Fenerbahce Stambuł - VBW Arka Gdynia 80:70. Koszykarki nie wytrzymały tempa

dak.
3 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

VBW Gdynia

Barbora Balintova zaliczyła double-double w meczu z Fenerbahce Stambuł, zdobywając 14 punktów i aż 13 asyst. To jednak nie wystarczyło, by wygrać z Turczynkami. Barbora Balintova zaliczyła double-double w meczu z Fenerbahce Stambuł, zdobywając 14 punktów i aż 13 asyst. To jednak nie wystarczyło, by wygrać z Turczynkami.

VBW Arka Gdynia przegrała z Fenerbahce Stambuł 70:80 (24:27, 20:13, 12:16, 14:24) w drugim grupowym meczu Euroligi w tureckiej "bańce". Żółto-niebieskie toczyły wyrównany bój z Turczynkami, a 4 minuty przed końcem był jeszcze remis. Później jednak zabrakło zimnej krwi. To druga porażka podopiecznych Gundarsa Vetry w tych rozgrywkach. W ostatnim meczu zmierzą się z czeskim ZVVZ USK Praga. Początek w piątek, 3 grudnia, o godz. 18.

FENERBAHCE: Sabally 23 (8 zb.), McBride 22 (3x3), Zandalasini 15 (1x3), Stokes 8 (9 zb.), Cakir 4 oraz Canitez 6, Vitola 2, Uzun 0,

ARKA: Kunek 20 (2x3), Balintova 14 (13 as.), Spanou 14 (1x3, 8 zb.), Miskiniene 11 (1x3, 9 zb.), Kastanek 4 oraz Slamova 5 (1x3), Greinacher 2, Podgórna 0

VBW Arka Gdynia rozpoczęła zmagania w Eurolidze od porażki z LDLC ASVEL Lyon, ale trener Gundars Vetra nie zmienił wyjściowej "piątki" i od pierwszych minut znów zobaczyliśmy Barborę Balintovą, Marissę Kastanek, Alice Kunek, Artemis Spanou oraz Laurę Miskiniene.

LDLC ASVEL Lyon - VBW Arka Gdynia 89:57. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Drugie spotkanie w europejskich pucharach od celnego rzutu zaczęły gospodynie "bańki" w Stambule, ale szybko zza łuku odpowiedziała Alice Kunek. Żółto-niebieskie minimalne prowadzenie utrzymywały do 4. minuty, gdy z dystansu trafiła Kayla McBride (11:9). Pod koniec pierwszej partii miejscowe miały przewagę już nawet 7 punktów, ale dzięki Balintovej i Spanou, gdynianki doprowadziły do rezultatu 24:27.

Początek drugiej kwarty również należał do Turczynek. Prowadziły już 33:24, ale wtedy koszykarki Arki wrzuciły wyższy bieg. Odrabiały straty, ale za każdym razem, gdy doganiały rywalki, te udawały się w ucieczkę. Ta zakończyła się pod koniec pierwszej połowy po celnym rzucie Angeliki Slamovej (42:40). Cecilia Zandalasini dwukrotnie spudłowała, czego nie można było powiedzieć o Balintovej, do której należało ostatnie słowo w tej części gry.

Po przerwie gdynianki nie pozwoliły rywalkom na objęcie przewagi, mimo że te dwukrotnie remisowały. Obie ekipy grały już bardziej defensywnie, skąd większa liczba nieudanych rzutów. Remis 56:56 po 30 minutach zwiastował, że emocji w ostatniej kwarcie nie będzie brakowało.

VBW Arka Gdynia gra trzy mecze w cztery dni - zapowiedź Euroligi koszykarek

Wyrównana gra utrzymywała się do czasu popełnianych przez żółto-niebieskie błędów. Takiego z kozłowaniem dopuściła się Balintova, a do tego doszły pudłowane rzutu w ważnych momentach. Turczynki zachowały więcej zimnej krwi i dzięki korzystnemu wynikowi mogły ryzykować w końcówce, co się opłacało, bo ostateczny rezultat zatrzymał się na ich zwycięstwie 80:70.

Żółto-niebieskie wykorzystały w sumie 25 z 64 rzutów z gry (40 proc.) i tylko 5 z 23 "trójek" (24 proc.). Nie pomogła nawet wygrana walka pod tablicami (37 do 33 zbiórek). Godne odnotowania z pewnością są 13 asysty Balintovej. Rozgrywająca Arki w całym meczu zdobyła double-double, gdyż spotkanie zakończyła także z 14 punktami na koncie.

Koszykarki z Gdyni na pożegnanie z turecką "bańką" zagrają w piątek, 4 grudnia, o godz. 18. Rywalem będzie czeski ZVVZ USK Praga. Po spotkaniu żółto-niebieskie zakończą pierwszą z dwóch rund fazy grupowej Euroligi kobiet.

2. kolejka - grupa B
Fenerbahce Stambuł - VBW Arka Gdynia 80:70 (27:24, 13:20, 16:12, 24:14)
ZVVZ USK Praga - LDLC ASVEL Lyon 80:79 (18:25, 16:19, 24:11, 22:24)

• Wycieczka (2)

Pani Kamila i Analia fajną wycieczkę mają.Ciepełko w grudniu pojeżdżo pooglądajo kupio se tureckie ciuchy i będzie lans w biedronce przy pólce z czipsami

• 2 0

• (1)

dramat.powinny się ogrywać w GTK

• 1 0

• To fakt, w poprzednim sezonie były na 2 etatach w gtk i w pierwszej druzynie. Ale jest opcja lepiej siedziec na lawce do emerytury, bo pewnie na nastepny sezon kontrakt pewny. Jak Dudek w Realu.

• 2 0

• Sceptyk (1)

Co dobre na naszą ligę już na Euroligę nie wystarcza. Och,ach w kraju a w Europie lanie.

• 3 0

• Może nie tyle lanie, ale przegrane. W pierwszym meczu była niedyspozycja, co widać było wczoraj.

• 2 0

• Budujemy drużynę na Euroligę

albo w następnym sezonie to samo, nie przebijemy się dalej. Potrzebna jeszcze jedna Kunek, Kastanek, Balintova, Laura.
    Jak nie ma na to kasy ok. Tak to tylko satysfakcja, że sobie gramy w Eurolidze i nic poza tym.

• 3 0

• Dzisiaj lepiej (9)

Dzisiaj Kunek i Laura zagrały lepiej i od razu widać było różnicę. Można było wygrać spokojnie, ale trzeba mieć siły na cały mecz, a nie grać prawie cały mecz tym samym składem. Nie miał ich kto zastąpić, żeby odpoczęły. I jak w zeszłym sezonie wyszedł brak dobrych zawodniczek na ławce. Sonja dziurawe ręce. Błąd z zeszłego roku powtórzony. Zawsze można sobie pograć w Eurolidze, ale chyba nie o taką grę i osiągnięcia chodzi.

• 9 1

• (6)

Plan na wygranie Euroligi jest prosty - katarska ławka. Dziękujemy za grę słabszym, budujemy drużynę europejską. Dobre zmiany, wyrównany skład. Kasy chyba wystarczy. Jedziemy i wygrywamy, ewentualnie wicemistrz Euroligi, jak za starych dobrych czasów.

• 2 3

• (5)

Za granie w Eurolidze miasto powinno sypnąć kasą bardziej, żeby wzmocnić skład.

• 6 4

• Halo, tu Ziemia do fantasty! (4)

Jednego z 200 czy 300 chodzących (gdy było można) na mecze.

mamy kryzys, nawet znany arczanin, p. Szczurek, powinien mieć w tym czasie inne priorytety niż wspieranie prywatnych klubów sportowych.

• 1 1

• (3)

Jaki kryzys? Na piłkę kasa jest, to na kosza też sie znajdzie

• 0 2

• No właśnie i tu i tu (2)

Szczurek powinien mądrze gospodarzyć wydawaniem kasy. Ale on wie, że Arkowcy to wyborcy, a że sam jest fanem tego klubu to sprawy budżetu Gdyni schodzą na dalszy plan, niestety.

• 1 1

• (1)

Na piłkę nieporównywalnie wiecej kasy daje, a kto ma lepsze sukcesy? Chyba, że nie ma ambitniejszych planów.

• 0 1

• Czego nie rozumiesz?

Liczy sie ilość wyborców a tych więcej identyfikuje się z piłka nożną a nie sportem niszowym jakim jest damski basket (choćby w najlepszym na beznadziejnie słabym polskim poziomie).

To nie Sparta gdzie 300 robi różnicę ;)

• 1 0

• Niezatapialny Mietek (1)

Poproście Prezesa żeby zakontraktował 12 zagranicznych zawodniczek. A Krawczyk załatwi z pisowskim prezesem ze Półek nie musi być w drużynie wcale. Brawo

• 0 1

• Jak Polki się nie łapią do składu jak wczoraj, to dlaczego? Za słaby poziom reprezentują na Euroligę, czy mają za małe umiejętności, a może trener złośliwie je na ławce zostawia? Wniosek się chyba sam nasuwa - zmienić na takie, które będą lepiej grały. Nawet 10 niech będzie zagranicznych. A tak to tylko się przejadą i co? Trochę lat już siedzą i nic z tego nie wynika dla zespołu, a chyba chodzi o co innego. Wystarczy bycia rezerwowym.

• 1 1

• Piątek nie jest dniem 3 grudnia a 4 grudnia:)

Tak do redakcji bo jest babol w teksie:)

• 1 0

• Bardzo dobry mecz

Niewiele zabrakło do wygranej, świetna Balintova, z gwiazdorskim Fenerbahce, jednym z faworytów całych rozgrywek.
    Sabally zrobiła różnicę, zawodniczka kosmiczna.
    Dziś Dr Jekyll, we wtorek Mr Hyde, a w meczu z Pragą???

• 7 1

• Gdyby trener rotował tak jak z Francuzkami (2)

To może przegrałyby tak samo wysoko 30toma.CHciał poprostu uniknąć blamażu jak z Femine. Na tym cierpią tylko Polki, które i tak nie robią różnicy tej pozytywnej. Na ligę polską to wystarczy.

• 7 2

• A jakie jest wyjście? Wzmocnić zespół. Proste, i nie będzie problemów, że zmęczone, słaba zmiana itd. A jak nie, to będzie jak teraz i w zeszłym roku. Cały czas krok od podium.

• 1 0

• Kosztem pierwszej piątki dzisiejszy mecz. Jutro mogą być mocno zmęczone, to będzie biegać kama i amalia.

• 2 0

• (1)

Pierwsza kwarta 2/12. Dzisiaj zagrało 6 zawodniczek. Dla Soni euroliga to za wysokie progi. Widać brak środkowej. Sabally robiła co chciała pod koszem. Slamova też dzisiaj slako