. POCZĄTEK ZAGŁADY. LOS OSÓB CHORYCH PSYCHICZNIE W OKUPOWANEJ POLSCE prof. Tadeusz Nasierowski, Katedra i Klinika Psychiatryczna, Warszawski Uniwersytet Medyczny.

3. CZY NIENAWIŚĆ I UPRZEDZENIA ZDOMINUJĄ ŻYCIE POLITYCZNE I SPOŁECZNE ? prof. Bogdan Chrzanowski, Instytut Politologii, UG.

przerwa kawowa

4. CZY I W JAKI SPOSÓB ZMIENIAJĄ SIĘ UWARUNKOWANIA I OBRAZ KLINICZNY ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI ?
prof. Beata Pastwa - Wojciechowska, Instytut Psychologii, Uniwersytet Gdański.

5. SPOŁECZNA NIEZBĘDNOŚĆ LUDZI "ZBĘDNYCH" dr Maciej Dębski, Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa,
Uniwersytet Gdański.

6. PIĘKNY UMYSŁ - SCHIZOFRENIA BEZ STEREOTYPÓW mgr Beata Dutczak, Klinika Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych i Wieku Podeszłego, Gdański Uniwersytet Medyczny.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Aula ma jednak ograniczoną liczbę miejsc, dlatego bardzo proszę osoby pewne swego uczestnictwa o wpisanie się na listę na stronie
https://doodle.com/5ukb7rb6y8buuwb9

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jemioła nie jest:

 

Najczęściej czytane