• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Akademia Morska i Rolls-Royce zaczynają współpracę. Będą staże, praktyki i praca

Patryk Szczerba
17 maja 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
Podpisane porozumienie to z jednej strony szansa dla studentów Akademii Morskiej, a z drugiej magnes przyciągający na uczelnię absolwentów szkół średnich. Podpisane porozumienie to z jednej strony szansa dla studentów Akademii Morskiej, a z drugiej magnes przyciągający na uczelnię absolwentów szkół średnich.

Studenci Akademii Morskiej będą mogli odbywać praktyki i staże w korporacji Rolls-Royce. Pracownicy międzynarodowego giganta przemysłowego pomogą też w tworzeniu programu nauczania. Dzięki temu najlepsi absolwenci Wydziału Mechanicznego będą mieli szansę znaleźć pracę nie tylko w polskich oddziałach tej firmy.



Czy wymagające studia gwarantują dobrze płatną pracę?

Choć nazwa kojarzy się z motoryzacją, to firma od dawna nie produkuje już samochodów. Obecnie jest to jeden z największych producentów silników do samolotów cywilnych oraz odrzutowców i przemysłu obronnego. Tworzy również elementy wyposażenia statków w postaci systemów napędowych, a także projektuje jednostki.

Staże i praca

W ok. 40 krajach Rolls-Royce zatrudnia 50 tys. pracowników. W Polsce, gdzie działalność firmy jest skupiona na tematyce morskiej, jest ich 300. W Gniewie znajduje się główna siedziba polskiego oddziału, w Gdyni działa Morskie Centrum Serwisowe, a w Krakowie Centrum Usług Wspólnych.

Współpraca z Akademią Morską jest pierwszą tego rodzaju w Polsce. Docelowo mają zyskać zarówno przedsiębiorstwo i uczelnia, jak i sami studenci. Przedstawiciele firmy zapewniają, że dla studentów przygotowano staże i praktyki, a niewykluczone, że dla najlepszych znajdzie się też praca i to nie tylko w polskich oddziałach.

- Nawiązujemy ścisłą współpracę z kadrą uczelni Wydziału Mechanicznego. Chcemy, by studenci mogli szkolić się w naszym warsztacie zdobywając doświadczenie. Nasi pracownicy będą z kolei brali udział w tworzeniu programu dydaktycznego, prowadząc także zajęcia i ustalając tematykę prac dyplomowych, uświadamiając zasady stosowane w procedurach aplikacyjnych i rozmowach kwalifikacyjnych. Mamy nadzieję, że dzięki temu studenci będą bardziej świadomi rynku pracy, co ułatwi im start - wyjaśnia Damian Borkowski, dyrektor ds. personalnych w firmie Rolls-Royce.
Z korzyścią dla wszystkich

Wybór Akademii Morskiej nie był przypadkowy, zwłaszcza że nieformalna współpraca trwała już wcześniej.

- Wyglądało to obiecująco. Widzieliśmy zaangażowanie po stronie kadry i studentów. Postanowiliśmy się bardziej zainteresować studentami Akademii Morskiej, zwłaszcza, że to dobra uczelnia, mająca unikalne kompetencje i dobrze wpisująca się w działalność naszej firmy - dodaje Borkowski.
Zadowolenia z porozumienia podpisanego z przedstawicielami władz brytyjskiej firmy nie ukrywają również władze uczelni.

- To świetna wiadomość dla nas i dla naszych studentów. Będą mogli przygotowywać się do zawodu w jednej z największych korporacji na świecie. Jesteśmy zadowoleni i dumni, że wybrano właśnie nas. Mam nadzieję, że współpraca już niebawem przyniesie wszystkim sporo korzyści - wyjaśnia prof. Piotr Jędrzejowicz, rektor Akademii Morskiej w Gdyni.
Pierwsze praktyki odbędą się prawdopodobnie w przyszłym roku akademickim.

Miejsca

Opinie (103) 1 zablokowana

  • za ile?

    :)

    • 2 1

  • Za 1599 frajerzy!!!

    • 2 1

  • Czy praktykę odbywają freeganie?

    Bo jeżeli tak to za 1599zł zarabiają nieźle!

    • 2 1

  • Absolwent AM w Gdyni 1974r (2)

    Mam pytanie do OBECNEJ kadry dydaktycznej, i zarządzającej "naszej" uczelni - dlaczego tak " zniszczyliście" prestiżową szkołę, której mury opuszczali wysoko wykwalifikowaniu specjaliści.
    Gdy dzisiaj czytam strukturę wydziałową AM, nie mogę jak i moi koledzy - absolwenci - rocznik 1974. uwierzyć, że w jej murach kształci się hotelarzy i turystów!? a wykładowcy tych wydziałów noszą mundury marynarki handlowe!???? Jest to ujma dla honoru munduru, który tak "czciliśmy".
    W dodatku ci Panowie z Hotelarstwa i Turystyki czy Towaroznawstwa w mundurach pojawiają się na imprezach z zakresu hotelarstwa, turystyki, czy agroturystyki, które nie mają nic wspólnego z gospodarką morską czy odpowiedzialną praca na statkach, jaką my pełniliśmy przez ponad trzydzieści lat.
    Nie długo przeczytamy, że zarządzający uczelnią podpisali umowę na staż w Hotelach, Biurach turystycznych i ośrodkach agroturystycznych - wstyd i zażenowanie Panowie dr prof. AM w Gdyni.

    • 6 3

    • nie podpisuj się Absolwenci,

      ponieważ kalasz dobre imię człowieka, który nabył tam odpowiednią wiedzę a dodatkowo na morzach czy portach dodatkowe kompetencje.

      Moze jeszcze zabronisz noszenia mundurków obsłudze hotelowej na statkach turystycznych, promach, crroizerach, .... No cóż niektórzy widać zatrzymali się w rozwoju a świat pędzi dynamicznie i wiedza nabyta w 74 może przydać sie dzisiaj do obsługi kutra po dokonaniu do tego kilku certyfikowanych kursów? Są ośrodki przy jeziorach, które zajmują się agroturyzmem, ale też szkoleniem młodzieży w dziedzinach wodniackich i innych z nimi związanymi - zabroń im! Przypomnę komuna dawno człowieku się skończyła gdzie mundurek nosiło sie zgodnie z rozporządzeniem.

      • 4 1

    • popieram....

      akademia schodzi na psy....żeby nawet nie wybrac kpt.ż.w. na rektora.....?
      a na nawigacji matematyk został dziekanem.....

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

V Ogólnopolska Studencka Konferencja Neurologiczna

konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gniazdowniki to ptaki:

 

Najczęściej czytane