Wiadomości

stat

Gdyńska "filmówka" pokaże uczniom, jak tworzy się filmy

Projekt skierowany jest do klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich.
Projekt skierowany jest do klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich. mat. prasowe

Od czwartoklasistów z podstawówki aż po maturzystów - dzieci i młodzież z Gdyni mogą wziąć udział w bezpłatnych "Lekcjach z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej". Zajęcia mają pomóc rozwinąć ich wrażliwość filmową i wspierać szkoły w przygotowaniu młodych ludzi do odbioru i tworzenia kultury i sztuki. Zajęcia w Gdyńskim Centrum Filmowym startują już w lutym, zaraz po zimowych feriach. Ta edycja potrwa do 30 czerwca 2019.Zajęcia odbędą się w Gdyńskim Centrum Filmowym. Do dyspozycji uczestników będą kina studyjne, sale wykładowe i studio filmowe, gdzie uczniowie będą mieli najlepsze, najbliżej związane z tematem zadania, kinowe i produkcyjno-filmowe warunki.

- Prowadzący zajęcia młodzi filmoznawcy przybliżą uczniom zagadnienia związane z powstawaniem i rozwojem kina oraz rozumieniem filmu. Uczestnicy odwiedzą na co dzień niedostępne pracownie, w których powstają filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz zaplecze Kina Studyjnego GCF. Wezmą też udział w zajęciach warsztatowych dopasowanych do omawianego tematu - zapowiada Gdyńskie Centrum Filmowe.
Lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej
Lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej mat. prasowe
Projekt ma w kompetentny, ciekawy, multimedialny i żywy sposób przybliżyć zagadnienia związane z powstaniem i rozwojem kina oraz formami, analizą i interpretacją filmu. Ma przybliżyć zrozumienie filmu, ale także zrozumienie świata dzięki filmowi.

Wprowadzą młodych ludzi w podstawy kinematografiiProjekt skierowany jest do klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół średnich. Zgłaszać się mogą szkoły i grupy uczniów pod opieką wychowawców i nauczycieli. Udział w zajęciach dla uczniów szkół publicznych w Gdyni jest bezpłatny.

W zależności od poruszanej problematyki i potrzeb konkretnej grupy zajęcia mogą trwać od 120 do 180 minut. Ich tematyka oraz forma warsztatowa zostaną tak przygotowane, aby odpowiadały możliwościom i umiejętnościom konkretnych uczestników. Multimedialne lekcje Gdyńskiej Szkoły Filmowej wprowadzą młodych ludzi w podstawy kinematografii, zgodnie z założeniami zapisanymi w szkolnej podstawie programowej.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 695 363 353 oraz pod adresem e-mail: edukacja@festiwalgdynia.pl (kontakt jest równoznaczny z akceptacją RODO). Liczba uczestników jest ograniczona.

Projekt realizuje Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni we współpracy z Miastem Gdynia.

Opinie (22)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co to jest ewolucja?