• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dlaczego warto studiować logopedię?

30 września 2023, godz. 09:00 
Dr Monika Gut-Winiarska, dziekan Wydziału Zdrowia WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni Dr Monika Gut-Winiarska, dziekan Wydziału Zdrowia WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni otwiera w tym roku akademickim nowy kierunek jakim jest logopedia. O tym jakie perspektywy i możliwości czekają studentów logopedii opowiada dr Monika Gut-Winiarska, Dziekan Wydziału Zdrowia WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.Logopedia to nowy kierunek studiów, który oferuje Wydział Zdrowia gdyńskiej WSAiB.

Dr Monika Gut-Winiarska: Cieszy mnie, że mogę podzielić się z Państwem informacją o kolejnym kroku naszej Uczelni, która stale dąży do rozwoju i innowacji. Od października 2023 roku uruchamiamy nowy, fascynujący kierunek studiów - Logopedia. Studia na kierunku Logopedia to ścieżka, która przygotowuje do zawodu logopedy, specjalisty odpowiedzialnego za diagnozowanie, terapię oraz profilaktykę zaburzeń mowy i komunikacji. Nasza oferta kształcenia jest wyjątkowa pod wieloma względami. Nasz kierunek Logopedia to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie komunikacji i zdrowia.

Dlaczego warto wybrać studia logopedyczne właśnie w WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni?

Jest wiele powodów, a najważniejszy z nich to zespół doświadczonych wykładowców. Nasi wykładowcy to praktycy związani z dziedziną logopedii, terapeuci, językoznawcy i lekarze. To ludzie z pasją i wiedzą praktyczną, którzy przekażą wam nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także cenne umiejętności. Ważne jest też praktyczne podejście do nauki. Na naszym wydziale kładziemy ogromny nacisk na umiejętności i nowoczesną wiedzę. Dlatego zajęcia będą nie tylko ciekawe, ale także oparte na realnych sytuacjach, które spotkacie w przyszłej pracy.

Jakie specjalności mają do wyboru studenci kierunku Logopedia w WSAiB?

Naszym studentom proponujemy dwie specjalności: Neurologopedia dzieci i dorosłych oraz Logopedia z komunikacją społeczną. Studenci mają szansę zgłębić szeroką gamę przedmiotów, w tym psychologię rozwojową, fonetykę języka polskiego, neurologię, logorytmikę oraz patofonetykę. To daje możliwość wyboru ścieżki, która najlepiej odpowiada zainteresowaniom i aspiracjom zawodowym.

Dr Monika Gut-Winiarska, dziekan Wydziału Zdrowia WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni Dr Monika Gut-Winiarska, dziekan Wydziału Zdrowia WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Pomówmy zatem o perspektywach zawodowych dla absolwentów kierunku Logopedia.

Branża logopedyczna rozwija się dynamicznie, a zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie ciągle rośnie. Zdobywając wykształcenie na kierunku Logopedia, stajesz się częścią rosnącego grona specjalistów w dziedzinie logopedii. Zatrudnienie czeka w placówkach służby zdrowia, domach pomocy społecznej, sanatoriach, prywatnych gabinetach logopedycznych czy mediach. Absolwenci kierunku mają zaawansowaną wiedzę z zakresu zdrowia, językoznawstwa oraz zarządzania. Przygotowujemy studentów do samodzielnego prowadzenia profilaktyki, diagnozowania zaburzeń mowy oraz przeprowadzania terapii logopedycznej. Mają oni możliwość otwarcia własnej praktyki logopedycznej. To zawód przyszłości z szerokimi perspektywami zatrudnienia. Chciałabym też podkreślić, że praca logopedy to nie tylko zawód, to również misja. Pomaganie ludziom w pokonywaniu trudności z komunikacją daje ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do podjęcia studiów na kierunku Logopedia na naszym Wydziale Zdrowia. To szansa na rozwijanie się w dynamicznej i znaczącej dziedzinie, która ma realny wpływ na życie innych ludzi.

Czy można jeszcze zapisać się na studia?

Trwa rekrutacja, trzeba się spieszyć, bo już ruszają zajęcia. Zapraszam - dołączcie do naszej akademickiej rodziny i odkrywajcie tajniki logopedii. Czekamy na was z otwartymi ramionami! Więcej informacji na temat rekrutacji można przeczytać na stronie wsaib.pl lub pod nr tel. 58 660 74 10.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 

Wydarzenia

Festiwal Dobrego Porodu - IV edycja 2023

20 zł
warsztaty, konferencja, targi

Nauka nie jest taka straszna! Spotkanie z Dawidem Nidzworskim

spotkanie

Science Cafe. Prawda czy fałsz. Jak naprawdę działa wariograf?

20 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które z wymienionych poniżej miast ma największą powierzchnię?

 

Najczęściej czytane