• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Ghost Diving - poznaj nurka

Wszyscy jesteśmy znad morza i zawdzięczamy mu o wiele więcej niż same zasoby. Jednak to właśnie nasze nieodpowiedzialne działania prowadzą do niszczenia jego ekosystemu. Jak możemy temu zapobiec? W jaki sposób oczyszczać dno morskie, utylizować tony produkowanych odpadów? Czym są tajemniczo brzmiące sieci widmo i czemu stanowią zagrożenie? Te tematy podejmiemy wspólnie z nurkami z Ghost Diving Poland już 9 i 10 lipca!

25 czerwca - 31 sierpnia 2022, godz. 10:00, 12:00

Gdynia,
bilety 20 zł

w każdy poniedziałek (do 22.08), godz. 12:00

Dom Zdrojowy w Brzeźnie,
bilety 25 zł
ulgowy 20 zł
Sieci widmo stanowią poważne zagrożenie dla organizmów zamieszkujących Morze Bałtyckie. Zerwane z kutrów rybackich w wyniku nieszczęśliwego wypadku, opadają na dno, gdzie wciąż łowią oraz wydzielają groźny dla zwierząt i ludzi mikroplastik. Na czym powinna skupiać się nasza jednolitość i solidarność z morzem? Wspólnie możemy uczynić je mniej skażonym i bardziej przyjaznym środowiskiem życia dla jego mieszkańców oraz korzystających z jego zasobów ludzi. Wyciąganie sieci widmo z morskich głębin wymaga umiejętności, wielu lat praktyki oraz przygotowania technicznego. Nie trzeba być jednak profesjonalistą, aby dołożyć swoją cegiełkę do czystszego Bałtyku! Każdy z nas może na własną rękę pomagać oczyszczać polskie plaże i wydmy lub angażować się w projekty nauki obywatelskiej.

Odpowiednio zagospodarowany śmieć może stać się użytecznym surowcem. U podstaw gospodarki cyrkularnej stoi założenie, że niemal każdy odpad powinien krążyć w obiegu zamkniętym. Warsztaty edukacyjne pomogą Wam spojrzeć na zaśmiecające Bałtyk sieci widmo ze innej perspektywy. To już nie odpad, lecz odporny i wytrzymały materiał. Jego właściwości czynią z niego doskonały produkt wyjściowy dla stworzenia wielu przedmiotów codziennego użytku.

Wydarzenie odbędzie się na terenie wystaw Centrum Nauki Experyment. Wstęp z ważnym biletem do CNE. Czekają na Was warsztaty (10:00-15:00) oraz specjalna prelekcja edukacyjna (12:00).

Zapraszamy!
termin 9 i 10 lipca 2022 | godz. 10:00-15:00
wstęp w ramach biletu na wystawy CNE
 

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
 • Bilet ulgowy
  15 zł
Wstęp w ramach biletu na wystawy CNE.

Bilet normalny: 25 zł
Bilet ulgowy: 15 zł 

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta spotkasz w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?

 

Najczęściej czytane