Wiadomości

stat

Bale ósmoklasistów i gimnazjalistów. Tak żegnali szkolne mury

Bal ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 58.
Bal ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 58. fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Po wielu miesiącach nauki uczniowie klas ósmych i gimnazjów pożegnali się ze szkolnymi murami. Żeby tradycji stało się zadość, ostatnie klasy zrobiły to tanecznym krokiem na szkolnych balach. W historii wielu szkół był to zarówno pierwszy, jak i ostatni bal.Czy bale na zakończenie gimnazjum i szkoły podstawowej to dobry pomysł?

tak, warto w miły sposób uczcić kilka lat nauki 48%
zakończenie nauki można jakoś uczcić, ale bale z eleganckimi sukniami i garniturami to przesada 25%
nie, to jeszcze dzieci, bale powinno się urządzać po maturze dla pełnoletnich osób 27%
zakończona Łącznie głosów: 565
Pierwsze poważne egzaminy mają za sobą, dawno też skończyli walkę o jak najlepsze stopnie. Dlatego ostatnie tygodnie nauki były dla większości uczniów raczej spokojne.

Czytaj też: Wyniki egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego. Jak wypadły?

Przez cały czerwiec liczne klasy ósme ze szkół podstawowych i trzecie klasy gimnazjów w Trójmieście organizowały bale na zakończenie nauki w swoich placówkach. Wzorem studniówek na rozpoczęcie uroczystości uczniowie tańczyli poloneza.

- Polonez na zakończenie podstawówki to w naszej szkole już tradycja. Dzieci ćwiczyły od kilku miesięcy - mówili nauczyciele.
Uczniom kibicowali rodzice, bliscy, znajomi.

- Nie uważam, że przesadą jest zorganizowanie dzieciom "małej studniówki". Bal zorganizowaliśmy w szkole, wszystko sami przygotowaliśmy, a dzieci nam w tym pomagały. Chłopcy dziś występują w garniturach, a dziewczęta w eleganckich sukienkach. To dla nich ważny moment w życiu i warto, żeby zapamiętali to również jako coś przyjemnego, a nie tylko stresującego - mówiła Beata, mama gimnazjalisty.
- W naszej szkole nie robiliśmy hucznego balu, to po prostu impreza z polonezem, żeby nasze dzieci pokazały też swoje umiejętności taneczne, a zamiast wystawnej uczty w restauracji była pizza. Młodzież świetnie się bawiła, zasłużyli na to - mówiła Dorota, mama ósmoklasisty.
Czytaj też: Rekrutacja do szkoły średniej. Ostatnia szansa

Bale były też znakomitą okazją do przekazania przez uczniów z ostatniego rocznika podziękowań wychowawcom klas i dyrekcji szkoły.

- Ostatnie miesiące były bardzo trudne, mieliśmy mnóstwo materiału do opanowania, były sprawdziany, testy, a to wszytko przygotowywali nasi nauczyciele. Gdyby nie oni, nie przygotowalibyśmy się do egzaminów - mówiła Agata, uczennica 8 klasy.
Wszyscy uczniowie zgodnie podkreślali, że najważniejsze w tym dniu było dla nich, by dobrze się bawić, miło spędzić czas i w ciekawy sposób podsumować kilka lat nauki w szkole.

Opinie (54) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie włókna pochodzenia naturalnego stosuje się w przemyśle?