Wiadomości

Gdynia szuka młodych biznesmenów w szkołach

Laureaci jednej z poprzednich edycji konkursu Junior Biznes.
Laureaci jednej z poprzednich edycji konkursu Junior Biznes. fot. Dawid Linkowski/gdynia.pl

Mają energię do działania, głowę pełną pomysłów i chcą zmieniać swoje otoczenie - kreatywni uczniowie ze smykałką do biznesu będą mogli znów poddać swoje pomysły pod ocenę jury. Do końca stycznia potrwają zgłoszenia do piątej już edycji konkursu Junior Biznes.Jak oceniasz aktywność obywatelską uczniów?

bardzo dobrze, widać, że chcą jak najwięcej działać 31%
dobrze, ale może być lepiej 11%
przeciętnie, wciąż sporo myśli tylko i wyłącznie o sobie 35%
kiepsko, postępuje bierność i lenistwo wśród młodych 23%
zakończona Łącznie głosów: 26
Uczniowie szkół średnich i podstawowych z całej Gdyni mogą sprawdzić swoje szanse w biznesie, zgłaszając się do piątej edycji konkursu Junior Biznes. Wszystko po to, żeby poszerzyć wiedzę na temat ekonomii, działać na rzecz lokalnej społeczności i nauczyć się współpracy w grupie.

Zadaniem uczestników konkursu kategorii "Junior Biznes" jest stworzenie, przedstawienie i zrealizowanie projektu inicjatywy przedsiębiorczej, jednorazowej lub stałej, możliwej do zrealizowania w lokalnej społeczności, takiej jak szkoła, dzielnica czy całe miasto. Nagrodą są środki finansowe na realizację pomysłu oraz prestiżowe badania predyspozycji zawodowych uczestników metodą Thomas International.

Czytaj też: "Doradcy kariery" pomogą gdyńskim uczniom

"Moja firma marzeń"Druga z kategorii, "Junior Biznes SP", to konkurs dla uczniów VI, VII i VIII klasy szkół podstawowych na stworzenie filmu na temat "Moja firma marzeń". Nagrodą są karnety wstępu do obiektów rekreacyjno-kulturalnych w Gdyni dla każdego z trzech wybranych zwycięskich zespołów oraz przede wszystkim prezentacja nagrodzonych filmów w Gdyńskim Centrum Filmowym.

- W obu kategoriach oceniana będzie m.in. oryginalność i innowacyjność pomysłu oraz spójność koncepcji. To nie wszystko - uczestnicy przygotują się do realizacji projektów i wezmą udział w bezpłatnych warsztatach z zarządzania projektami, wystąpień publicznych, twórczego rozwiązywania problemów oraz w warsztatach filmowych - informują organizatorzy konkursu.
Zgłoszenia grup liczących od trzech do maksymalnie siedmiu osób będą przyjmowane do 31 stycznia 2020 roku. Tu można pobrać formularze zgłoszeniowe. Konkurs realizowany jest we współpracy m.in. z Fundacją Gospodarczą w Gdyni oraz Gdyńską Szkołą Filmową.

Więcej informacji, w tym regulaminy i formularze zgłoszeniowe wraz z oświadczeniami, znajdują się na stronie - Tu można pobrać formularze zgłoszeniowe, oraz na facebookowym fanpage'u Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Opinie (8)

 • To chyba jakiś ponury żart...
  Zważywszy na jednostki, które biorą w tym udział.
  Co one wiedzą o biznesie?

  • 8 0

 • Dobry interes to wywóz śmieci po najwyższych stawkach w Polsce.

  • 23 0

 • Super, założą firmę, będą działać... (1)

  ... a potem ZUS ich ścignie za źle naliczone (zdaniem ZUSu) składki, no bo przecież fundusze na 500+ trzeba komuś wyrwać z gardła. Pójdą do sądu dochodzić sprawiedliwości, a w sądzie sprawiedliwość im pokaże nominat Ziobry.
  I po firmie.

  Ale konkurs zacny :)

  • 12 2

  • ZUS pól biedy.
   US jest w tym mistrzem

   • 4 0

 • Pomoce

  Gdynia to niech lepiej się przyjrzy tym wszystkim fundacjom i integracjacjom co pseudo maja pomagać bezrobotnym i 50 plus. Taka pomoc to tylko w słowach najważniejszy podpis, że brało się udział.

  • 4 0

 • Za taką kasę i tylko dla wybranych to trochę szkoda czasu, który trzeba poświęcić na start w konkursie

  • 1 0

 • Szukają młodych biznesmenów, bo doświadczonych nie ma co szukać w tym mieście

  Gdynia się zacofała i straciła miano nowoczesnego miasta. A opłaty za śmieci to złodziejstwo w biały dzień.

  • 1 0

 • Biznes połów śledzi

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakiego pierwiastka jest najwięcej w powietrzu?