Wiadomości

Co z wakacyjną opieką w przedszkolach?

Najnowszy artukuł na ten temat

Sylwester w Trójmieście bez miejskich imprez pod chmurką

Wakacyjna opieka w przedszkolach może być dla rodziców dużym wsparciem po powrocie do pracy.
Wakacyjna opieka w przedszkolach może być dla rodziców dużym wsparciem po powrocie do pracy. fot. 123rf / Katarzyna Białasiewicz

Lipiec i sierpień to zwykle czas wakacji i urlopów, który przedszkola wykorzystywały jako przerwę, by przeprowadzić niezbędny remont czy dać ten czas pracownikom na skorzystanie z urlopów. W tym roku jednak ze względu na epidemię koronawirusa dzieci musiały zostać w domach, a wraz z nimi rodzice, korzystając ze zwolnień czy urlopów. Przymusowe "wolne" sprawiło, że nikt nie myśli o wakacyjnym odpoczynku, dlatego już teraz zastanawiają się, czy opieka przedszkoli w tym czasie będzie wystarczająca.Problem zapewnienia wakacyjnej opieki dzieciom w wieku wczesnoszkolnym powraca co roku, jednak tym razem sytuacja może być jeszcze trudniejsza. Jeśli do czasu wakacji uporamy się z pandemią koronawirusa, większość osób przekonuje, że wakacje będą czasem pracy, a nie odpoczynku. W związku z tym oferta opieki dla dzieci dla wielu osób będzie bezcenna.

Przedszkola w TrójmieścieJeśli w tym czasie nie będziemy mogli liczyć na pomoc rodziny, a nie stać nas na zorganizowanie dodatkowej opieki w domu, warto pamiętać o zapisach do wakacyjnych przedszkoli. Jak w tym roku wyglądają zapisy w trójmiejskich samorządach?

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacjeW Sopocie zapisy onlineW Sopocie zapisy do przedszkoli na lipiec i sierpień będą prowadzone od 4 do 22 maja 2020 r.

- Zgłosić będzie można dziecko telefonicznie lub e-mailem do swojego rodzimego przedszkola, podając dane dziecka i wybrany miesiąc, w którym dziecko ma uczęszczać do przedszkola - informuje Anetta Konopacka z sopockiego magistratu.
Podczas przerwy wakacyjnej plan pracy przedszkoli w Sopocie wstępnie wygląda tak: w lipcu dyżury będą pełniły przedszkola nr 1, 2, 4, 8, z kolei w sierpniu będą to przedszkola nr 5, 10, 12.

Czytaj też: Przedszkole nie działa? Czesne należy zapłacić

Miesięczna przerwa w GdyniRównież przedszkola prowadzone przez samorząd gdyński planują miesięczną przerwą - w lipcu lub sierpniu.

- Jak na razie trzymamy się zasad takich jak co roku, ale wiadomo, sytuacja jest dynamiczna, więc wszytko może się jeszcze zmienić - zapewnia Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni.
Czytaj też: Właściciele przedszkoli i żłobków apelują o zrozumienie i pomoc

Dotychczas przerwy w pracy poszczególnych przedszkoli ustalane były rotacyjnie - placówki wymieniają się "parami" i położone są zazwyczaj najbliżej siebie. Jeśli dane przedszkole ma przerwę w pracy w lipcu, to za rok pracowało będzie najprawdopodobniej w sierpniu.

- Miesiąc, w którym przedszkole będzie miało przerwę w pracy, konsultowany jest na początku każdego roku z rodzicami, aby mogli oni podjąć swoje decyzje urlopowe. Zasadą powinno być, iż dziecko uczęszcza do przedszkola w tym miesiącu wakacyjnym, w którym pracuje jego przedszkole. Jeśli rodzice nie mogą dopasować swoich planów urlopowych i nie mogą zapewnić opieki dziecku w tym miesiącu, w którym jego przedszkole ma przerwę w pracy, mogą zgłosić to dyrektorowi swojego przedszkola, który w każdej indywidualnej sprawie skieruje dziecko do pracującego w tym miesiącu i dysponującego wolnymi miejscami przedszkola - wyjaśnia Grzegorczyk.
Jak dodaje, wszystkie sprawy związane z opieką przedszkolną w okresie miesięcy wakacyjnych rodzice ustalają w swoim macierzystym przedszkolu, z jego dyrektorem.

Dyżury w GdańskuW okresie wakacyjnym gdańskie przedszkola będą pełnić dyżury podobnie jak w ubiegłych latach.

- W związku z zaistniałą sytuacją zmianie ulegają zasady zapisów dzieci do przedszkoli na dyżury wakacyjne. Zapisu należy dokonać drogą e-mailową na adres przedszkola, a nie bezpośrednio w wybranym przedszkolu. Odpowiedź z przedszkola dot. przyjęcia dziecka rodzice otrzymają również drogą e-mailową w terminie do 5 czerwca 2020 r. na adres e-mailowy, z którego wpłynął wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur - informuje Joanna Bieganowska z biura prasowego gdańskiego magistratu.
Termin zapisu pozostaje bez zmian, tj. od 24 kwietnia do 31 maja 2020 r.

Opinie (328) 9 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Zmienic karte nauczyciela (33)

  a moze tak skrocic urlopy pan przedszkolanek do 2 tygodni----tak jak sie to robi innym pracownikom. pokazcie mi matke ktora moze wziac caly miesiac urlopu . Reszte urlopu mozna wziac w innym terminie . Istnieja Agencje ,ktore dostarcza pracownika na zastepstwa ,i wszystkie panie po kolei wezma reszte urlopu. zaden zaklad pracy nie daje miesiaca urlopu. naiwyzszy czas , aby tez nauczyciele popracowali z dzecmi w wakacje. w innym systwmie jechali z dziecmi na obozy wedrowne, kolonie ,zaprzyjaznione szkoly organizowaly baze turystyczna , i wyjazd dziecka kosztowal tylko wyzywienie i koszt przejazdu. Teraz prawo nie pozwala ale to prawo pisane jest dla nas--- wiec mozna je zmienic. obudzcie sie rodzice

  • 67 170

  • mądrala! (2)

   Weź sobie na 8 godzin 20 dzieci i z nimi wytrzymaj, organizując im czas! Wtedy dopiero wypowiadaj się mądralo!!!

   • 42 13

   • a przepraszam ciebie ktoś przymusił do tej pracy? Jak nie pasuje, to na taśmę śmieci segregować, tam będziesz miał spokój.

    • 16 35

   • Piekarz też ma narzekać, że ma dużo pieczenia? Do kogo masz żale, że taką drogę w życiu obrałeś? Ja też mam w robocie dużo spawania i jak mam wytrzymać? Wam nauczycielom się trochę w główkach poprzewracało. Najlepiej nic nie robić tylko kasę brać.

    • 9 21

  • Barbara zajmij się swoim dzieckiem,

   a nie nawet w wakacje szukasz (najlepiej kilkudniowej) opieki nad Brajankiem. A mam jeszcze jedno pytanie - dlaczego wliczasz nauczycielce przedszkola w urlop soboty i niedziele? Sobie też tak robisz? I nagle z Twojego szumnego - miesiąc urlopu, robi się 20 dni urlopu. Naprawdę nie masz tyle?

   • 45 16

  • Sama sobie jedź na obóz wędrowny ze swoimi dziećmi. (2)

   Po co wy ludzie macie dzieci? Po to żeby 24 godziny na dobę zajmował się nimi ktoś obcy? A co z podtrzymywaniem więzów rodzinnych?

   • 44 8

   • (1)

    Po to zostajesz opiekunem dzieciaków by właśnie zajmować się dziećmi tych rodzin. Bez nich byś szorowała kible więc ciii

    • 4 30

    • .

     Nikt nie ma płacone za 24 godziny więc nie chcą jeździć. I bardzo dobrze.

     • 16 1

  • (1)

   masz dziecko to się nim zajmij. Nauczycielom należy się urlop jak każdemu pracwonikowi. Zazdrość d..ścicka? Trzeba było iś na "przedszkolankę". Ja im nie zazdroszczę, w życiu bym z cudzymi dziećmi pracować nie chciał w tym bardziej z ich p...lniętymi rodzicami.

   • 44 8

   • Wiesz tu nie ma czego zazdrościć... praca nauczycieli przedszkola jest bardzo trudna, uważam ze jeszcze powinni otrzymywać wynagrodzenie za trudne warunki pracy. I masz racje z tymi rodzicami, czasem jak idę na zebranie do moich dzieci i pomysły niektórych rodziców uuuuuu. A urlop się należy jak każdemu i w czasie miesiąca to wychodzi 20 dni, czyli niczym się nie różni od innych zawodów. A zawsze można nałożyć urlop mamy i taty

    • 28 2

  • (1)

   zatrudnieni na pełen etat maja 25 dni urlopy. Pracując pon-pt w miesiącu jest 20-22 dni pracujące. Teraz już wiadomo czemu pani tak zazdrości nauczycielom, z umiejętnością liczenia do szkoły pod górkę było?

   • 24 3

   • kodeks pracy art 152. Pozdrawiam.

    • 0 0

  • To ja bym miała

   jeździć w wakacje z obcymi dziećmi na obozy, kolonie czy inne wycieczki? A gdzie są ich rodzice? Jaka jest ich rola? Bez przesady...

   • 16 2

  • W przedszkolu pracują nauczycielki nie przedszkolanki.

   • 26 1

  • N-ele przedszkola

   Przedszkola państwowe nie korzystają z pomocy agencji w sprawie zastępstw. Nauczycieli w dużych miastach często brakuje. Co roku prawie każdy nauczyciel w przedszkolu ma zaległy urlop bo nie ma takich przerw jak w szkołach: ferie zimowe, przed świętami, po świętach, w wigilię, sylwestra. Nie ma możliwość i brania urlopu w ciągu roku szkolnego, ewentualnie pojedyncze dni.

   • 18 1

  • A jeżeli dziecko ma 7,8,9 lat to w szkole ma przerwę wakacyjną trwająca 2 miesiące, w przedszkolach są dyżury, a w szkole musi

   • 1 2

  • Nauczyciele biorą urlopy w wakacje, ponieważ wtedy większość rodziców wtedy również organizuje odpoczynek i dzieci w przedszkolach jest mniej. Ponadto nauczycielki w przedszkolach nie mają wakacji i ich urlop nie trwa miesiąc,bo wracają do pracy wcześniej,przygotowują sale i mają rady pedagogiczne.Warto nadmienić, że za dzieci odpowiada nauczyciel i nie ma możliwości zatrudnienia kogoś z agencji pracy. Następna kwestia dotyczy kolonii itp. Osoby zajmujące się dziećmi podczas takich wyjazdów muszą mieć ukończony kurs.Zresztą nie sądzę,żeby jakiekolwiek obozy ,kolonie w tym roku miały miejsce. Ja rozumiem,że niektórzy są rozgoryczeni i zmęczeni,ale atakowanie innych nie jest wyjściem. Pracuję w przedszkolu, wysyłam rodzicom materiały w poszukiwaniu,których spedzam naprawdę długie godziny. Nie siedzę bezczynnie w domu, pracuję, inaczej niż zwykle ,ale pracuję. Dla mnie sytuacja też jest trudna,ale ...człowiek człowiekowi wilkiem? Naprawdę? Jeśli tak,nic począć nie mogę,tylko napisać swój punkt widzenia.Proszę również pamięć,że nauczyciele też mają rodziny i też mają dzieci, które uczą się zdalnie. Również są w takiej sytuacji jak pozostali. Pracują zdalnie,ale tak pracuje obecnie każdy kto może.

   • 16 2

  • Może ta pani się obudzi że snu zimowego pracujemy jak kangury w pracy zdalnej brak nam czasu dla Własnych Dzieci nie mòwiąc już o życiu prywatnym. Łaskawa Pani proszę się trochę zastanowić

   • 11 2

  • daj spokoj zajmowanie sie tyloma dziecmi w jednej klasie to nie lada wyzwanie, a jeszcze sprostac oczekiwaniom rodzicow i dyrekcji to inna sprawa, zarabiaja marne grosze a robia wiele dobrego

   • 15 1

  • Uwaga: jest interes do zrobienia!

   Pani Basia jest chętna do podrzucenia swoich pociech na wakacje i jest skłonna zapłacić za ich wyżywienie i transport.
   No chyba nie przejdziecie obok takiej oferty obojętnie!?

   • 11 1

  • Barbara ,poszukaj dla swoich słodkich maluszków całodobowej opieki.

   Po co się męczyć.W tym czasie ogarniesz tipsy,pasemka.Będzie git!

   • 12 1

  • ???

   Czy nauczyciele mają jechać na obozy z dziećmi w ramach swojej pracy i pensji? A może od razu rozdzielić dzieci na nauczycieli i dać im na całe wakacje do prywatnych domów?

   • 16 1

  • Ooo, i opieka i praca 24 godziny na dobę . Była pani kiedyś z grupą dzieci na wycieczce? Polecam ,przekona się pani jaki to

   • 11 0

  • Też jestem mamą dwójki dzieci i do tego nauczycielem. Mogłaś zostać nauczycielem jak ci tak żal d.... Sciska. Też teraz siedzę w domu. Z nimi zdalne lekcje plus prowadzę swoje dla swoich klas. Myślisz że jest lekko??? Nie jest

   • 7 1

  • A moze rodzice maja dla siebie dzieci a nie dla kogos co??? Co dzieciaczki kochane dopiekly w domu??? Pokazaly jakie sa

   • 4 1

  • A

   A co tak sobie Pan czy Pani wychowali dzieci że trudno z nimi wytrzymać? Wychodzi bezstresowe wychowanie co? Najlepiej do przedszkola? Studia są otwarte dla każdego. Możecie skończyć i iść do pracy do przedszkola i mieć tyle urlopu. Jaki problem?

   • 6 1

  • Cwaniara

   Kolejna pani, która chce pozbyć się dziecka, a nauczyciel na obóz, do pracy 24 godziny na dobę. Ale cwanie to sobie pani wymyśliła.

   • 1 0

  • Nie ma takiego zawodu jak przedszkolanka.Wszystkie osoby zajmujące siè dziećmi w przedszkolu mają zapis w dyplomie nauczyciel przedszkola. To nie są opiekunki do pilnowania dzieci. Opiekunka nie musi mieć wyźszego wykształcenia pedagogicznego, siedzieć wiele godzin nad papierami, ciągle siè dokształcać za własne pieniàdze I opiekuje się 1 lub 2 dzieci. Rodzice byliby najbardziej zadowoleni gdyby przedszkola pracowały cały czas a najlepiej w weekendy i święta.

   • 3 0

  • Nauczyciel w przedszkolu pracuje z 25 dzieci. To ogromne obciążenie psychiczne. Rodzice w domu często nie potrafią zapanować nad jednym.

   • 3 0

  • A może by tak...

   Dać nauczycielom dzieci na wychowanie i widywać na zasadzie widzeń raz w tygodniu żeby dziecko zdało relację z tego co było źle bo wiadomo dobrze nic nie było... A wakacje też z nauczycielem. I tydzień z rodzicem bo więcej to się rodzic zmęczy. Toż powołał na świat cudowną istotę, jego rola się skończyła. No i najlepiej sterylizować nauczycieli żeby nie mieli dzieci tylko cudze wychowywali. Boże jakie to smutne, że ludzie chcą się pozbyć własnych dzieci w każdym możliwym momencie. Nic dziwnego, że dzisiejsze dzieci to takie ułomki społeczno emocjonalne. Taki czas pokazuje kto powinien dzieci mieć a kto nie. Niestety na łowienie ryb pozwolenie trzeba mieć a na posiadanie dzieci już nie...

   • 1 0

  • Pań przedszkolanek

   A może jaśnie wielmożni państwo rodzice zajęli by się swoimi dziećmi. . a nie tylko spłodzili urodzili a przedszkolanki niech sie zajmą ich dziećmi. młodzieży kochzna stroche szacunku dla ludzi. nauczycieli wychowania przedszkolnego można policzyć na palcach. guwetnantki sobie pozatrudniajcie.
   P.S. Mieszkam w bloku nade mną mieszka młode małżeństwo. Pier... in. Uprawiają seks kiedy im się podoba. Cały blok słyszy. A konsekwencji żadnych. Przedszkolanki niech im dzieci. Wychowują bo im się mależy. śmierć też wam przysługuje. pamiętajcie o tym. co wy u kresu życia sobie powiecie BYłem bogiem ?

   • 0 0

  • Zmienić plan urlopów ROdziców

   Powinni odebrać Ci prawa opieki nad dziećmi. To właśnie tacy jak Ty...... robią to co robią z dziećmi.
   przedszkolanki to przede wszystkim szanuj .bo Twoje dziecko nie będzie szanować Ciebie

   • 0 0

  • To by było dobre. Tylko skąd tych nauczycieli wziąć do pracy ?

   • 0 0

  • Nie ma pań przedszkolanek

   Nie istnieją takie osoby. Nie chciałaby pani brać urlopu tylko w tym jednym miesiącu. Ja bym np chciała pojechać na wakacje we wrześniu, bo jest taniej. Nie mogę, a pani pewnie może. Zazdroszczę. Jestem za likwidacją KN.

   • 0 0

 • (4)

  Dzieci wrócą w lipcu do przedszkola i w sierpniu znów wolne ?

  • 30 32

  • to fejk njus

   • 2 0

  • No...jak bieda nie???? Znowu problem w domu...dzieci...

   • 3 1

  • Jutro prowadź do przedszkola

   Kochana Mamusiu jutro zaprowadź dziecko fo przedszkola. Przedszkolanki, zapewniam Cię ucieszą sie! a twojemu dziecku bedzie miło.p.s. współczuje dziecku mieć taką Matkę!

   • 0 1

  • A czemu nie?

   Teraz pracuję zdalnie. W sierpniu planowałam urlop.

   • 1 0

 • ... powrót do szkoły najwcześniej po wakacjach! (2)

  Dzieci do szkoły i przedszkola najwcześniej wrócą we wrześniu!

  • 82 7

  • (1)

   nie ma takiej pewnosci, więc lepiej w wakacje nie chodzą, bo jesienią może byc powtórka z rozrywki !!

   • 4 0

   • Jak latem pójdą, to jesienią napewno będzie powtórka z rozrywki.

    • 1 0

 • Jak ktoś bierze 500 plus to ma się (9)

  opiekować bąbelkiem. Inaczej zabrać tym "madkom"

  • 88 57

  • widzi czubek swojego nosa (7)

   Widze , ze nie potrafi sie Pani wzniesc ponad zazdrosc , a szkoda . Intuicja podpowiada mi , ze nie pobiera Pani 550+ i pracuje w oswiacie , a wiec nie wychowuje Pani dzieci . Moja synowa ponosi trud wychowania trojki dzieci., , i to jej poswiecenie i trud sprawi , ze bedzie komu wypracowac Pani emeryture. Tego juz Pani chyba nie widzi.

   • 11 29

   • to prowokator w klatce za dziecka trzymany, wiecznie wylewa swoje żale i dzieli sie fobią

    • 9 0

   • Biedna na synowa. (1)

    Poświęciła się dla dzieci? Żadnych innych większych ambicji, planów i marzeń? Tylko dzieci?

    • 17 5

    • no i bardzo dobrz - to inwestycja w przyszłośc , bo dzieci się wychowuje a nie hoduje , od 8 do 20 w pracy by dziecku zapewnic dobra materialne , guano one dla niego znaczą, klocki lego nawet za tysiaka są nic nie warte skoro ma sie wiecznie nimi bawić sami.... z resztą rodzice co widywali rano i wieczorem swoje dzieci teraz maja problem siedząc z nimi w domu bo się okazuje że wogóle dzieci swoich nie znaja ... no ale tak tak , kazdy terner personalny to wmawia słabym umysłom" teraz Twój czas, teraz ty , zacznij widzieć tylko czubek własnego nosa "!!! ... to dobre jak się było studentem a nie jak się załozyło rodzine .... zabawa w dom dobra dla przedszkolaków a nie dorosłych.

     • 1 1

   • (2)

    Każdy sam pracuje na swoją emeryturę!!!

    • 13 4

    • ha ha ha śmiech na sali !!! Rząd nie ma kasy na bieżąco, kolejne pokolenie będzie pracować na Twoją emeryturę !!!

     • 2 6

    • hahahahhha , poczekaj , a ile ci zostanie po przeksięgowaniu z konta na konto - Pis bierze 20% prowizji za przerzucenie kaski ... to ile ... 400 zł bedzie ?

     • 0 0

   • Barbaro, wielu psychogów i psychiatrów pracuje online w czasie pandemi. Możesz się umówić na telekonsultację. Czytając Twoje wywody, szczerze polecam.

    • 7 1

  • To zasuszona stara panna

   przed emeryturą

   • 3 5

 • Przerwa jest niezgodna z prawem (9)

  Szanowni Państwo przedszkola nie są placówkami feryjnymi, więc wakcji jak w szkołach tam nie ma i być nie może, a jak są to są niezgodne z prawem, bo dyrektor ma obowiązek ustalić taką przerwę z rodzicami lub radą rodziców i dostosować się do nich potrzeb, ale póki rodzice o siebie i swój interes nie dbają, to mają problemy co roku, co zrobić z dzieckiem. Taka przerwa jest dopuszczalna tylko, jeśli spada zainteresowanie placówką. Proszę poczytać ustawę i rozporządzenie MEN.
  A teraz proszę państwa proszę sobie odpowiedzieć, kto z Was był pytany i wyraził mniejsze zainteresowanie placówką w czasie wakcacji?
  Sugerowanie, że za 500+, czy inne można posiedzieć, proszę między bajki włożyć. Nikt nie dostaje urlopu w pracy na więcej niż 2 tyg., a już z pewnością nie na miesiąc ciągniem

  • 31 67

  • (4)

   ale w przedszkolach zatrudnieni są pracownicy pedagogiczni i im należy się urlop min 3 tygodniowy bez przerwy, są to nauczyciele zatrudnieni na KN. Nauczycielom zatrudnionym w przedszkolu należy się 35 dni urlopu wypoczynkowego którego nie mogą wykorzystać w czasie roku szkolnego, także posiadają swoje dzieci w różnym wieku, pracują zmianowo .....przedszkole mojej córki jest czynne w godzinach 6-17, od 6 jest nauczyciel i do 17 jest nauczyciel. To są pracownicy jak każdy inni , pracuję teraz zdalnie tak jak wielu. Wasze dzieci, wasz obowiązek!

   • 19 3

   • 36 dni to mają nauczyciele akademiccy ;) (3)

    • 1 1

    • (2)

     Wystarczy zajrzeć do KN, nauczyciele wych9wania przedszkolnego- 35 dni urlopu wypoczynkowego.

     • 0 0

     • (1)

      no i masz z tym problem - nie możesz usiedzieć z jednym rozwydżonym dzieciakiem dłużej niz tydzień a ona ma takich 20 , może ty też doistajesz za duzo za swoje niieróbstwo w pracy i leserowatość ? może tysiąc byłby odpowiedni za to co robisz ?

      • 1 1

      • Jaki problem?

       Autor posta nie wspomina ile dzieci ma i czy są rozwydrzone? W sumie nawet nie wiadomo czy je ma.
       Z reguły osoby, które widzą w kimś problem lub sugerują im to same to mają.
       Czyżby dziecko dało w kość czy opinia?

       • 0 0

  • Haha to slabo czlowieku xnasz ustawy...

   • 2 0

  • To też zostań przedszkolanką i będziesz mieć tyle urlopu. Nikt ci nie bronił i nie broni. Możesz jeszcze nią zostać

   • 3 0

  • Oczywiście przedszkola nie sa jednostkami feryjnymi. feri nie mają. pracują do końca czerwca a nie do 24 czerwca. a kiedy przedszkolanki jaśnie wielmożny panie lub pani mają odebrać urlop. w ciągu roku szkolnego nie mogą to kiedy??????????
   przedszkolanki to słÙŻBA !! !!!!!
   wg młodych rodziców . jwstem za tym żeby przedszkola były tworzone przy zakładach pracy
   młodych mam. i jeden tydzieńniech jedna zajmuje sie dziećmi, drugi tydzień druga itd. brały by się za mordy Mamuśki Lalunie

   • 0 0

  • Ja wezmę we wrześniu 3 tygodnie urlopu.

   I co pan na to?

   • 0 0

 • Narobili dzieciaków to niech teraz z nimi siedzą. (14)

  • 50 47

  • (1)

   Z tobą nie ma kto i mendzisz

   • 10 4

   • weź najpierw dostań się do mini wacka pod zwałami tłuszczu...stąd ten żal

    • 1 0

  • Ewidentnie widać że z tobą nie miał kto siedzieć w dzieciństwie

   • 10 3

  • ?

   A kto mówi o narobieniu dzieciaków? Ja mam jedno dziecko które uczęszcza do prywatnej placówki. Zarabiam na siebie i dziecko i nikogo nie proszę o pomoc. Dlaczego w takim razie mam bezczynnie siedziec w domu?!

   • 2 2

  • Zgadzam się. (5)

   Kogo to obchodzi, że ktoś nie ma co z dzieckiem zrobić?

   • 9 4

   • (4)

    Musisz mieć wielu znojomych i kochaną rodzinę z takimi odzywkami. Jak będziesz sama gnić w łóżku na starość to nie miej pretensji że w domu opieki młodzi pracownicy będą ciebie mieli w doooopie. Takie życie. Jesteś niemiła to dla ciebie też taki los się szykuje

    • 3 6

    • Jakie to odzywki? (1)

     Sama prawda. A prawda w oczy kole...

     • 5 2

     • nic dziwnego że samotna ..kto by takie coś chciał , lepiej sie nie rozmnażaj przez przypadek bo szkody światu narobisz

      • 0 0

    • (1)

     Po to masz dzieci żeby się toba na starosc zajmowały? No to bardzo im współczuję....

     • 6 1

     • czyli mamusie masz w zadzie ? i wogóle o nia nie dbasz ? ..fajne z ciebie dziecko ...że matki takich rodzą i nie topią

      • 0 1

  • Bez jaj (1)

   Rozumiem że dzieci nie masz? To g*wno wiesz

   • 2 2

   • nie ma , zakompleksiony pretensjonalny smierdzący zaniedbany dziad , pełen flustracji , uprzedzeń i fobii... straszna postać ...żal, dobrze że tacy się nie rozmnażają

    • 1 1

  • gdyby z Toba ktos siedział to nie dorwałbyś sie do klawiatury może...

   a może impotent, i nie narobi za bardzo...

   • 3 2

  • Prezentujesz poglądy średniowieczne.
   Skoro dzieci nie narobiłeś to płać bykowe i odkładaj na swoją emeryturę by te ,,narobione dzieci" nasze nie musiały pracować na twoją przyszłość.

   • 2 0

 • Polska na jako jedyny kraj na swiecie tak długie wakacje za które mają belfry i przedszkolanki placone mimoze nic nierobią (9)

  a teraz okazuje się ze dostali dodatkowe 2 miesiące wolnego płatnego!! Wiec Zamiast tego powinni siedzieć w wakacje w szkołach bo i tak kase dostają!!

  • 22 110

  • Wolne płatne? (1)

   Chętnie się teraz z Tobą zamienię. Zobaczysz jak super wygląda nauczanie on-line. Marzę o powrocie do szkoły!
   Moje wakacje to mój urlop. Oczywiście, że płatny. Twój jest inny? Co byś powiedział, gdyby pracodawca poinformował Cię, że owszem, możesz mieć 2 tygodnie urlopu w lipcu, ale bezpłatnego??? Jak byś zareagował? Poza tym jeśli tak Cię to boli, zapraszam do pracy w szkole.

   • 14 2

   • Tak maja wszyscy na g...nych umowach zlecenia. Syf.

    • 0 0

  • Wolne

   Przedszkolanki to nauczyciele z pełnymi kwalifikacjami więc przed wypowiedzeniem się na czyjś temat warto by było zorientować się o kim się mówi. Nie mają teraz wolnego bo cały czas przygotowują materiały dydaktyczne dla swoich podopiecznych, doszkalają się i żeby dostać wypłatę (w wielu przypadkach pomniejszoną) muszą wykazać to co robiły w raporcie

   • 16 1

  • a co to jest "płatne wolne"? Mają urlop, jak każdy pracownik zatrudniony legalnie! Coś Ci nie poszło z tymi wakacjami .....w UK co 6 tygodni uczniowie mają tydzień wolnego,ferie, dochodzą bank holiday i 6 tygodni wakacji w okresie letnim. Po przeliczeniu jest to więcej dni wolnych dla ucznia jak w polskiej szkole. W UK co szkoła to ma inne daty rozpoczęcia i zakończenia wakacji ale jest to w miesiącach lipiec-sierpień....czasem uczniowie wracają w połowie września. W Niemczech co Land to system edukacji wygląda inaczej. Fakt, nie ma 2 miesięcy jednym ciągiem , dni wolne są podzielone ale jest ich dużo więcej jak w Polsce. Tak jest też w innych krajach europejskich. Jak się na czymś nie znasz, to się nie wypowiadaj.

   • 13 1

  • A kto ci nie pozwsla zostac ta przedszkolanka?

   • 3 0

  • Zostan przedszkolanka n....u i tez bedziesz mial 2 miesiace...przedszkolanka to mala dziewczynka uczeszczajaca do przedszkola a

   • 2 0

  • Robią , robią. I toTylko w Polsce Robią patentowany leniu śmierdziuchu

   • 0 0

  • Mogłeś uczyć się na Przedszkolankę też miał byś dodatkowo wolne 2 miesiące. L......uchu

   • 0 0

  • Pomyśl

   Jak jesteś na urlopie, to ci nie płacą?. Nie ma przedszkolnej.

   • 0 0

 • (21)

  A może po prostu odłożyć zaplanowane remonty na ten rok w okresie wakacji i zapewnić opiekę dzieciom . Panie Przedszkolanki przez koronawirusa już odpoczywają drugi miesiąc, a rodzicom nikt nie da nawet miesięcznego urlopu w czasie ,,wakacji"

  • 29 95

  • Droga babciu. (7)

   W przedszkolach nie ma przedszkolanek, są nauczycielki.
   I uwierz, że one teraz nie odpoczywają, pracują, czasami jeszcze więcej niż przed pandemią.
   Czyj to problem, że rodzice nie mają z kim zostawić dzieci??? Kogo to dzieci? Nauczycieli? Wina przedszkola, że Kowalskim zachciało się dziecka i nie wiedzą, co z nim zrobić.

   • 17 5

   • (4)

    Pracują więcej, gdzie? Chyba nielegalnie. Nie trzeba było zostawać opiekunką to byś teraz nie marudziła że dorośli ludzie mają dzieci. Idź segregować śmieci na Szadułkach, nikt ci nie karze pracować z dziećmi. Nawet lepiej jak nie będziesz opiekować się dziećmi. Nie nadajesz się

    • 1 14

    • Nie masz argumentów :) (3)

     Sądząc po tym, co i w jaki sposób piszesz, to Ty jesteś pracownikiem sortowni odpadów na Szadółkach :) Trzeba było się uczyć, miałabyś dzisiaj dwa miesiące wakacji, płatnych wakacji :)

     • 10 1

     • (2)

      Mozna zrobic kurs i zostac opiekunka. Żadna filozofia i też będzie 2 miechy wolnego hehe, bez wielkiej nauki. Na sortowni pracownicy więcej zarabiają od takich jak ty więc szanuj tych ludzi bo bez nich byś zdechła przygnieciona własnymi śmieciami, wielka opiekunko haha

      • 2 15

      • Opiekunka

       Opiekunka z 2 miesiącami wolnego :-) :-) :-)
       Chyba w snach. Jak się nauczycielom należy to biorą. A jak komuś z tym źle to jego problem

       • 11 0

      • Nie kompromituj się.

       • 1 2

   • Nadzieje

    Mam nadzieję że nie jesteś nauczycielem przedszkola. Z takim podejściem ze ktoś "narobił" dzieci to nie powinno się przyjmować w takie miejsca do pracy. Dzięki temu że ktoś "narobił" dzieci jak to zostało ujęte to masz pracę człowieku!

    • 3 11

   • Nauczycielki

    od stawiania wieży z klocków. Do opiekowania się dziećmi wybitnego intelektu nie trzeba, ba, jest raczej niewskazany - inteligentny człowiek nie zdzierżyłby ciągłego paplania siuśmajtków.

    • 4 11

  • (2)

   Jakie odpoczywaja?! Czy Wy ludzie macie w ogóle jakieś pojęcie o czym piszecie. Owszem nauczyciele nie pracują bezpośrednio z dziećmi ale również jak w szkoke obowiązuje nauczanie zdalne, nie siedzimy w domu tylko codziennie jesteśmy na placówce!

   • 9 2

   • (1)

    Aniu, też jestem nauczycielką (m. in. w przedszkolu), ale jak czytam że jesteś "na placówce" to włos mi się jeży. Przez niedouczonych nauczycieli opinia o naszym zawodzie jest, jaka jest. Wykorzystaj ten czas na dokształcanie.

    • 5 4

    • jedni chauturnicy kije wie dlaczego maja taki zawód , chyba dlatego że owczy pęd był i skoro koleżanki to i ja , tacy ludzie marudzą , psioczą i nic im nie pasuje a prace odwalaja oby było , drudzu to osoby z powołlania , pasjonaci , poświęcający serce pracy ... i takie osoby szanuje cenię , sam każdy miał okazje zostac kim chciał , teraz pretensje ??? ...chyba do własnej głupoty !

     • 0 0

  • Nie odpoczywają

   Nie odpoczywają, pracują! W innej formie ale to też praca. A urlop zamierzamy wykorzystać w wakacje a nie w trakcie izolacji. Dlaczego? Bo możemy:-)

   • 13 1

  • Przedszkole (2)

   Panie jak to Pani nazwała "przedszkolanki" w okresie epidemii nie mają wolnego, tylko pracują zdalnie. Codziennie wysyłam dzieciom materiały na dany dzień. I nikt mi nie zarzuci, że mam płacone za siedzenie w domu. Pozdrawiam. Nauczyciel przedszkola

   • 14 3

   • wysyłam zdalnie materiały (1)

    "pokoloruj misia"
    "ułóż wieżę z sześciu klocków"
    normalnie świat by się skończył bez tej twojej "pracy"

    • 8 11

    • bez Twojej pracy zapewne Świat też by się nie skończył...

     • 6 2

  • Po pierwsze kto to "przedszkolanka"?
   Bo w przedszkolu pracuja nauczyciele ,ktorzy musza miec tak samo odpowiednie wyksztalcenie jak w szkole więc nie wiem skad ta "przedszkolanka" .....
   Po drugie nauczyciel pracuje także w czasie koronowirusa tyle ze zdalnie...a rodzic siedzacy w domu nie wykorzystuje urlopu tylko ma placone opiekuncze....
   Skąd tyle jadu na nauczycieli przeciez to oni ksztaltuja Wasze dzieci.....a Wy najchetniej zostawilibyscie swoje dzieci od rana do nocy calym rokiem pod opieka nauczyciela a pozniej jeszcze go skrytykowalibyscie i najchętniej odebrali praeo do wynagrodzenia....Ci ludzie maja po 25osob w sali ...to sa male dzieci...Wy sami macie dosc po mc siedzenia ze swoim dzieckiem a czepiacie sie nauczycieli....

   • 13 2

  • Jak dorosli dzieciom tak dzieci rodzicom

   Proponuje oddać dzieci do całodobowej opieki w przedszkolach!!!czas najwyższy.
   Przedszkolanki na nocki.juz dzieci mówią do swoich pan Mamo!!!
   W niedzielę godzinne widzenie między wlasnym wolnym .
   Na starość dzieci zrobią to samo.!!!
   Na niedzielę godzina widzenia.
   Powodzenia

   • 8 0

  • Czyzby????

   • 0 0

  • Bzdury i brednie

   Pracuje w przedszkolu 34 lata. Nigdy nie sądziłam , że,, taki,, rodzaj ludzi będzie się wypowiadał z takim jadem o mojej pracy. Jak
   mało wiecie jeden z drugim co tak naprawdę robią ,, przedszkolaki,, w pracy i poza nią. Nie odpoczywam przez koronowirusa tylko pracuję. A swoją drogą jak trzeba być zblazowanym i jednocześnie wściekłym, zjadliwym człowiekiem by takie opinie wypisywać. Niewiedza .....jest porażająca. Bardzo współczuję dzieciom , że mają takich rodziców. Jest mi żal , że uczone są ...jak to niektórzy są mało warci, bo to co Wy myślicie i w jaki sposób traktujecie innych będzie im przyświecało przez całe życie. Uczyłam jak okazywać szacunek, jak pomagać...A teraz słyszę że to nic nie warte bo super rodzice uważają inaczej. Jedyne o czym myślą w tej chwili to jak się na kimś wyżyć, jak to wszyscy mają lepiej( zawiść, nienawiść). Przerażające
   jest to , że tej dużej
   liczbie ludzi ,co tak plują , kiedyś oddałam serce. Ja moge z czystym sumieniem napisac, że kocham dzieci. A Wy?
   Nie zgadzam się na to żeby porównywać mnie do nic nie wartego człowieka. Żyje już długo na tym świecie i nigdy nikomu nie ubliżyłam. Czytając tę zjadliwosci i bzdury ,,uczciwych, jakże kochających rodziców,, boję się o przyszłość ich dzieci.

   • 3 0

  • Nie przedszkolanki tylko nauczycielki, często lepiej wykształcone niź inni. Przedszkolanka, to dziewczynka, która chodzi do przedszkola. A poza tym właśnie siedzimy w domach zamknięci jak wszyscy inni i nie odpoczywamy, bo nie wyjeźdżamy na urlopy. Niech w końcu Rodzice zajmą się swoimi dziećmi a i babcie niech się zmobilizują. Ja cale dzieciństwo z siostrami ani raz nie byłam na żadnym dyżurze wakacyjmym. Dali radę i Rodzice i Dziadkowie.

   • 1 0

  • Nie odpoczywam

   Pracuję 8 godzin dziennie, ale ty pojęcia nie masz, więc gadasz głupoty

   • 0 0

 • Masło maślane (3)

  "Dotychczas przerwy w pracy poszczególnych przedszkoli ustalane były rotacyjnie - placówki wymieniają się "parami" i położone są zazwyczaj najbliżej siebie. Jeśli dane przedszkole ma przerwę w pracy w lipcu, to za rok pracowało będzie najprawdopodobniej w sierpniu."

  Czyli jeśli w tym roku ma przerwę w lipcu (pracuje w sierpniu), to za rok będzie pracowało w sierpniu (czyli przerwa znów będzie w lipcu)?

  O to chodzi? Trochę bez sensu zapis - jeśli dziś jest wtorek, to za tydzień jest wtorek...

  • 8 5

  • Tak dokladnie

   • 0 0

  • Do masło...

   Sens jest w "parach" taki, że jedno zamknięte, to najbliższe otwarte. I do niego właśnie zapisujesz na ten brakujący miesiąc dziecko. Jest to ogólnie przyjęte rozwiązanie dla niemogących zapewnić dzieciom opieki rodziców. Dziwię się, że tak wszyscy biją pianę i wymyślają różne warianty urlopów dla nauczycieli - to jest ustalone prawem; zresztą dla wszystkich pracujących.

   • 1 0

  • Wszystko jest jasno wytłumaczone

   Czytaj, aż zrozumiesz.

   • 0 0

 • w tym roku mogliby popracować w wakacje (13)

  u nas w przedszkolu mają wolne od 17 lipca do września i większość rodziców ma problem , przeciętny pracownik ma 2 lub 3 tygodnie urlopu przez resztę wakacji musi kombinować a w tym roku bezpieczniej byłoby nie wysyłać maluchów do dziadków

  • 26 36

  • (4)

   każdemu pracownikowi przysługuje 25 dni urlopu plus 2 dni tzw opieki. Dziecko ma 2 rodziców co daje 50 dni samego urlopu. Nauczyciele pracuję także pod koniec sierpnia by przygotować dokumentację i salę na przyjęcie dzieci z dniem 1 września. Nauczyciele także mają swoje dzieci a urlop mogą wykorzystać tylko w okresie wakacyjnym jak nie ma dzieci. od 17.07 do 31.08 to 31 dni pracujących.....rodzicom zostaje 19 dni czyli 10 i 9 dla rodzica ;-)

   • 10 9

   • (1)

    Ciekawe czy ty bierzesz urlop osobno niż mąż/żona pewnie nie bo masz kota nie dzieci, jeżeli twierdzisz że nauczyciele w przedszkolach mają wolne tylko w wakacje to chyba nigdy nie byłaś w przedszkolu bo z mojego doświadczenia wiem że nie ma ich przez jeszcze minimum kilka tygodni w ciągu roku szkolnego, to całe przygotowanie nauczycieli w przedszkolu polega na tym że na pierwszym zebraniu pytają który rodzic miałby możliwość wydrukować kolorowanki dla wszystkich dzieci bo oczywiście w przedszkolu nie ma możliwości

    • 2 4

    • Taaaak masz takie doswiadczenie jak gornik w pielęgniarstwie. Nie biorę urlopu wspólnie z mężem, że względu na wiek dzieci wymieniamy się a wspólnie spędzamy weekendy, nie ma teraz szans na wspólne 2 tygodniowe wakacje. W Gdańsku każdego roku dyżur wakacyjny przypada w danej placówce w innym terminie. W tym roku wg harmonogramu pracuje z dziećmi 10-31.08 od 1.09 zaczynamy nowy rok szkolny. Urlop moje wybrać tylko w sezonie wakacyjnym, jak jest mało dzieci to 2.05 , 24.12 lub 27-31.12 .....nie ma szans na tydzień w roku szkolnym.

     • 1 0

   • Nie rozsmieszaj mnie (1)

    Nauczyciel pracuje pod koniec sierpnia??? Wy o pracy pojęcia nie macie. Jestem synem nauczycieli, mam siostrę nauczycielkę i dalszą połowę rodziny podobnie. Porównywać pracę nauczycieli do innych zawodów się nie da. Takie są fakty.

    • 2 5

    • Jak masz w domu leni i nierobów to w żadnym zawodzie się nie wykażą.

     • 2 0

  • Dziwny tok myślenia

   Za to bezpieczniej jest wyslac do przedszkola

   • 7 0

  • A gdzie jest drugi rodzic ze swoim urlopem??? (2)

   • 6 1

   • Chyba nie masz dzieci tylko kota

    • 0 1

   • Zginął w wypadku

    • 1 1

  • Mama 3 tyg urlopu + tata 3 tyg urlopu = 6- cio tygodniowa, zapewniona opieka nad własnym dzieckiem w domu :)

   • 4 2

  • (1)

   Będą pracować , na Twoje życzenie

   • 0 1

   • ten "tytuł" to twoje jedyne osiągnięcie w życiu, prawda?

    • 0 1

  • Nie wierzę.

   Jakie przedszkole? Podaj numer i miasto. Może prywatne, bo państwowe nie mają

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia