• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

EFS dofinansuje twoje podyplomowe studia informatyczne

29 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 

To już trzecia i biorąc pod uwagę zainteresowanie, niestety ostatnia edycja informatycznych studiów podyplomowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku.



Na dużą atrakcyjność tych studiów na pewno składa się 80 proc. dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jednak również sama tematyka oraz wsparcie techniczne idealnie wpasowują się w zapotrzebowanie na pogłębianie i systematyzowanie wiedzy wśród informatyków. Jest to również doskonała propozycja dla osób myślących o przekwalifikowaniu zawodowym, zwłaszcza biorąc pod uwagę szybko rozwijający się w Trójmieście rynek IT.

Skąd tak duże zainteresowanie ofertą informatycznych studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej?

Radosław Małolepszy, menedżer projektu: - Kładziemy duży nacisk na zdobycie praktycznych umiejętności, które przekładają się na efektywne korzystanie z zasobów sieci czy infrastruktury bazodanowej. Nasze studia umożliwiają zdobycie specjalistycznej wiedzy technicznej związanej z programowaniem aplikacji desktopowych, zagadnieniami związanymi z osadzeniem i administrowaniem czy wytwarzaniem oprogramowania na najpopularniejsze serwery baz danych.

Przygotowujemy uczestników do zdobycia certyfikatów z zakresu sieci komputerowych CISCO, Microsoft oraz baz danych; Oracle. Proces szkolenia oparty jest na oprogramowaniu firmy SUN i Microsoft oraz na serwerach baz danych Oracle, Microsoft SQL Serwer oraz PostgreSQL.

Warto również dodać, że w trakcie studiów słuchacze mają do dyspozycji nowoczesne laboratorium wyposażone w niezależną sieć, szafę rackową, switche i routery, a zajęcia prowadzone są przez trenerów Regionalnej Akademii CISCO oraz certyfikowanych wykładowców firmy Microsoft. Myślę, że osoby zainteresowane potrafią docenić wartość naszego programu.

Kto może skorzystać z oferty Wyższej Szkoły Bankowej?

Studia kierowane są do informatyków, pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, a także do osób samozatrudnionych, czyli mikro- i małych przedsiębiorstw. Są to przede wszystkim osoby zajmujące się zawodowo sieciami komputerowymi w przedsiębiorstwach, programistów i projektantów systemów informatycznych oraz administratorów i programistów baz danych. Zgłaszają się do nas również osoby zainteresowane zmianą profilu swojej pracy.

Dziś nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że informatyk to zawód przyszłościowy. Świadczy o tym wzrastające znaczenie działów IT w nowoczesnych firmach, które nie traktują ich już jako komórek technicznych zajmujących się tylko sprzętem oraz sprawnym działaniem sieci. Działy IT oprócz tworzenia narzędzi do optymalizacji kosztów przedsiębiorstwa biorą również udział w kształtowaniu strategii.

Dobry pracownik działu informatycznego to osoba szeroko wykwalifikowana, znająca wiele narzędzi IT, a także samodzielna, która potrafi funkcjonować w strukturach projektowych. To, co wyróżnia dobrego programistę to - oprócz predyspozycji takich jak szczególne zdolności myślenia logicznego i abstrakcyjnego - także umiejętność ciągłego dokształcania się. Informatyka bowiem tak szybko się zmienia, że bez tej ostatniej cechy nie jest możliwe uprawianie tej profesji z sukcesem.


W ramach projektu "Skonfiguruj swoją przyszłość - informatyczne studia podyplomowe" znajdują się kierunki
- projektowanie i programowanie aplikacji desktopowych,
- administracja i bezpieczeństwo sieci komputerowych,
- administracja i oprogramowanie serwerów baz danych.

Więcej informacji o projekcie, potrzebnych dokumentach i limitach przyjęć pod numerem tel.: 58 321 71 15 lub na www.efs.pl/przyszlosc oraz www.wsb.gda.pl


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku to jedna z 9 uczelni zlokalizowanych na terenie kraju i funkcjonujących pod wspólnym szyldem WSB. Pozostałe uczelnie mieszczą się w: Gdyni, Bydgoszczy, Chorzowie, Opolu, Szczecinie, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu.
Wyższe Szkoły Bankowe posiadają 46 uprawnień do prowadzenia kierunków na studiach I i II stopnia - łącznie 339 specjalności na studiach I i II stopnia, ponad 150 kierunków na studiach podyplomowych. Wśród tej oferty, oprócz studiów podyplomowych dofinansowanych przez EFS , znajdują się również prestiżowe studia MBA i Executive MBA.
Wyższe Szkoły Bankowe od lat uznawane są za najlepsze niepaństwowe uczelnie biznesowe - świadczą o tym liczne, zdobyte nagrody oraz wysokie pozycje w ogólnopolskich rankingach - Polityki, Wprost, Newsweek, Rzeczpospolitej, Perspektyw oraz Home&Market.
Wysokie wyniki w rankingach oraz nagrody przyznawane Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku to wciąż potwierdzający się prestiż Uczelni i doskonała wskazówka przy wyborze studiów. W kwietniu br. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku otrzymała rekomendację od Business Centre Club. BCC doceniło WSB jako rzetelną i wiarygodną firmę, która przestrzega zasad etyki kupieckiej oraz akceptuje zasady kodeksu honorowego.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

  • WSB Merito Gdańsk, al. Grunwaldzka 238A
  • WSB Gdańsk, Romana Dmowskiego 16A

Opinie (10)

  • jakim prawem ciągle wyrzuca się publiczne pieniądze w takie błoto

    doskonały przykład, że socjal w 90% trafia nie tam gdzie powinien.

    • 7 3

  • akurat to dobrze wydana kasa. (1)

    może część rzeszy absolwentów ochrony środowiska politologi znudzona praca w castoramie między regałami zmieni profil.

    • 3 4

    • to niech zmieniają za pieniądze zarobione w tej castoramie a nie na koszt innych

      • 3 1

  • Ja tu czegoś nie rozumiem. (3)

    "Jednak również sama tematyka oraz wsparcie techniczne idealnie wpasowują się w zapotrzebowanie na pogłębianie i systematyzowanie wiedzy wśród informatyków. Jest to również doskonała propozycja dla osób myślących o przekwalifikowaniu zawodowym"Jeżeli kurs ma pogłębić wiedzę wśród osób z wykształceniem informatycznym, posiadającym sporo więcej niż tylko podstawową wiedzę, to jak osoba chcąca się przekwalifikować, pozbawiona choćby najmniejszych podstaw ma cokolwiek z niego zrozumieć?

    • 2 1

    • (2)

      "Dzięki kameralnym, 22 osobowym grupom, Słuchacze będą mieli możliwość indywidualnej pracy ze sprzętem i lepszy dostęp do wykładowców."oraz"Projekt skierowany jest do ... osób z ogólnym przygotowaniem informatycznym."Info z www prezentowanych studiów.

      • 0 0

      • Hmmm (1)

        W wypadku pracy ze sprzętem 22 osobowe grupy nie są kameralna tylko duże. Na informatyce PG grupy laboratoryjne są z reguły 16 osobowy i nie nazwałbym ich kameralnymi. A ogólne przygotowanie informatyczne ani nic nie mówi, bo równie dobrze może oznaczać inżyniera, magistra co i technika. Poziom technika jeszcze można szybko nadrobić, dwa pozostałe już nie. Jeżeli wymagane są dwa pierwsze to o jakim przekwalifikowaniu tu mowa? No chyba, że z programisty na administratora DB. Tak więc ta reklama jest trochę niespójna. A, i wie ktoś przy okazji czy to szkolenie Oracle u nich kończy się jakimś znośnym certyfikatem czy tylko ich druczkiem? Bo jak przyzwoitym to mógłbym je zrobić na miejscu a nie musiałbym wyjeżdżać.

        • 0 0

        • przekwalifikowanie

          przekwalifikowanie nie oznacza tylko zmiany zawodu ale także zmianę specjalizacji - jest lekarz pediatra i lekarz ortopeda

          • 1 0

  • komuna zawsze do czegoś dopłaca okradając swoich obywateli

    .....................

    • 3 0

  • kto wymyślił ponad pół roku kilkutysięcznego stypendium na pisanie hablitacji? (1)

    bez świadczenia jakiejkolwiek pracy!

    • 0 1

    • myślenie typowe dla epoki minionej...

      czyli tzw. teoria spoconego czoła. Im więcej potu tymwięcej pracy.... Jak ktoś siedzi i myśli to nie pracuje, np. Newtonalbo Banach ...

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

V Ogólnopolska Studencka Konferencja Neurologiczna

konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do kości płaskich u człowieka zaliczamy:

 

Najczęściej czytane