• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Emergency Polish/ j. polski dla uchodźców z Ukrainy

W związku z obecną sytuacją i w odpowiedzi na potrzeby osób, które uciekły przed wojną zaczynamy spotkania z językiem polskim! Pomagamy już nie sprintem, a maratonem. Jest już w Trójmieście ogrom osób, które chcą nauczyć się podstaw języka polskiego, który jest furtką do łatwiejszego odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Z doświadczenia wiemy, że Google tłumacz nie zawsze daje radę, a czasami wystarczy kilka słów i już jest łatwiej się dogadać z osobą, którą przyjęło się pod własny dach.

Do końca marca będą to jednorazowe, darmowe spotkania trwające 1,5h.
Od kwietnia do czerwca będzie to krótki cykl (również darmowych) spotkań, pod koniec marca poinformujemy w jakiej formie. Będziemy obejmować zagadnienia takie jak: przedstawienie się, zdrowie, jak dojade itp. Podstawy podstaw, które pozwolą na dogadanie się, zanim ktoś pójdzie na typowy kurs językowy. Zajęcia poprowadzą studenci studiów podyplomowych z nauczania języka polskiego jako obcego (w ramach praktyk w Akademii Języka Polskiego, szkole polskiego dla obcokrajowców, która mieści się przy Ziemiosferze.) W organizacji pomagają też wolontariusze. Każdy współtworzy tą inicjatywę bezinteresownie.

Zapisy obowiązkowe tutaj: https://www.facebook.com/ziemiosfera na każdy dzień jest 10 miejsc. Dezynfekcja i maseczki obowiązkowe.

Prosimy by nas uprzedzić na hello@ziemiosfera.pl, jeśli zapisana osoba jednak nie będzie mogła przyjść. Jest mnóstwo chętnych i dzięki temu, że nas uprzedzisz, ktoś będzie miał szansę postawić w Polsce pierwsze kroki! Z góry dziękujemy!

Osoby kaszlące, z gorączką, czy innymi objawami choroby prosimy o pozostanie w domu. Będzie jeszcze okazja by skorzystać z naszego kursu jak wyzdrowiejesz.

Organizujemy również inne aktywności integrujące społeczność ukraińsko-polską. Sprawdź na naszym fanpageu oraz oczywiście polub stronę, by być na bieżąco z organizowanymi przez nas wydarzeniami

Do zobaczenia!

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Aniołki to osiedle znajdujące się w:

 

Najczęściej czytane