• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Baltic Windustry 2023. Konferencja branży offshore

W najbliższy wtorek 12 września na Politechnice Gdańskiej odbędzie się konferencja Baltic Windustry 2023. Wydarzenie skierowane jest do naukowców, inwestorów i przedstawicieli firm z branży morskiej energetyki wiatrowej. Wśród prelegentów znajdują się przedstawiciele m.in. zagranicznych uczelni, organizacji promujących rozwój energetyki wiatrowej, przedsiębiorstw z branży offshore, a także Komisji Europejskiej.

gru 2

sobota, godz. 11:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
przedsprzedaż 10 zł
gru 7

czwartek, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Konferencja "Baltic WINDUSTRY 2023: industrial research in offshore wind energy" organizowana jest przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej.

W wydarzeniu udział wezmą naukowcy, eksperci i praktycy z branży offshore. W roli keynote speaker wystąpi Nevena Stevanovic z Siemens Gamesa Renewable Energy. Ponadto wśród prelegentów znajdują się m.in. Piotr Czopek, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, prof. Niels-Erik Clausen z katedry systemów energetyki wiatrowej Technical University of Denmark, Christof Devriendt z departamentu inżynierii mechanicznej Vrije Universiteit Brussel, Anca-Iulia Cîmpeanu, przedstawicielka Dyrekcji Generalnej ds. Energii Komisji Europejskiej, Maciej Kiełmiński, ekspert Departamentu Innowacji i Rozwoju Ministerstwa Edukacji i Nauki, prof. Barbara Stepnowska z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, dyrektorka gdańskiego oddziału American Chamber of Commerce czy prof. Marcin Łuczak, dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG.

Trzy panele tematyczne
Celem tegorocznej edycji jest przedstawienie i upowszechnienie aktualnie rozwijających się trendów i nowych technologii w branży offshore oraz wzmocnienie współpracy środowiska biznesowego i naukowego.

Prelegenci przedstawią kluczowe informacje na temat aktualnych i nadchodzących instrumentów finansowania prac badawczo-przemysłowych, korzyści ekonomicznych oraz możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej po wdrożeniu wyników prac badawczych w obszarze offshore. W programie znalazły się panele dyskusyjne dotyczące trzech kluczowych tematów: polityka i finansowanie, przemysł i edukacja oraz badania i cyfryzacja. W pierwszym z nich prelegenci przedstawią kluczowe informacje na temat aktualnych i nadchodzących instrumentów finansowania prac badawczo-przemysłowych, korzyści ekonomicznych oraz możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej po wdrożeniu wyników prac badawczych w obszarze offshore. Sesja poświęcona przemysłowi i edukacji skoncentruje się na sposobach rozwiązania problemu niedoboru wykwalifikowanej kadry oraz dostosowaniu profili kształcenia do realnych potrzeb przemysłu. Z kolei ostatni z paneli - badania i cyfryzacja - pokarz korzyści z zastosowania technologii cyfrowych na różnych etapach życia turbiny wiatrowej. Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawiciele polskich i zagranicznych producentów tych komponentów oraz operatorów farm wiatrowych.

Szczegółowy program

Wydarzenie prowadzone będzie w języku angielskim.
Odbędzie się we wtorek 12 września w godzinach od 10:00 do 15:30 w sali konferencyjnej budynku Hydromechaniki (nr 11).

Informacje na temat zapisów oraz pakietów cenowych znaleźć można na stronie balticwindustry.pg.edu.pl.

Konferencja Baltic Windustry 2023 objęta została patronatem honorowym rektora PG prof. Krzysztofa Wildego oraz marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  600 - 1000 zł
 • Przedsprzedaż
  480 - 800 zł
Studenci - wstęp darmowy

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jaka rzeźba terenu przeważa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?

 

Najczęściej czytane