• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Bałtycki Festiwal Nauki. Sekrety Enigmy

Wydarzenie w ramach

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza do udziału w zajęciach zatytułowanych "Sekrety Enigmy", które odbędą się 23 maja 2014 r. (piątek) w ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

wrz 27

piątek, godz. 16:00 - 23:59

Gdańsk, Gdynia, Sopot
Wstęp wolny
Ich celem jest prezentacja ważnego aspektu II wojny światowej, jakim było złamanie przez polskich kryptologów kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Uczestnicy dowiedzą się jakie metody pracy stosowali Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski by złamać kod Enigmy oraz jak duże znaczenie dla aliantów i przebiegu działań wojennych miała możliwość rozszyfrowywania depesz niemieckich.

Zajęcia edukacyjne będą prowadzone w sposób interaktywny: z wykorzystaniem pomocy naukowych, kryptologicznych łamigłówek oraz w przystępny sposób pozwolą poznać procedury kodowania niemieckich depesz przed i w trakcie II wojny światowej. Na koniec uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia oryginalnej maszyny szyfrującej Enigma znajdującej się w zbiorach naszego muzeum.

Projekt jest kierowany do uczniów gimnazjum, szkół średnich, studentów oraz osób dorosłych. Zajęcie rozpoczynają się o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00.
Przewidziana ilość uczestników w każdej grupie to 25 osób. Warunkiem udziału jest dokonanie zapisu do poszczególnych grup (możliwość rezerwacji indywidualnych lub grupowych) do 21 maja 2014 r. na adres bfn2014@muzeum1939.pl


Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularno-naukową organizowaną od 2003 r. przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz związane z nauką środowiska pozauczelniane. Celem Festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Ma również za zadanie zwrócić społeczną uwagę na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach i instytucjach naukowych

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kiedy noc i dzień mają podobną długość?

 

Najczęściej czytane